Matchpoint Palo Kubiš

Palo Kubiš - redaktor denníka Šport

Ťažkosti v Grécku

január 2013 - ANDREJ KRAVÁRIK o svojej premiérovej trénerskej sezóne v Iraklise Solún i krušných chvíľach v gréckom volejbale. Niesol truhlu s bývalým spoluhráčom.

Slovenskí volejbalisti prišli o svojho tradičného súpera v Európskej lige. Gréci totiž pre vysoké náklady, ktoré by pre mužský i ženský tím znamenali dohromady 300 000 eur, neprihlásili svoje reprezentačné výbery do tejto prestížnej súťaže. Bývalý vynikajúci hráč a asistent pri slovenskej reprezentácii Andrej Kravárik, ktorý v tejto sezóne otvoril svoju trénerskú kapitolu na lavičke Iraklisu Solún, prežíva ťažké obdobie aj z iných dôvodov.

Čítať celý článok
   

Chrtiansky ml. víťazom pohára

1.1.2013 - Po prvenstve na MS klubov ŠTEFAN CHRTIANSKY mladší vyhral s Trentinom aj Taliansky pohár

Začne sa učiť po rusky?

Slovenský volejbalový reprezentant Štefan Chrtiansky mladší sa v závere uplynulého roka vo svojom talianskom klube Itas Diatec Trentino nenudil. Meniny počas druhého vianočného sviatku „oslávil“ štvrťfinálovým zápasom Talianskeho pohára s Perugiou, po víťazstve 3:1 v ktorom jeho tím postúpil do Final Four.

Čítať celý článok
   

Hlasy z Francúzska a Poľska po žrebe ME

 17.október 2012 - Palo Kubiš po žrebovaní ME mužov s našimi volejbalovými legionármi aj o najvážnejších súperoch Slovákov na ME 2013 v Gdansku.

S Poliakmi už štvrtý raz za sebou.
V pondelok v Kodani vyžrebovali skupiny budúcoročných ME  volejbalistov (20. až 29. septembra 2013) v Dánsku a v Poľsku. Slováci sa v základnej B-skupine v Gdansku stretnú postupne s Francúzskom, lepším z dvojice barážistov Turecko – Lotyšsko a s domácim Poľskom. Francúzi a Poliaci patria už ku tradičným súperom slovenských volejbalistov na európskom šampionáte, rovnako na poľskej pôde v Gdyni s nimi v auguste 2009 odohrali aj neúspešnú kvalifikáciu MS 2010 (s oboma súpermi prehrali 1:3). Aj preto nás zaujímalo, ako na žreb reagovali práve v týchto krajinách.

Čítať celý článok
   

Palo Kubiš o situácii v Sofii

15.6.2012 - Palo Kubiš

Bulharská fraška pokračuje aj po postupe volejbalistov na olympiádu do Londýna

Odstúpil tréner i najlepší hráč

Keď sa na májovom turnaji európskej olympijskej kvalifikácie

v Sofii, na ktorom štartovali i slovenskí volejbalisti, domáci Bulhari nepredrali do finále, vedenie bulharského volejbalu odvolalo trénera Radostina Stojčeva. Kľúčoví hráči tímu sa však za neho postavili a tak nakoniec na reprezentačnej lavičke zotrval. Následne Balkánci za velikánske peniaze odkúpili možnosť organizovať dodatkový turnaj svetovej kvalifikácie od Talianov, na ktorom im v sofijskej Aréne Armejec stačilo v závere minulého týždňa zo silných súperov zdolať iba Francúzov a kvalifikovali sa do Londýna.

Čítať celý článok
   

Pred tretím turnajom EL v Izraeli

Bratislava 6. júna 2012 (TASR) - Tretím turnajom v Izraeli pokračujú od piatka do nedele boje v skupine Európskej ligy.

Čítať celý článok
   

Zdenek Nocar mal 70

29.5.2012

Čerstvý sedemdesiatnik ZDENEK NOCAR bol ako jediný pri všetkých úspechoch volejbalistov ČH i VKP Bratislava 

Chodiaca kronika „červenky“

Vo volejbalovej hale PKO má druhý domov. Zdenek Nocar je prototypom vernosti, aj keď jeho srdcový klub počas 44 rokov jeho funkcionárčenia v ňom dvakrát zmenil názov. V ČH, ŠKP či v súčasnom VKP Bratislava zažil všetky klubové úspechy i pády. Ako jediný bol ako vedúci mužstva pri pamätných prvenstvách „červenky“ v EPM 1979 a v PVP 1981. Tešil sa s ňou z troch federálnych majstrovských titulov (1978, 1979 a 1981) i všetkých doterajších jedenástich slovenských (1993 až 1999, 2004, 2006, 2009 a 2011). V už legendárnom „pekáči“ včera prijímal gratulácie, keď vstúpil do klubu sedemdesiatnikov.

Čítať celý článok
   

Palo Kubiš ponúka semifinále 2012 - III

EXTRALIGA VOLEJBALISTOV – TRETIE ZÁPASY SEMIFINÁLE PLAY-OFF

VKP Bratislava už titul neobháji

PLAY-OFFOVÝ TELEGRAM

Jedenásťnásobný majster Slovenska VKP Bratislava už titul neobháji, víťaz nadstavbovej časti stroskotal na vicemajstrovi z Humenného.

Humenčania si zahrajú v posledných siedmich sezónach vo finále šiesty raz, titul získali v rokoch 2008 a 2010.

Svidník prišiel v druhom sete za stavu 13:13 o kapitána a režiséra hry Kamila Feňa, ktorý pre zranený lýtkový sval odstúpil z hry.

Čítať celý článok
   

Palo Kubiš ponúka semifinále 2012 - II

EXTRALIGA VOLEJBALISTOV – DRUHÉ ZÁPASY SEMIFINÁLE PLAY-OFF

Humenné už vedie 2:0

V repríze vlaňajšieho finále sa rodí senzácia, vicemajster z Humenného vedie nad obhajcom titulu VKP už 2:0.

Svidník - bez zraneného univerzála Skaska - v tejto sezóne zdolal Volley Team na svojej palubovke po výsledkoch 3:2 a 3:1 aj do tretice.

Volley Team sa musel zaobísť bez chorého univerzála Mateja Hukela, ktorý bol v prvom dueli jeho najlepším hráčom.

Čítať celý článok
   

Stránka 3 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>