Reprezentácia JUNIORI Slovensko na kvalifikácii - desať rokov bez postupu

Slovensko na kvalifikácii - desať rokov bez postupu

Minsk 9. júla 2016 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 20 rokov prehrali v Minsku na turnaji 3. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 aj druhý zápas a stratili šancu kvalifikovať sa na šampionát do Bulharska.
V súboji s domácim Bieloruskom vyrovnali zverenci Ivana Hiadlovského skóre z 0:2 na 2:2 na sety a v tajbrejku viedli už 11:9, ale obrat napokon nedokončili. V tabuľke sú Slováci po dvoch dňoch na poslednom štvrtom mieste s jedným bodom a turnaj dokončia v nedeľu o 15.00 SELČ súbojom s vedúcim Českom, ktoré zatiaľ v Minsku nestratilo ani set.

3. kolo kvalifikácie ME do 20 rokov mužov - Minsk (Biel.)
Slovensko - Bielorusko 2:3 (-22, -22, 20, 17, -12)
122 minút, rozhodovali: Seifried (Slovin.) a Bátkaiová-Katonová (Maď.), 550 divákov.
Slovensko: Ľ. Horváth 3, Jančura 4, Pokopec 16, J. Petráš 4, Firkaľ 22, J. Kováč 15, liberovia Jakubík a Kyšeľa (Š. Kozák 16). Tréner: I. Hiadlovský.
8. júla 2016

Slovensko - Dánsko 0:3 (-23, -19, -26)
Zápas trval: 81 minút, rozhodovali: Bátkaiová-Katonová (Maď.) a Hadžijev (Azer.), 150 divákov
Slovensko: Ľ. Horváth 2, Jančura 4, Firkaľ 1, J. Kováč 5, Š. Kozák 0, Pokopec 3, liberovia Jakubík a Kyšeľa (J. Petráš 6, Goban 2). Tréner: I. Hiadlovský.

Ivan Hiadlovský, tréner SR: "Tento zápas bol pre nás tým, v ktorom bolo našou jednoznačnou povinnosťou zvíťaziť. To, čo ale moji hráči predviedli na ihrisku, bolo jedno obrovské sklamanie pre nich samotných, sklamaním pre mojich spolupracovníkov v realizačnom tíme ako aj sklamaním pre mňa. Prehrať sety na 23, resp. 26 pri takých podpriemerných individuálnych herných ukazovateľoch, aké sme dosiahli, len prezentuje kvalitu zápasu. Neexistuje ale žiaden dôvod, ktorý by mal ospravedlniť túto prehru, ani pre mňa a ani pre hráčov, ktorých som mal do týchto dní v príprave pre tento turnaj. Týmito slovami nechcem znižovať kvalitu Dánov, odohrali pravdepodobne to na čo mali a a dosiahli to, čo aj chceli. Vyhrali zaslúžene, o tom niet pochýb."