Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY MS 2014 Tréner žien Rojko uzatvoril nomináciu

Tréner žien Rojko uzatvoril nomináciu

Bratislava 31. decembra 2013 (TASR) - Tréner slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie Marek Rojko oznámil v utorok konečnú dvanásťčlennú nomináciu na kvalifikačný turnaj o postup na majstrovstvá sveta, ktorý sa uskutoční od 3. do 5. januára v bulharskom Samokove.
      "Naše rozhodnutie pozvať na sústredenie šestnásť hráčok a porovnávať sa ukázalo ako správne. Aj tie, ktoré sa napokon na kvalifikácii nepredstavia, pocítili, že šanca zabojovať o miestenku je reálna," zhodnotil púchovský reprezentačný zraz tréner volejbalistiek Slovenska Marek Rojko.

      Kormidelník, ktorého čaká v najbližších dňoch premiéra na lavičke národného výberu, pred koncom starého roka uzavrel konečnú dvanásťčlennú nomináciu. "Mali sme k dispozícii len dve nahrávačky, čiže tu nebolo o čom rozmýšľať. Spomedzi blokárok vypadla Kóšová, smečiarok Drobňáková. Na poste univerzálnych hráčok sme sa rozhodli pre Kubovú so Stankovianskou, doma zostala Nemcová. Pozíciu jednotky na pozícii libera potvrdila Valachová, čiže vypadla Nikmonová. S každou z nich som sa osobne porozprával ešte pred oficiálnym oznámením nominácie. Na vlastné oči videli, že rozhodla športová forma v danej chvíli, doplnil Rojko.
      Reprezentantky dostali na Silvestra voľno a v stredu 1. januára v popoludňajších hodinách sa zídu v bratislavskom hoteli Barónka. Na pláne majú posilňovňu, večeru a skorý odchod do postelí. Pred piatou ráno totiž vyrazia na viedenské letisko Schwechat, odkiaľ sa presunú do Sofie a následne Samokova.
Nominácia:
      nahrávačky: Katarína Dudová (Frýdek-Místek, ČR), Jaroslava Smataníková (Slávia EU)
      blokárky: Tatiana Crkoňová (Aachen, Nem.), Veronika Hrončeková (Schwerin, Nem.), Michaela Abrhámová (Doprastav)
      smečiarky: Ivana Bramborová (Piacenza, Tal.), Miroslava Kuciaková (Slávia EU Bratislava), Erika Salanciová (Schwechat, Rak), Miroslava Kijaková (Alba Blaj, Rum.)
      univerzálky: Paula Kubová (Frýdek-Místek, ČR), Monika Stankovianska (Doprastav)
      libero: Dominika Valachová (Aachen, Nem.)

      realizačný tím:
      hlavný tréner: Marek Rojko
      asistentka trénera: Monika Smák
      vedúci družstva: Mikuláš Ortutay
      doktor: Igor Prekop
      fyzioterapeut: Ján Sirocký