Matchpoint Palo Kubiš

Palo Kubiš - redaktor denníka Šport

Slovenskí bratia v nemeckom drese

13.2.2015 - Palo Kubiš pre Denník Šport

Bratské duo slovenských volejbalistov klope na dvere nemeckej reprezentácie.

So synmi sa doťahuje, kto je najvyšší. KocianovciMilan Kocian, bývalý smečiar bratislavských klubov Slávie UK a ŠKP Bratislava, či nemeckého Mendigu, prežíval v roku 1997 v reprezentačnom drese slovenskú eufóriu z premiéry na európskom šampionáte v Holandsku.

Čítať celý článok
   

Titul s pachuťou korupcie

20.11.2014 - pre Denník Šport píše Pavol Kubiš

Dvoch najvyšších predstaviteľov poľského volejbalu zatkli pre podozrenie z prijímania úplatkov za šťvrť milióna eur.
Koncom septembra vládla u našich severných susedov veľká eufória. Poľskí volejbalisti na domácom svetovom šampionáte zdolali vo finále Brazíliu 3:1 a po dlhých štyridsiatich rokoch sa stali majstrami sveta. Otvárací zápas Poľsko – Srbsko (3:0) sa uskutočnil na futbalovom Národnom štadióne vo Varšave pred 62 000 divákmi, turnaj lámal rekordy v návštevnosti. Finálový duel videlo pred televíznymi obrazovkami rekordných 17,2 milióna divákov. Šéf poľského volejbalu Miroslaw Przedpelski prijímal gratulácie z každej strany. Spoločnosť najvyšších predstaviteľov svetového volejbalu či poľského predsedu vlády Donalda Tuska jeho egu očividne robila dobre.

Čítať celý článok
   

"Poliaci" o MS

september 2014 - PAvol Kubiš pre Denník Šport

Z poľského titulu majstrov sveta má veľkú radosť aj slovenský volejbal.

Michal Masný, kapitán našej reprezentácie, bol v klube spoluhráčom trénera zlatého tímu Antigu.
Zlato volejbalistov Poľska na domácom svetovom šampionáte má veľký ohlas aj medzi Slovákmi. Nielen preto, že ho po dlhých 40 rokoch čakania získal náš severný sused, ale i z úzkeho prepojenia slovenského a poľského volejbalu. V PlusLige doteraz pôsobilo 21 slovenských legionárov plus štyria tréneri. Viacerým z nich – počnúc kapitánom slovenskej reprezentácie Michalovi Masnému, ktorého v Poľsku čaká ôsma klubová sezóna (druhá v Jastrzebskom Wegieli), sme položili v súvislosti s uplynulými MS niekoľko otázok.

Čítať celý článok
   

Prievidza s tromi hráčmi z Južnej Ameriky

Prečo sa najmladší tréner v extralige volejbalistov Roman KAšša učí po španielsky?

Prievidza s troma Venezuelčanmi!

Venezuelský univerzál Kervin Piňerua bol v minulej sezóne ozdobou slovenskej extraligy volejbalistov. S 528 bodmi (priemer 5,39 bodu na set) bol najviac bodujúci hráč, pomohol nováčikovi z Prievidze k výbornému piatemu miestu. Volejbaloví fanúšikovia nielen na Hornej Nitre sa majú na čo tešiť. Piňerua totiž v prievidzskom tíme zostane naďalej a navyše mužstvo posilnia aj jeho ďalší dvaja spoluhráči z reprezentácie Venezuely, účastníka septembrových MS v Poľsku!

Čítať celý článok
   

Kalný opäť vo finále

9.apríl 2014 - Tréner volejbalistov Svidníka PETER KALNÝ bude v extralige o svoj štvrtý majstrovský titul bojovať so štvrtým klubom.

Od Dukly po Duklu.

V našej extralige volejbalistov má tréner Peter Kalný unikátne postavenie. Po tom, ako v roku 1993 s VKP Bratislava získal premiérový majstrovský titul po rozdelení Československa, pridal dva s ďalšími klubmi z iných kútov Slovenska - s Dubovou v roku 2001 a s Novým Mestom nad Váhom 2007. Teraz sa pokúsi o svoj štvrtý so štvrtým klubom. Už na východe republiky so Svidníkom, ktorý si vo finále play-off extraligy zahrá historicky prvý raz.

Čítať celý článok
   

Volley team to zabalil

12.12.2013 Pavol Kubiš pre denník Šport. - úradujúci majster z finančných dôvodov neodcestoval na pohárový zápas do Estónska a klub sa zrejme rozpadne.
Volley Team to zabalil! Game over! Po tom, ako po zisku historického double, keď v minulej sezóne vyhrali Slovenský pohár i majstrovský titul, volejbalisti Volley Teamu Bratislava iba paberkovali, dlhy klubu sa nabaľovali a hráči sa zo súpisky vytrácali, prišla „rana istoty“. Úradujúci majster dnes neodcestuje na prvý zápas šestnásťfinále Vyzývacieho pohára do estónskeho Pärnu, ktorý sa mal hrať zajtra o 19.00 h. Hrozí mu mastná pokuta a tá, pokiaľ klub ohlási bankrot, zostane na pleciach Slovenskej volejbalovej federácie. V každom prípade ide o prvý prípad v histórii, keď náš volejbalový klub odstúpi z rozbehnutej pohárovej súťaže.

Čítať celý článok
   

Kardoš mení Kravárika

december 2013 -  Andreja Kravárika vo funkcii asistenta reprezentačného trénera volejbalistov vystrieda MAREK KARDOŠ

       V Čenstochovej dostal zelenú.
     Najvyššia trénerská dvojica na reprezentačných lavičkách v Európe Štefan Chrtiansky – Andrej Kravárik je už definitívne minulosťou. Chrtiansky pri slovenskom tíme skončil po septembrových ME v Poľsku a v Dánsku, na ktorých Slováci obsadili 11. miesto. Kravárik mal pôvodne pokračovať ako pravá ruka nového kormidelníka Taliana Flavia Gulinelliho, ktorý ho svojho času viedol i v Iraklise Solún, z osobných dôvodov sa však tejto misie musel vzdať. Nahradí o tri roky mladší bývalý spoluhráč z VKP Bratislava i slovenskej reprezentácie Marek Kardoš.

Čítať celý článok
   

Chrtiansky skončil

október 2013 - Palo Kubiš pre denník Šport

ŠTEFAN CHRTIANSKY už nebude pokračovať ako tréner slovenských volejbalistov

K ukončenej zmluve nová nepribudla.

Po poslednom zápase na ME v Gdansku proti Rusku ste nás pri otázke na januárovú kvalifikáciu MS 2014 brzdili, že je vám na ňu predčasné odpovedať. Akoby ste tým naznačovali, že vaša zmluva so SVF sa po vypršaní koncom októbra nebude predlžovať. Nezmenili ste včera skoro ráno cestou do Bratislavy svoje rozhodnutie?

„Nie, nebolo to spontánne rozhodnutie. Ťažko však povedať, ako dlho zrelo. Ani netreba za tým hľadať iné dôvody, nesúvisí s výsledkom na majstrovstvách Európy. Je to moje osobné rozhodnutie. Cítim, že potrebujem pauzu. V poslednom období som bol maximálne vyťažený.“

Čítať celý článok
   

Stránka 2 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>