Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

História/Súčasnosť/pozitíva/negatíva/ vedenia SVF
(1 online) (1) návštevník

TÉMA: História/Súčasnosť/pozitíva/negatíva/ vedenia SVF

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5566

• jan filicko
  • ( Užívateľ )
  • Junior Boarder
ekrazitko absolutne s tebou vo vsetkom suhlasim az na tu statistiku-je to dobra vec,ale vo vacsine Slov. klubov robena zle ,alebo zle ukazuje niektore dianie v zapase(to len tak z pocutia vacsiny hracov),ale to neni az tak podstatne.....
PODSTATNE je to co si napriklad spominal s nicitelom klubov STRAZAJOM Lubkom .Sila je ked pride nieco ako zamestnanec FEDERACIE "skontrolovat" a za tu cinnost si fakturuje fakturku na vlastnu zivnost .
A najvacsia hamba vedenia federacie je,ze sa nehraje juniorka u chlapcov,toto je fakt uz na odstupenie a nie este dalsie kandidovanie.
Pekny vikend priaznivcom volejbalu

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5567

• Irena
  • ( Užívateľ )
  • Junior Boarder
no, zaujímavá diskusia tu vzniká mňa by okrem tej voľby prezidenta ešte zaujímali ďalšie vhodné mená. Moje návrhy moc neprešli a okrem pána Prieložného tu už nikto spomenutý nebol. Sú ešte na Slevensku vôbec nejakí vhodní kandidáti?

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5569

• husar
  • ( Administrátor )
  • Administrator
MOZNO SI TERAZ BUDETE MYSLIET, ŽE MI UPLNE HARAŠI, ALE JA SI NEMYSLIM - NAOZAJ SI ENMYLSIM, ZE HALANDA MUSI IST DO PRDELE.
DOLEZITEJSIE JE, ABY MU HNUTIE - demokraticky voleni kandidati na konferencii - NEDOVOLILI MAT FASISTICKE STANOVY, NEDOVOLILI MU MAT SVOJU SPRAVNU TRADU, SVOJE KOMISIE, SVOJE ODBORNE RADY. MUSI SA MU NEDOVOLIT NEKOMUNIKOVAT, NEODPOVEDAT NA MAILY, LISTY .....
momentalne je to velmi tazke, aktualne by naozaj pomohla iba defenestracia, alebo cepy, ale nie sme v 17. storoci.
Je ale aj na dnesnu dobu v poriadku, aby sa 40 delegatov (polovica) na konferencii zodvihla a opustila miestnost, komferencia nebude cinna a Halanda bude donuteny jednat. Aj to, co s oblubou pouziva v tychto situaciach Stražay so Singerom, daju 30 minutovu pauzu, vyhlasia novu konferenciu a ta pokracuje uz bez tej 40-ky stojacej von. To je takisto "vymysleny - strazayov zakon. Ved je tu nejake ministerstvo vnutra, ktore schvaluje stanovy obcianskych zdruzeni, ved je tu SOV s Chmelárom, ktorý by mal mať záujem, aby jeho združenia mali stanovy demokraticke. Je tu Ministerstvio školstva, akm patrí šport a ktorý mu dáva peniaze smerom k federáciam.
Dobre si pozrite stanovy - ak viete pocitat, spocitajte si KOLKO HLASOV MA HALANDA UZ PRED KONFERENCIOU ISTYCH - VOLIA HO JEHO ZAMESTNANCI + NITRA + TRENĆÍN. No nejebe tomu hnutiu? Opytate sa ako to mohlo vzniknut, no museli by ste byt pri akte volebnej konferencie v novembri 2005.
Totalne svinstvo, ked sa prijimali nove stanovy, tí čo ho zvolili, boli už v IC - smer Spišská Nová Ves, Poprad, Detva, Dubová, Senica ..............Ostatní nerozumeli, tí ktorí rozumeli, zdvihli sa, mávli rukou a doba temna je tu. trvá už 7 rokov.
Dnes z tých cestujúcich v IC nikto reálne volejbal nikto, ale na konferencii znovu budú. To si píšte.
Valášek, najväčší Halandov poskok, na všetkých konferenciách zamedzil otvoreniu stanov. Dnes volejbal nerobí. Verte, neverte, bolo to veľmi jednoduché. Nedostali sa do programu. Kocky 40 - 45 hlasov sú rozdané na 50 rokov.
Lenže sú tu aj také fenomény ako božie mlyny a tie melú
Posledná úprava: 7 rokov, 11 mesiacov Autor: kozlik.
Nasledújcí užívateľ hovorí 'Ďakujem': hugi, palanio

