Matchpoint Postrehy - píšete nám Kritické oko Lubena

Kritické oko Lubena

17.2.2017 - PKO.
Zdroj: americká sociálna sieť

(žiadne gramatické úpravy, žiadne www postoje, žiadne www P.S.) len rýchle ctrl+C opírovanie  Ctrl+V loženie názoru.

EXTRALIGA ?!?!!!!  
Dnes ma kamoš, idúc na dva obrátené striky, vytiahol pred piatou do jednej peknej športovej haly. Začínal zápas akýchsi ženských tímov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt oheň a síraKámoš, znalý veci, vraví : "Extraliga". Myslím si, to bude nejaká špica. Sadnem s ním a pozerám. 17:02 začali, 17:56 bolo po paráde. Vravel si Extraliga ? Dve pauzy po 3 minúty. Hrali 48 minút ???? To je tá Extraliga ??? Prvý set. 14:0 vedú domáci. Set rozohraný na nulu.  
Zrazu, čo To ? Vstúpil do toho modrák na kolíku. Lebo ako inak by dal o sebe vedieť ? Pískol ! Ukázal dvoják !!! Vymyslený !!! Stav, 14 : 1.
Takých bolo predtým päť a potom takých dvadsať !!! Ale nepískol už ani jeden. Len musel sa ukázať. Veď aj on je tu ! Inak, keby tam dnes nebol, nič by sa nestalo. Akurát by za 30 minút bolo po paráde. Dnes tej biede ešte aj on hodne škodil. Prečo ???  
Na začiatok 25:4 !!! Ak niekto objednal v bufete pred zápasom, nestihol lignúť a zmeškal prvý set. Druhý na 14 potom, čo hostia uspali domácich (predtým ešte aj rozhodcov) a tretí na 16 s výrazne obmenenou zostavou detí na strane domácich. Aj to im stačilo !!!  
Jeden by čakal, že po prvom sete tréner hostí vymení nahru, dva smeče, účko, dva bloky a libero pošle do bufetu. Ale čuduj sa svet ! Nemal na lavičke ani uterák na pot, nie ešte nejakú babu na striedanie ! Ani to libero ! A tak "chaos systém" na strane hostí pokračoval. U hostí pomenovať herný štýl, systém v obrane, či nedaj Bože ešte aj v útoku, by nedokázal ani Karpoľ, Velasco, Zanini. Ja na tribúne už vôbec nie.  
Súper podanie konštatoval a keď sa to od neho odrazilo, tak bola aj medzihra. Teda, za predpokladu, že sa to neodrazilo od neho do svetelnej tabule. A tá je 10 metrov od ihriska.  
Písať o volejbale sa v tomto prípade jednoducho nedá. Ak by tak hrali žiačky, možno by sa z toho tréner hostí vyzul výhovorkami, že mal iba 6 !!! báb a že majú chrípku a že tie najlepšie skončili v Senici už pred 10 rokmi s volejbalom.  
Na tribúnu si prišlo vychutnať krásu volejbalovej extraligy všetkých 19 záujemcov, ktorí po stretnutí svorne hromžili na preflákaný čas. A kládli si otázku jeden po druhom. Na čo to tá Senica hrá ??? Veď to je dehonestácia volejbalu. Titulu súťaže Extraliga ! Znevažovanie práce súperov. Zbytočné mrhanie ich financiami. Mediálna ostuda slovenskej najvyššej ligy !!!  
Viem, priatelia, z pozície, ktorú zastávam, by som tento príspevok asi ani nemal písať. A možno mi to môj šéf vytkne. Ale potom poviem na rovinu. Moja chyba. Nemal som tam tú Senicu ani len pustiť !!! A idem od toho.  
Aj preto a hovorím to verejne, budem prvý, kto predloží oficiálny návrh, aby sa ženská extraliga hrala o ôsmych účastníkoch. Zvýši sa kvalita a konkurencia. Prestaneme mrhať peniazmi klubov na nezmyselné zápasy so Senicou a tiež prestanú tlaky na nedostatok hracích termínov. Podľa mňa s jediným cieľom. Zdvihnúť kvalltu, športovú úroveň, divácku príťažlivosť súťaže, záujem sponzorov o kvalitnejšiu súťaž a tiež mediálny záujem.  
Možno máte iný názor. Ja ho nikomu neberiem. Ale potom, čo som dnes videl, som tento príspevok napísať musel.  
Na záver. Ja osobne si Vlada Sirvoňa vysoko vážim. Aj preto, že mi bol vždy vzorom. Jednak ako excelentný nahrávač, tiež preto, čo v červenke dosiahol, tiež pre jeho úspechy trénerské, či už vo Fínsku, Rakúsku a inde. Ale to, čo som dnes videl, nemá nič spoločné so súťažou, ktorá nesie titul Extraliga.

Lubeno S., riadieľ ostro sledovaného produktu.

Predsa len, kurva, jedno post scriptum to chce. Šéf s ním určite nebude polemizovať, lebo dlho žiadnu extraligu nevidel. Ani kárať ho nebude, lebo ho má rád. Lubenkovia.