Matchpoint Palo Kubiš

Palo Kubiš - redaktor denníka Šport

Nemec st. sa vracia do reprezentácie

marec 2010 - Šesťnásobný najlepší volejbalista Slovenska RICHARD NEMEC sa po sedemročnej odmlke vracia do reprezentácie

Konfrontácie s mladými sa neľaká

Po takmer siedmich rokoch sa v nominácii volejbalových reprezentantov objavil šesťnásobný najlepší volejbalista Slovenska Richard Nemec. Tridsaťsedemročný blokár naposledy reprezentoval na ME 2003 a pokiaľ sa prebojuje do užšieho kádra na májovú kvalifikáciu ME 2011, má reálnu šancu si zahrať v jednom tíme so svojím o dvanásť rokov mladším synovcom Martinom Nemcom.

Čítať celý článok
   

Chrtiansky končí pri reprezentácii

Tréner Innsbrucku a zároveň asistent slovenskej reprezentácie, Štefan Chrtiansky,  bude oddychovať

Čítajte

   

Pišta Pipa jubiluje - 60

január 2011 - ŠTEFAN PIPA, kapitán slávneho tímu volejbalistov ČH Bratislava, vstúpil medzi šesťdesiatnikov

Od hasičov k policajtom

„Ďakujem, ale ja sa cítim na tridsať,"
chichotal sa Štefan Pipa, keď sme mu blahoželali k okrúhlemu jubileu. Kapitán slávneho tímu volejbalistov ČH Bratislava, ktorí v roku 1979 ako doteraz jediné slovenské volejbalové mužstvo vyhrali EPM a o dva roky neskôr svoju úspešnú éru pečatili aj prvenstvom v PVP, vstúpil v nedeľu medzi šesťdesiatnikov. Ako inak - na chalupe na Záhorí si štrngol slivovicou. Narodeniny však oslávi na viac etáp. Oficiálne v kruhu najbližších v piatok, pri slávnostnom stole nebudú z jeho niekdajších spoluhráčov chýbať ani Štefan Králik, Ľubor Halanda či Zlínčan Zdeněk Kroča. Vedu zo svojich súčasných rokov nerobí. „Päťdesiatku som privítal intenzívnejšie, bola to väčšia udalosť. Šesťdesiatka? To už vám ide vek dole kopcom," neopúšťa ho dobrá nálada.

Čítať celý článok
   

O Jozefovi Novotnom

január 2011 - Volejbalisti ČH Bratislava si v tomto roku pripomenú 30. výročie triumfu v PVP i posledného federálneho titulu.

Na extraligových lavičkách sú iba dvaja

Z partie bývalých volejbalistov ČH Bratislava, ktorí získali tri tituly majstrov ČSSR (1978, 1979 a 1981), v roku 1979 vyhrali EPM a o chvíľu si pripomenú 30. výročie svojho triumfu v PVP, sú v súčasnosti ako extraligoví tréneri aktívni iba dvaja. Vladimír Sirvoň vedie v najvyššej českej súťaži Přerovčanky a Josef Novotný sa minulý týždeň stal oficiálne kormidelníkom Seničaniek.

Čítať celý článok
   

Sumár P.Kubiša po ME 2009

26. ME VO VOLEJBALE MUŽOV IZMIR, ISTANBUL 3. - 13. SEPTEMBRA 2009

NÁŠ KOMENTÁR

Sparťanov pri Dunaji nenašiel

Zverenci Emanueleho Zaniniho volejbalovú Európu v Izmire neohromili. Výsledkovo určite nie, medzi ich jedenástou priečkou a ohlasovaným útokom na vysnívanú prvú osmičku je ešte stále veľká fúga. Rovnako ako na ME 2001, 2007 i teraz vyhrali jediný zápas, veľkou zhodou okolností nad Slovinskom, kde musia mať z nás husiu kožu.

Čítať celý článok
   

Labašta - nebola to žiadna bašta

ME 2009 - Turecko

NÁŠ POSTREH

Labašta? Nebola to žiadna „bašta"

Aj keď šampionátny kolobeh je rýchly a každý deň prinesie niečo nové a zaujímavé, nedá mi sa nevrátiť ešte k utorňajšiemu večeru. Po prehre Slovákov s Francúzmi 1:3 som mal totiž pokazený žalúdok. Nie, nepriotrávil ma žiadny kebab, ale výkon českého rozhodcu Milana Labaštu.

Čítať celý článok
   

O liberovi Pipovi na ME 2009

26. ME VO VOLEJBALE MUŽOV H IZMIR, ISTANBUL H 3. - 13. SEPTEMBRA 2009

Z IZMIRU od redaktora PAVLA KUBIŠA

Libero MARTIN PIPA si dnes proti Francúzsku pripíše 200. reprezentačný štart

Z troch nech vyjde aspoň jeden...

Najstarší a najskúsenejší hráč v slovenskom tíme libero Martin Pipa oslavuje počas majstrovstiev Európy v Izmire hneď dve jubileá. V prvý deň turnaja mal 35. narodeniny a dnes nastúpi na svoj 200. reprezentačný zápas.

Čítať celý článok
   

Palo Kubiš na ME 2009 - Turecko

26. ME VO VOLEJBALE MUŽOV H IZMIR, ISTANBUL H 3. - 13. SEPTEMBRA 2009

Z IZMIRU od redaktora PAVLA KUBIŠA
 

Slováci poškuľujú po osmičke

Na webovej stránke 26. ME vo volejbale mužov už Turci netrpezlivo odratávajú hodiny, minúty a sekundy do dnešného štartu šampionátu. Keďže slovenskí volejbalisti, ktorí sa po rokoch 1997 (8. miesto), 2001 (9.), 2003 (11.) a 2007 (12.) predstavia medzi špičkou starého kontinentu už piaty raz, majú v prvý súťažný deň voľno, v C-skupine v Izmire ich bude dnes zaujímať úvodný duel úradujúcich majstrov Európy Španielov a Slovincov. Práve zajtrajší súboj so slovinskou reprezentáciou bude pre zverencov Emanueleho Zaniniho kľúčovým pre vývoj v skupine. Cieľom našich reprezentantov je pokúsiť sa zaklopať na dvere prvej osmičky, ktoré doteraz otvorili iba pri svojej prvej účasti v roku 1997 v Holandsku. Pred dvoma rokmi v Petrohrade po jedinom víťazstve na turnaji práve nad Slovinskom 3:1 síce postúpili zo skupiny do druhej fázy, ale v nej už ďalšie víťazstvá nepridali. Majú teda motivačný prvok navyše.

Svoj senzačný titul spred dvoch rokov z Ruska v krajine polmesiaca obhajujú Španieli. Na medaily si však robia zálusk aj Rusi, Taliani, Srbi, Bulhari (toto kvarteto sa paradoxne „pobije" už vo štvrťfinálovej skupine o dve miestenky do semifinále) či z izmirskej vetvy Poliaci a Francúzi. Premiéru na majstrovstvách Európy si odkrútia Estónci.

Čítať celý článok
   

Stránka 7 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>