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5570

• ekrazitko
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
@husar:

Podľa mňa nereálny stav. Jedine, bez súčasného vedenia. S ním nie.
Zmena príde len, ak nastane vo vnútri vzbura voči vedeniu.
Zvonku to môže zmeniť niekto, kto má veľký vplyv na väčšinu voličov. Taký asi nie je. Skôr sa musí nájsť niekto kto je dnu a kto to tam rozprúdi. Ale kde nie je vôla, nie je cesta. Takže prv sa bude musieť nájsť volič, ktorý ma vplyv a otvorí ústa za predpokladu, že sa k nemu pripoja ďalší.
Príliš veľa faktorov...

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5571

• Samuele
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
Ja si myslim,ze ziadny iny kandidat ,co sa tyka odbornosti,jazykovej vybavenosti,vystupovania,kontaktov a vplyvu v jednotlivych medzinarodnych strukturach,znamosti medzi manazermi a trenermi, sa momentalne na Halandu nechyta a ani nikto taky realny nie je.....alebo je????? ja by som sa skor zameral na pyramidu,strukturu(pripadne stanovy) a osadenstvo pod nim a zmeny s tym spojene...!!!!!!!!!!
Posledná úprava: 7 rokov, 11 mesiacov Autor: Samuele.

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5573

• hejhalllo
  • ( Užívateľ )
  • Platinum Boarder
Myslím si že je to to celkom plodná a hlavne velmi zaujimavá diskusia až na jedného prispievatela kazdý konstruktívne prispel aj Husar dokonca... Ucelovo vytvorený nick Volejbal7 pišeš že sa máme zobudiť že sme na slovensku ale vyzera to skor tak ze ty si v zivote nebol nikde mimo Slovenska tak maš zalepené a obmedzené oči... Sa spametaj!!!

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5574

• Focus
  • ( Užívateľ )
  • Junior Boarder
for VOLEJBAL7 ja sa tu snažim na tvoj apel že si tu negovany a nedoceneni v tvojich nazoroch odpovedat a davat protiargumety a ty sa ma pýtaš koľko mam ja rokov?

Ak ti to pomôže tak 38rokov! vyber si či som klamal alebo nie!

Ešte niečo chceš vedieť? Zaujimalo by ma ktorá z tych viet ta priviedla k tvojej myšlienke opytat sa ma na vek. Asi maš aplikaciu a z nej vygugliš skutočné meno A kolko rokov maš ty?

Irena prosim ta kolko maš rokov?

Pokračujme - kde sa dopatrame k stanovam SVF? Ved je to naozaj dokument schvalovaný Ministerstvom vnutra SR!

Dalsi nominanti na boj o prezidentske kreslo....?????

1. Prieložny je TOP! splna všetky predpoklady!
2.
3.

Ale radšej jedneho a poriadného - mal by teda ťažku ulohu!

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5575

• husar
  • ( Administrátor )
  • Administrator
Tu na tomto webe sú oddávna - www.volejbal.sk/index.php?option=com_jdo...tegory&catid=238

My akurát negarantujeme, či sa v noci občas nemenia, ale protokolujeme ich z času na čas, sú aj uložené v mimoarchíve, tak snáď na nočné korekcie vždy prídeme

Snažíme sa mať v dokumentoch úplne všetko. Čokoľvek vás napadne, že by bolo dobré tam mať, pošlite, uverejníme. Dokumenty sa teraz prerábajú, dorábajú, tak prosíme o trpezlviosť, event. "nelogicke" usporiadanie. Všetko bude tip top

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5576

• Focus
  • ( Užívateľ )
  • Junior Boarder
Tak p.Husar palec hore za tie stanovy!

Pýtam sa je to naozaj až tak nepriestrelne?

