Reprezentácia BEACH MS 2013 - Stare Jablonki (POL)

MS 2013 - Stare Jablonki (POL)

Dubovcová s Nestarcovou skončili na 9.mieste

MS - Mazury (POL) - od 1.7.2013
skupina
Dubovcová/Nestarcová - Nystromová/Nystromová (FIN) 2:1 -18,19,13
Dubovcová/Nestarcová - Paszeková/Kocioleková (POL) 2:0 9,16
Dubovcová/Nestarcová - Xueová/Hang Xiaová (CHN) 0:2 -19,-18
1/16 finále
Dubovcová/Nestarcová   Maria Clara/Carol (BRA) 2:1

-10,18,23

1/8 finále
Dubovcová/Nestarcová - Borgerová/Bütheová (GER) 0:2

-17,-12

9.miesto, 11 000 USD

Stare Jablonki 5. júla 2013 (TASR) - Slovenským reprezentantkám Natálii Dubovcovej a Dominike Nestarcovej sa na svetovom šampionáte v plážovom volejbale v poľskom meste Stare Jablonki nepodarilo postúpiť do štvrťfinále. V celkovom hodnotení obsadili vo svojej premiére na svetovom šampionáte 9. - 16.miesto.
Nemky mali od začiatku zápasu navrch a zaslúžene postúpili medzi najlepších osem tímov.

"Tento súper nám nevyhovuje. Súper nám odskočil o tri, štyri body a ťažko sa to doťahovalo. Dievčatá chceli, ale nedarilo sa. S celkovým umiestnením sme však veľmi spokojní. Keby mi niekto pred majstrovstvami sveta povedal, že skončíme na 9. mieste, tak by som mu neveril. Pred začiatkom sezóny sme mali cieľ dostať sa na majstrovstvá sveta z renkingu, čo sa nám podarilo. Potom sme si dali za cieľ postup zo skupiny a to, že sme vyhrali nad Brazílčankami v pavúku je fantastické. Deviate miesto je skvelé, zvlášť, keď sa pozriem akí súperi ostali za nami. Teraz ideme domov a v pondelok odchádzame na Grand Slam do švajčiarskej Gstaadu, kde štartujeme v hlavnej súťaži," povedal manažér slovenskej dvojice Miloš Dubovec.
      Dubovcová s Nestarcovou odohrali na MS veľmi kvalitný turnaj, keď najskôr dokázali postúpiť zo silnej skupiny v konkurencii bronzových medailistiek Süe, Čang Si z Číny a fínskych dvojičiek Nyströmových. Potom prekvapili Slovenky ešte viac, keď v prvom kole play-off vyhrali nad favorizovanými brazílskymi sestrami Salgadovými 2:1 a senzačne postúpili do 2. kola. Stopku im dali podobne ako pred týždňom na Grand Slame v Ríme až Borgerová s Bütheovou.


Stare Jablonki 4. júla 2013 (TASR) - Slovenky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová sa na svetovom šampionáte v plážovom volejbale v poľskom meste Stare Jablonki prebojovali už do osemfinále.
      V prvom kole vyraďovačky vyhrali slovenské reprezentantky nad štrnástymi nasadenými Brazílčankami Mariou Clarou Salgadovou Rufinovou a Carolinou Solbergovou Salgadovou po dráme 2:1. V boji o štvrťfinále sa stretnú s turnajovými sedemnástkami Karlou Borgerovou a Brittou Bütheovou z Nemecka. Duel sa bude hrať v piatok o 12.00 h.


streda 3. júla 2013 (TASR) - Prehrou 0:2 s čínskym párom Čchen Süe, Si Čang ukončili v stredu svoje účinkovanie v základnej B-skupine na svetovom šampionáte v plážovom volejbale v poľskom meste Stare Jablonki Slovenky Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová. V druhom súboji zvíťazili Fínky Emila Nystromová, Erika Nystromová s domácou dvojicou Daria Paszeková, Katarzyna Kocioleková taktiež 2:0 a stali sa víťazkami skupiny pred slovenskou dvojicou a tretími Číňankami a v takomto poradí aj postúpili.      
      "Zápas s Číňankami bol vyrovnaný a v oboch setoch sa rozhodlo až na jeho konci, v ktorých naše dievčatá urobili chyby," povedal pre TASR manažér slovenskej dvojice Miloš Dubovec a dodal: "Boli veľmi silným súperom, ktorý je najvyššie nasadeným párom, aj keď má len dvojku. To len preto, že jednotka sa udeľuje domácemu páru. Turnaj sa však začína až teraz. Základom bol postup, ten sme splnili, verím, že žreb do 1. kola bude dievčatám priať."     


utorok 2.júla 2013 - Stare Jablonki (TASR) - Slovenské reprezentantky Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová v utorňajšom zápase na svetovom šampionáte v plážovom volejbale v poľskom meste Stare Jablonki zvíťazili nad domácim párom Daria Paszeková, Katarzyna Kocioleková hladko 2:0.

      V druhom stretnutí ale nečakane prehral favorizovaný čínsky pár, nasadený ako dvojka Čchen Süe, Si Čang s fínskym duom Emilia a Erika Nystromové 0:2. O tom, či Slovenky postúpia zo skupiny, rozhodne ich duel s Číňankami Čchen Süe, Si Čang. Fínky sa v stredu stretnú s Paszekovou a Kociolekovou.
      V prípade prehry Sloveniek a víťazstva fínskych beachvolejbalistiek by mali tri tímy po dve víťazstvá a Slovenky by mohli teoreticky skončiť aj na treťom mieste. Zo 14 skupín postupujú do play off prvé dva tímy z každej skupiny a osem najlepších z tretích miest. "Postup máme na 99 percent istý, s dvomi víťazstvami by nám to nemalo ujsť, aj keď situáciu trochu skomplikovalo víťazstvo Fíniek. V každom prípade sa pokúsime vyhrať aj tretí zápas s Číňankami, pretože víťaz skupiny ide do pavúka na pozíciu jedna, alebo dva," povedal manažér slovenskej dvojice Miloš Dubovec.


pondelok 1. júla 2013 (TASR) - Víťazný vstup na 9. majstrovstvách sveta v plážovom volejbale v poľskom meste Stare Jablonki zaznamenala v pondelok slovenská dvojica Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová. Vo svojej historickej premiére na svetovom šampionáte zdolali v základnej B-skupine fínske duo Emilia a Erika Nystromové 2:1. V druhom stretnutí zvíťazili čínske reprezentantky Čchen Süe, Si Čang nad domácou dvojicou Daria Paszeková, Katarzyna Kocioleková hladko 2:0.
      Na šampionáte, ktorý vyvrcholí v nedeľu 7. júla štartuje 48 ženských a rovnaký počet mužských (bez SR) párov v 12-štvorčlenných skupinách. Z každej postúpia do ďalšej fázy prví dvaja a najlepší tretí. Slovenky, ktoré sú nasadené ako číslo 23, prišli do Poľska ovenčené nedávnym výborným piatym miestom na Grand Slame v Ríme. Svoju formu by chceli potvrdiť aj na MS. "Našim cieľom je postup zo skupiny a verím, že sa nám ho podarí splniť," povedala pred MS Natália Dubovcová.
      V druhom zápase narazia Slovenky v utorok na Paszekovú s Kociolekovou, v stredu ich čaká bronzový čínsky pár z MS 2011 v Ríme Čchen Süe, Si Čang.