Reprezentácia JUNIORI Slovensko na kvalifikácii na MEJ

Slovensko na kvalifikácii na MEJ

2.4.2016 - (TASR) - E-skupina KME do 20 rokov - Steinbrunn, Rakúsko
Slovensko - Nórsko 3:0 (16, 17, 17)
75 minút, rozhodovali: Cevik (Tur.), Biegajlo (Gruz.)
Slovensko: Jančura, Firkaľ, Horváth, Pokopec, Kozák, Kováč, libero Jakubík. Tréner: I. Hiadlovský.

Boj o druhé miesto znamenajúce baráž začali lepšie Slováci a po sérii výborných zákrokov v poli viedli 5:3. Nóri bojovali a od začiatku bolo jasné, že to nebude jednoduchý zápas. Pokopec zvýšil esom na 7:4. Slováci tlačili servisom a následne dobre bránili na sieti a zvyšovali náskok. Po úspešnom trojbloku bolo 10:6. Aj v ďalšom priebehu mali slovenskí volejbalisti navrch a po Firkaľovom diagonálnom útoku viedli 17:11. Potom dal Firkaľ eso, z hlavného kolíka sa presadil Kozák a bolo 23:13. Slováci vyhrali prvý set 25:16.
V druhom sete prehrávali Slováci 1:4, ale rýchlo otočili na 5:4 vďaka servisu Firkaľa. Na prvom technickom timeoute už pri servise Kováča bolo 8:5 pre Slovensko. Neskôr sa Kozák presadil v útoku aj na servise a Slováci viedli 11:7. Po Kováčovom útoku stredom bolo 16:11. Dianie na ihrisku mali zverenci trénera Hiadlovského pod kontrolou a vyhrali ho 25:17.
Dominancia mladých Slovákov pokračovala a po Horváthovom ese viedli v treťom dejstve 9:5. Slováci mali dianie na ihrisku v rukách, zaslúžene vyhrali 3:0 a zachovali si nádej na ME.

1.4.2016 - (TASR) - E-skupina KME do 20 rokov - Steinbrunn, Rakúsko
Slovensko – Rakúsko 3:0 (21, 14, 13)
72 minút, rozhodovali: Strandson (Est.) a Biegajlo (Gruz.)
Slovensko: Pizur 3, Jalovecký 4, Goban 15, Kováč 8, Kozák 9, Pokopec 10, libero Kyšeľa. Tréner: I. Hiadlovský.

Tréner Hiadlovský spravil oproti prvému zápasu s Francúzskom až štyri zmeny v základnej zostave. Slováci mali raketový nástup a na začiatku sa ujali vedenia 5:0. Domáci volejbalisti síce otočili na 6:5, ale neskôr pri podaní Kováča získali Slováci náskok štyroch bodov (11:7) a set mali odvtedy jasne v rukách. Boli lepší v každej činnosti a vyhrali 25:21.
Aj vstup do druhého dejstva patril slovenským hráčom, ktorí viedli 8:4. Slováci dominovali a pri servise nahrávača Jaloveckého si vypracovali náskok 13:6. Na druhom technickom timeoute bolo 16:10. Set bol jasne v réžii mladých Slovákov, ktorí ho vyhrali 25:14.
Dianie na ihrisku sa nemenilo. Slováci dobrou hrou dostávali súpera pod tlak a domáci pôsobili na palubovke bezradne. Slováci vyhrali tretí set 25:13 a celý duel zaslúžene 3:0.

31. marca 2016 (TASR) - E-skupina KME do 20 rokov - Steinbrunn, Rakúsko
Slovensko - Francúzsko 0:3 (-22, -18, -23)
78 minút, rozhodovali: Cevik (Tur.) a Balandžič (Srb.)
Slovensko: Jančura 1, Firkaľ 8, Kováč 6, J. Petráš 7, Horváth 4, Pokopec 11, libero Jakubík (Kozák 5). Tréner: I. Hiadlovský.

Favorizovaní Francúzi viedli v prvom sete 9:7, ale Slováci pri servise kapitána Jančuru otočili na 11:9. Zlomový moment v tomto dejstve nastal v jeho polovici, keď súper v jednej rotácii získal sériu bodov a odskočil na 16:13. Slováci sa odvtedy márne pokúšali dobehnúť náskok súpera, oba tímy sa presadzovali v útoku a tak prvý set rozhodla jednej pasáž pred druhým technickým timeout. Francúzi vyhrali vyrovnaný prvý set 25:22.
Úvod druhého setu bol vyrovnaný, po Horváthovom ese viedli Slováci 8:7. Francúzi lepšie bránili a dostali sa do náskoku 14:11 a na druhom technickom timeoute bolo 16:12. Náskok si Francúzi udržali a druhý set vyhrali 25:18.
V treťom sete zostal na poste univerzála Rak, ktorý nastúpil už v priebehu druhého setu a chytil sa. Úvod bol vyrovnaný a Slováci sa dostali do vedenia 12:10 po dobrej obrane na sieti. Francúzi však potom mali mierne navrch a vypracovali si náskok 18:16. Slováci zabojovali a po pekných blokoch otočili na 19:18. V dramatickej koncovke premenili Francúzi prvý mečbal esom, tretí set vyhrali 25:23 a celý duel 3:0.