Článok 6
Konferencia SVF

1. Najvyšším orgánom SVF je Konferencia, ktorá sa schádza raz za 2 roky. Konferenciu tvoria:
a) Členovia Dozornej rady
b) Prezident
c) Členovia Správnej rady
d) Členovia Exekutívy SVF
e) Predsedovia KV SVF
f) Členovia klubov. Za každý klub, ktorého družstvo hrá najvyššiu súťaž dospelých, je
delegovaný jeden zástupca
g) Za Asociáciu volejbalových trénerov (AVT) - 1 delegát
h) Za Asociáciu volejbalových rozhodcov (AVR) - 1 delegát
i) Za Asociáciu plážového volejbalu (APV) - 1 delegát
j) Za Združenie volejbalových oddielov a klubov (ZVOK) – 1 delegát (To ešte existuje?)
k) Členovia ostatných klubov, zvolení na krajských konferenciách, podľa počtu družstiev
štartujúcich v súťažiach SVF podľa kľúča - za každých 10 družstiev 1 delegát.

Konferencia má tieto právomoci:

a) Schvaľuje a ruší stanovy, ich zmeny a doplnky.
b) Volí prezidenta SVF, predsedu a štyroch členov Dozornej rady.
c) Prerokúva a berie na vedomie správu o činnosti za uplynulé obdobie.
d) Prerokúva a berie na vedomie správu o hospodárení za uplynulé obdobie.
e) Prerokúva a berie na vedomie správu Dozornej rady.
f) Prerokúva a berie na vedomie správy o činnosti asociácií, združení a odborných komisií
a rád.
g) Rozhoduje o vstupe, príp. o zrušení členstva v FIVB, CEV, SOV a iných orgánoch a
združeniach.
h) Schvaľuje čestných členov SVF.
i) Rozhoduje o zániku SVF.

Článok 10
Správna rada SVF

1. Správna rada je najvyšší riadiaci orgán, ktorý riadi činnosť SVF medzi konferenciami. Je
oprávnená rozhodovať o všetkých veciach, ktoré nie sú vo výlučnej právomoci Konferencie.
V mimoriadnom prípade, ktorý vyžaduje okamžité rozhodnutie, rozhodne aj v právomociach
Konferencie, ale na najbližšej Konferencii si rozhodnutie musí nechať potvrdiť alebo
Konferencia prijme iné rozhodnutie.
2. Správnu radu SVF tvoria:

a) Prezident SVF – predseda Správnej rady;
b) Člen – marketing;
c) Člen – beachvolejbal;
d) Člen – kluby;
e) Člen – legislatíva;
f) Člen – zástupca štátnych orgánov;
g) Člen – kraje.

Pekne to maju namiešane

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5577

• volejbal7
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
focus: budem uprimny, myslel som si, ze mas o 20 menej!Meno ma nezaujima!
tvoje prispevky ma donutili si to mysliet, tak sa ospravedlnujem .
Prielozneho prosim ta zmen, ale velmi rychlo, husar da za pravdu!!
Hejhaloooooo: ziadny ucelovy nick, si trosku mimo reality, nevadi, zrejme tam daleko sa zmysla inac...drzim palce vo finale ! uprimne

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5579

• hejhalllo
  • ( Užívateľ )
  • Platinum Boarder
volejbal7: Ako vies odkial som? a kde daleko? Daleko je relaitvny pojem... Si človek uplne mimo realitu ludia ti tu pisu argumenty a ty utočiš na nich ... proste nepresvedčiš ma nijak že niesi chalan z Junackej a hotovo aspon sympatizant....

A presne štylom akym pišeš ty tak takto ti budem aj ja odpovedať na tvoje nekonštruktívne sračky ... Dufam že ma Husar nevydeletuje veď sračka je normálne spisovné slovo....

