Matchpoint Reporty Spišiačky nevýrazne v Bratislave

Spišiačky nevýrazne v Bratislave

/Igor Murko/

Ženy v Bratislave s Vivus-om nezaváhali a vyhrali 3:1, stále však zostávajú na 3. mieste v tabuľke.

Spišskonovoveské juniorky v prvom zápase prehrali hladko v Liptovskom Hrádku s favoritom 3:0, no v druhom zápase sa riadne „rozparádili“ a vyhrali 3:0, čím si doniesli nielen cenné 3 body, ale aj skalp lídra súťaže. Kadetky mali tento víkend voľno.

Extraliga ženy – 9. kolo – 17.11.2012

VIVUS Bratislava – VK Spišská Nová Ves          1:3  (22, -23, -12, -22)

20 divákov, zápas trval 88 minút,

Rozhodne to nebol zápas z kategórie dobrých volejbalových. Spišiačky začali tak, že prvý set prehrali a schyľovalo sa (po COP Nitra) k ďalšiemu prekvapeniu, pretože druhý set uhrali iba v koncovke na 23 bodov, čím vyrovnali na 1:1. Potom už hostia kraľovali a boli jasne na koni. Čo nás môže z tohto zápasu tešiť sú 3 body. V tabuľke sa poradie nezmenilo, pretože Pezinok aj Paneurópa svoje zápasy jasne vyhrali.

snv 25

VK SNV: Kubová, Gaššová, Harčárová Jakábová, Becková, Olejníková

libero Vartovníková (Slančová, Fábryová, Böhmerová, Mikušová)

Tréner žien VK SNV Zdenek Hauer: „V prvom sete sme nastúpili, ako by sa nič nemohlo stať, bez nasadenia a sebavedomia, ustráchane s obrovským množstvom chýb a nadšene hrajúce domáce hráčky to vycítili a s vysokým herným nasadením vyhrali prvý set. Očakávaný herný nápor hostí neprišiel ani v druhom sete. O tesnom víťazstve v druhom sete rozhodli skôr chyby domácich v koncovke ako kvalita na strane hostiek. Od tretieho setu do konca zápasu už mali iniciatívu v rukách hráčky SNV, aj keď sériami chýb si skomplikovali koncovku 4. setu. Predviedli sme nevýrazný výkon a minimom volejbalovej kvality. Jediným pozitívnym momentom bolo od polovice druhého setu do konca zápasu herné nasadenie, povzbudzovanie a hlasový prejav.“

1.      liga JUNIORKY – 7. kolo – 17.11.2012

ŠKM Liptovský Hrádok – VK Spišská Nová Ves           3:0  (23,19,20),  0:3  (-17,-22,-18)

„Liptáčky“ sú na čele ligy junioriek, takže sa čakalo jasné víťazstvo domácich volejbalistiek v oboch zápasoch. Znovu sa však potvrdilo, že lopta je guľatá a všetky prognózy platili iba pre prvý zápas, ktorý domáce volejbalistky vyhrali hladko 3:0. Potom prišla prestávka, a Spišiačky s v nej zomkli, čo v druhom zápase dali jasne najavo tým, že porazili lídra súťaže hladko 3:0. Keď sa chce...

Základná zostava: Nováková, Zeleňáková, Kubíková, Zaťková, Hnátová V., Nagyová P. libero Bodáková   striedali: Dulíková, Mulíková, Urbanová

Trénerka junioriek Eva Fabianová: „Tento víkend sme hrali na palubovke lídra juniorskej ligy ŠKM Liptovský Hrádok. Vedeli sme, že to bude náročné stretnutie nielen čo sa týka výkonu, ale aj psychiky. Verila som dievčatám, že dnes môžeme podať slušný výkon a byť úspešný. Začiatok zápasu nám vychádzal podľa našich predstáv, darilo sa nám na príjme aj v útoku. Ak by sme súperkám vedeli odskočiť o 4, 5 bodíkov (čo sme aj mali možnosť), verím že by sme to zvládli, ale celý set sa to ťahalo veľmi tesne. Prišla koncovka setu a za stavu 23:23 sme nedokázali položiť loptu. Toto ovplyvnilo aj hru v ďalších dvoch setoch, kedy sme nevedeli hrať súdržnú hru a dievčatá hrali ustráchane. Aj keď prvý zápas dopadol v náš neprospech, kvitujem dievčatám, že si to všetko vyrozprávali v šatni a do druhého zápasu išli s vedomím, že idú vyhrať a podať kolektívny výkon. V sobotu 1.12.2012 nás čaká domáci zápas s Vranovom nad Topľou.“

Juniorky majú  na budúci týždeň voľno.

Kadetkyhrajú vo 4. kole v nedeľu 25.11.2012 DOMA s Prešovom. Hrá sa v hale Obchodnej akadémie o 10.00 a 12.00 h