Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY MS 2014 Tréner žien Rojko vybral širší káder

Tréner žien Rojko vybral širší káder

Bratislava 11. decembra 2013 (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie žien Marek Rojko oznámil širšiu 16-člennú nomináciu na blížiaci sa turnaj kvalifikácie majstrovstiev sveta 2014, ktorý sa uskutoční od 3. do 5. januára v bulharskom Samokove. Pre zranenia chýbajú v tíme kapitánka Solange Soaresová, blokárka Jaroslava Pencová, nahrávačka Martina Viestová a smečiarka Nikola Radosová. Novými tvárami v národnom tíme sú univerzálka Nikola Nemcová a smečiarka Miroslava Kijaková. "Mojou filozofiou bolo nominovať hráčky, ktoré pôsobia v najvyšších súťažiach v zahraničí a volejbalu sa venujú profesionálne, doplniť ich o najlepšie hráčky z najlepších slovenských klubov, pričom som chcel zachovať jadro a kontinuitu tímu z minulosti," povedal Rojko, ktorý prebral v reprezentácii po Miroslavovi Čadovi.

      Slovenské volejbalistky sa stretnú 21. decembra v Športovo-tréningovom centre v Púchove, kde absolvujú prípravu na kvalifikáciu. "Počas Vianoc bude krátke dva a pol dňové voľno a od 26. decembra pokračujeme v príprave. Nomináciu postupne zúžim a do Bulharska, kam odlietame 2. januára, berieme 12 hráčok," dodal Rojko, ktorý trénuje aj nemecký bundesligový klub Ladies in Black Aachen.
      Slovenky v príprave na kvalifikáciu MS, kde sa stretnú postupne s Bulharskom, Bieloruskom a Českom, nebudú hrať prípravný zápas. "Nenašli sme súpera na dobrej kvalitatívnej úrovni. Mali sme hrať s Chorvátkami, ale vymenili hlavného trénera a nový mal iný zámer. Ak by sme nehrali s Češkami v skupine, tak by sme hrali s nimi, ale takto nepripadal do úvahy žiadny kvalitný súper. Mohli sme hrať s nejakým klubom, ale preferoval som radšej tréningovú prípravu," dodal Marek Rojko.

      Širšia 16-členná nominácia SR:
      nahrávačky: Katarína Dudová (Frýdek-Místek, ČR), Jaroslava Smataníková (Slávia EU)
      blokárky: Tatiana Crkoňová (Aachen, Nem.), Veronika Hrončeková (Schwerin, Nem.), Simona Kóšová (Slávia EU), Michaela Abrhámová (Doprastav)
      smečiarky: Ivana Bramborová (Piacenza, Tal.), Nikola Nemcová (VolleyStarsThüringen, Nem.), Miroslava Kuciaková (Slávia EU), Erika Salanciová (Schwechat, Rak.), Dominika Drobňáková (Doprastav), Miroslava Kijaková (Alba Blaj, Rum.)
      univerzálky: Paula Kubová (Frýdek-Místek, ČR), Monika Stankovianska (Doprastav)
      liberá: Dominika Valachová (Aachen, Nem.), Lucia Nikmonová (Doprastav)

      hlavný tréner: Marek Rojko
      asistentka trénera: Monika Smák
      team manager: Mikuláš Ortutay

      program M-skupiny KMS v Samokove (na MS 2014 do Talianska postúpi priamo víťaz skupiny):
      3. januára 2014:
      16.30 SLOVENSKO - Bulharsko
      19.30 Bielorusko - Česko

      4. januára 2014:
      16.30 Bulharsko - Česko
      19.30 SLOVENSKO - Bielorusko

      5. januára 2014:
      16.30 Bulharsko - Bielorusko
      19.30 Česko - SLOVENSKO