Matchpoint Lucia Ježíková Abrahámová získala vo Francúzsku pohár

Abrahámová získala vo Francúzsku pohár

26.3.2015 - Lucia Ježíková pre Denník Šport

Reprezentačná blokárka Michaela Abrahámová triumfovala s Le Cannet vo Francúzskom pohári. Prerušili dvanásťročnú nadvládu Cannes.
„RC Cannes získalo Francúzsky pohár posledných dvanásť rokov po sebe. Že sme ho zvládli zdolať, je smerom k blížiacemu sa play-off veľmi povzbudivé znamenie,“ zdôraznila čerstvá držiteľka Francúzskeho pohára volejbalistiek Michaela Abrhámová.

Reprezentačná blokárka, jediná Slovenka v najvyššej francúzskej volejbalovej Ligue A, so svojim tímom ESCR Le Cannet senzačne triumfovala 3:1 v parížskom finále najvyššej tamojšej pohárovej súťaže.
Aj najväčší optimisti by mali s prognózou víťazstva Le Cannet nad Cannes pred sobotou čo robiť. Kurzy stávkových kancelárií niekde na úrovni 6:1 na úspech klubu z predmestia presláveného mesta Medzinárodného filmového festivalu hovoria za všetko.
„Zápas sme začali rozpačito. Nehrali sme zle, ale súperky celý čas viedli. Pri stave 14:19 sa nám podarilo otočiť a koncovku sme získali na svoju stranu. V podobnom duchu sme vstúpili do druhého setu. Hrali sme disciplinovane, všetko nám vychádzalo, málo sme kazili. Naopak, hráčky Cannes robili veľa vlastných chýb, čo sa ale zmenilo v závere tretieho setu, ktorý sme aj prehrali“ opísala finálové zápolenie Abrhámová.
Spoluhráčky 12-násobnej slovenskej reprezentanky sa však nezložili a vo štvrtom sete nedali súperkám šancu. „Aj pri stave 24:12 sme však boli maximálne sústredené. Ženský volejbal je nevyspytateľný. Chvíľková strata koncentrácie vás môže stáť zápas. Zdôrazňovali sme si, že musíme hrať do konca, že nám ešte kúsok chýba. Ale ten pocit po víťaznom mečbale bol neopísateľný...“
Pred zaplnenou halou oslavovali najskôr s fanúšikmi, následne na večeri s klubovými funkcionármi a v závere si užili babskú jazdu v nočnom Paríži. „Bolo to skvelé, nečakané a intenzívne. Obe vzájomné ligové stretnutia sme prehrali (0:3 a 1:3, pozn. redakcie), ale aj napriek tomu sme si verili. Niekoľkokrát sme si zdôraznili, že musíme hrať disciplinovane, navzájom si pomáhať a môžeme ich zdolať. Možno nás súperky trochu podcenili a to sa nám podarilo využiť. Dostali sme sa do tempa, ktoré nás doviedlo až k poháru,“ poznamenala 187-centimetrová streďáčka.
Vystrčili volejbalistky Le Cannet rožky v súvislosti s blížiacim sa play-off? „Ha-ha, uvidíme. V každom prípade, začali sme novú kapitolu histórie klubu. Francúzsky pohár je tu veľmi vážená trofej. Teraz bude dôležité oddýchnuť si, nabrať sily na posledné dve kolá ligy, aby sme nazbierali čo najviac bodov a udržali si výbornú druhú priečku pred vyraďovacou fázou súťaže,“ uzavrela Michaela Abrhámová.

Okrem Michaely Abrhámovej sa v sobotu v Paríži tešili aj ďalšie dve slovenské volejbalistky. Dominika Drobňáková a Monika Šmitalová, pôsobiace v tíme Stella Calais, zvíťazili vo finále pohára druholigových súťaží nad Mougins 3:1. V akcii bol aj slovenský reprezentant Matej Paták, mimochodom priateľ Moniky Šmitalovej, ale jeho Beauvais prehralo s Tours vo finále 1:3. „Celé to bolo pripravené ako obrovská volejbalová udalosť. Všetci sme bývali v jednom hoteli, takže sme mali čas chvíľku si aj ,pokecať‘. Ani baby z Calais neboli favoritky. Dá sa povedať, že ich triumf nás motivoval. Veď prečo by to nemohlo vyjsť aj nám? Škoda len, že nakoniec nevyhral Paty. Tak by sme si mohli povedať, že to vyšlo kompletnej slovenskej enkláve vo Francúzsku,“ povedala Abrhámová.