Slovník: Sračka - Hovno - Exkrement - Výkal - Stražo
Posledná úprava: 7 rokov, 11 mesiacov Autor: hejhalllo.
Nasledújcí užívateľ hovorí 'Ďakujem': hugi

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5581

• volejbal7
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
Hejhallo: viem z vasich prispevkov. Takze ja som mimo realitu , a ja argumenty nepisem?? Porovnavam male sporty, davam jasne priklady a nikto na to nereaguje. N a nikoho neutocim! A niesom chalan z Junackej, ani som nenapisal, ze su tam vsetci super. Pisal som, ze volej.zvaz pracuje, a nie ako focus, ze za co beru peniaze a podobne keci.....
Tvoj nazor je, ze za extraligu moze zvaz, moj ze nie.
Z toho mala co dostanu od statu si musia zvolit priority (bohuzial je to tak). Ty by si dal peniaze na kluby, ok, garantujem ti, ze by sa tym uroven zvysila minimalne! Ja by som sa sustredil na vsetky reprez.druzstva, a ak sledujes volejbal (samuelko to tu spomenul), myslim, ze sa to aj deje.
A samozrejme, ze top je muzska repre a je to vykladna skrina!
Nepisal som, ze vsetko co robia je spravne, pisal som, ze ako zvaz funguju a pracuju (porovnaj stale s basketbalom a hadzanou),ak vobec sledujes aj ine....
Nekonstruktivny si tu ty, ale ak chces byt konstruktivny tak mi prerozdel 800-850tis. eu/rok...to som fakt zvedavy!

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5582

• Volejbal fans
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
Volejbal7: Neviem, koľko zarábajú páni a dámy na Junáckej, ale určite to nie je minimálna mzda, čo keby si napr. mesačne ukrojili 50% z platu, za rok to bude celkom pekná čiastka a túto sumu prerozdelili medzi mládežnícke družstvá? Napr. tie, ktoré by postúpili na MSR?
Vieš, príde mi smiešne, keď SVF nastaví svoje marketingové požiadavky na reklamu tak, ako ich nastaví. Pozri si vykonávacie pokyny, na MSR, na beach a zistíš, že SVF za nič, požaduje najmenej 50% reklamnej plochy pre seba! Začo???

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5584

• hejhalllo
  • ( Užívateľ )
  • Platinum Boarder
Volejbal 7: opäť typická rétorika ... Ešte raz by som sa pokusil objasniť tento začarovaný kruh POSLEDNÝKRÁT

Celospoločenské vnímanie volejbalu ako športu na SVK je mizerné z tohto nepriamo vyplýva záujem ľudí o volejbal - SVP nerobí nič ale úplne nič pre to aby naštartovalo záujem o volejbal - nevedia zo svojich produktov tým pádom zarobiť ani € - nemôžu podporovať kluby - kluby majú problém zháňať sponzorov - a tým pádom sme zase na začiatku začarovaného kruhu !!!!

Myslím že keby sa to pohlo v tom druhom bode tak by sme mohlu za niekolko rokov sa niekam posunúť. Ja som síce mladší ročník, ale staršie ročníky mi dajú určite za pravdu že volejbalo mal do 90tych rokov na SVK akú takú uroveň ale prechod k profesionalizácii športu na slovensku neprebehol ako v ostatných krajinách a preto je SVK šport tam kde je teraz... jednoducho si treba uvedomiť že moderný športový klub ma za cieľ produkovať zisk !! žiadny investor nejde do nejakého projektu ak nemôže z neho očakávať profit... O tom sa už presvedčil aj Branko so svojou družinou ... Inak veľmi musím oceniť ako sa snažili pozdvihnúť volejbal a promo ale bohužiaľ ....

Re: História/Súčasnosť/pozitíva/ne​gatíva/ vedenia SVF 7 rokov, 11 mesiacov #5591

• Irena
  • ( Užívateľ )
  • Junior Boarder
Chvíľu to vyzerá, že sa možno k nejakému riešeniu diskusia blíži a za chvíľu je z toho bludný kruh, z ktorého cesta nevedie. Je to tak? To naozaj riešenie neexistuje? Chlapi u nás hovoria, že celé vedenie SVF má ísť do ... A teraz tu p.Husár napíše, že nemusí. Teda že Halanda nemusí. Ale riešenie na zlepšenie tiež nenapíše.
Nedá sa niečo spísať, nejaká petícia, list, podpísať kopou ľudí a odovzdať na SVF, aby nás už konečne brali na vedomie? Veď podľa tejto diskusie by sa podpísalo určite dosť ľudí na Slovensku.