Vzdelávanie Zákon o športe Rozdelenie členského vo futbale

Rozdelenie členského vo futbale

18.11.2016 - (TASR)

Poprad 18. novembra (TASR) - Prerozdelenie členských príspevkov medzi kluby, ktoré podporujú mládež, bolo podľa prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jána Kováčika najdôležitejším bodom konferencie SFZ v Poprade. Prvý muž slovenského futbalu zároveň vystúpil aj s príspevkom o odmeňovaní reprezentantov reprezentačného A-mužstva. Delegáti konferencie nezabudli ani na majstrov Európy z roku 1976, ktorých vymenovali za čestných členov SFZ.

      Z pohľadu Jána Kováčika bolo najdôležitejším bodom konferencie prerozdelenie vyzbieraného členského jednotlivým klubom. Podmienkou však bolo, aby kluby mali aj mládežnícke družstvá. "To je správa, na ktorú všetci čakali. Takmer pol milióna eur bude prerozdelených pre všetky kluby, ktoré majú mládežnícke družstvá podľa počtu týchto mládežníckych družstiev. Delegáti konferencie boli prostredníctvom svojich regionálnych šéfov priebežne informovaní o tomto procese a tak to dnes už prebehlo hladko," uviedol Kováčik.
      Podľa prezidenta SFZ boli vygenerované finančné prostriedky vo výške 440-tisíc eur, ktoré sú určené na rozdelenie. Táto suma ešte nie je definitívna a po vybraní členského od individuálnych členov sa ešte navýši. Konečný počet klubov, ktoré majú nárok na vyplatenie finančných prostriedkov je 1295 s 2939 aktívnymi družstvami.