Matchpoint Palo Kubiš

Palo Kubiš - redaktor denníka Šport

Prieložný v Nemecku

30.11.2011 - Rok po tom, ako predčasne skončil na lavičke volejbalistov poľského klubu KS Jastrzebski Wegiel a na dlhšie zostal bez trénerskej práce, sa Igor Prieložný vracia po 15 rokoch do Nemecka. V tejto krajine začínal svoju legionársku púť pred 24 rokmi, s nemeckou reprezentáciou obsadil na ME 1991 a 1993 štvrté miesta. Na klubovej úrovni pracoval vo Friedrichshafene a naposledy v sezóne 1995/96 v Dürene. Následne trénoval VKP Bratislava, Hot volleys v Rakúsku, Näfels vo Švajčiarsku, pri ženách v Poľsku.

Prijal som ponuku z Bottropu, kde nahradím holandského trénera Verstappena,“prezradil nám Prieložný pred včerajším odchodom do Nemecka.

Volejbalisti RWE Volleys Bottrop zatiaľ v bundeslige prehrali všetkých šesť zápasov a v tabuľke im patrí posledná 11. priečka. Po reprezentačnej prestávke nastúpia v nedeľu v Rottenburgu.

 

Palo Kubiš pre denník ŠPORT

   

Kravárik ďakuje Chrtianskemu

kravarikAsistent trénera ANDREJ KRAVÁRIK priznáva, že generácia súčasných reprezentantov je silnejšia, ako bola tá jeho

Chrtianskemu ďakuje za šancu

Reprezentačné tepláky so slovenskou vlajkou si obliekol po vyše desiatich rokoch. Naposledy bol kapitánom nášho tímu na ME 2001 v Ostrave. O tri roky neskôr už na olympiáde v Aténach reprezentoval Grécko. Jeho srdce však zostalo slovenské. Momentálne bije na lavičke našich volejbalistov, na ktorej sa stal asistentom nového trénera Štefana Chrtianskeho. Nie náhodou, od leta štyridsiatnik Andrej Kravárik sa po tejto sezóne v službách Iraklisu Solún plánuje rozlúčiť s aktívnou hráčskou činnosťou.

Čítať celý článok
   

Mikula zranený, nahradil ho Hriňák

18.11.2011 - Poprad

Slovenskí volejbaloví reprezentanti od pondelka zarezávajú v Poprade, kde budúci týždeň od utorka do soboty budú hostiť jeden z troch turnajov olympijskej predkvalifikácie pre Londýn 2012. Na ňom budú v konkurencii Rakúska, Španielska, Turecka, Estónska a Čiernej Hory bojovať o jediné postupové miesto na turnaj európskej olympijskej kvalifikácie, ktorý budúci rok v máji usporiadajú Bulhari.

Čítať celý článok
   

K Chrtianskemu možno Kravárik

28.10.2011 - Palo Kubiš - pre denník Šport

Novým trénerom slovenských volejbalistov sa stal 49-ročný Štefan Chrtiansky. Bývalý úspešný reprezentant a jedna zo žijúcich legiend slovenského volejbalu v minulosti pri tíme pracoval ako asistent. Istý čas bol aj najbližší spolupracovník Taliana Emanueleho Zaniniho, ktorý sa minulý týždeň definitívne rozhodol po štyroch rokoch opustiť slovenskú lavičku.

Čítať celý článok
   

Katona na MS klubov

Dvadsaťsedemročný smečiar Vladimír Katona sa stane prvým Slovákom, ktorý si zahrá na majstrovstvách sveta klubov. V drese egyptského šampióna a zároveň afrického klubového majstra Al Ahly Sports Club Káhira ho však na turnaji v katarskej Dauhe nečaká prechádzka ružovým sadom. Súpermi Káhirčanov v B-skupine budú dnes domáci Al Arabi Dauha, zajtra posledný víťaz Ligy majstrov i obhajca prvenstva na MS klubov z rokov 2009 a 2010 taliansky majster Trentino Diatec a v pondelok brazílsky SESI Sao Paulo. Rovnako ako z A-skupiny do semifinále postúpia prví dvaja, turnaj vyvrcholí v piatok 14. októbra.

Čítať celý článok
   

Pavol Kubiš - redaktor denníka ŠPORT píše o volejbale

   

Palo Kubiš o finále

Novinár denníka Šport prináša tradičnú pozápasovú analýzu. Čítajte

   

Matiašovská s Nosekovou triumfovali

Jana Mataiašovská a Martina Noseková, hráčky Azerrailu Baku (AZE), vyhrali Vyzývací pohár CEV. Viac o tom píše Palo Kubiš

   

Stránka 5 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>