Matchpoint Postrehy - píšete nám Danica V.L. je hodná Oscara za réžiu

Danica V.L. je hodná Oscara za réžiu

18.2.2017 - PKO

Slávistky boli zrelé na prehru. Po veľmi dlhom čase to už viselo vo vzduchu. Vlani ich nikto nezdolal po celú sezónu. Teraz im to vydržalo celú základnú časť plus pohárové finále. Slávistky sa momentálne nachádzajú v pre ne nepríjemnom období.
Vianoce, tuhé mrazy, pár dní bez hlavného trénera (Matušov s kadetkami SR na kvalifikácii na ME), cesta do Turecka, odtiaľ rovno do Ľubovne na Pohár. Po "oslavách" ihneď v strede týždňa do Olomouca na dva duely MEVZA. Dve hladké prehry s Olomoucom a Budapešťou a "slovenské vytriezvenie".

Zlá forma Fričovej (asi), od leta sa hľadá korektorka Šunderlíková. Po dlhom zranení začína hrať opora Pišteláková. Nadržaný BVK po vypadnutí v semifinále pohára. ... a počas derby víkendu ich čaká u súpera najslabšia dvojica hore / dole - Danica V.L. a nikdy nič vidiaci a nikdy nič signalizujúci Lukáš Kráľovič.
Mohlo byť 0:3, ale aj 3:0. Bolo 3:1 pre domáce, a mohlo byť 1:3. Možno sa rátalo aj s 3:2, určite aj s 2:3. Derby ako remeň.
Férovo treba povedať, že najspravodlivejší výsledok soboty by bol 3:0 pre 1.BVK, ale to sa Slávia len tak ľahko poraziť nedá.
Lenže Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt danica viktorini lisaDanica Viktoríny Lisá sa do toho opakovane, po 1000-krát zasrala.
Stav 20:20 v prvom sete, to sú stavy, keď Danica ide po svoje príležitosti, ako krvilačný pes. Chce na seba upozorniť. Nechápe poslanie rohodcu. Neverím, že by niekedy niekomu pripískla, že by niekomu pomohla, lebo to vedia len veľmi, veľmi dobrí rozhodcovia. Tí ultra dobrí dnes už nepískajú. Úmyselne niekoho zarezať je umenie. ...aby si to nikto v hale nevšimol. Toto teda dajme bokom.
Verme tomu, že Danica nikomu nikdy, žiadnemu súperovi nechce ublížiť. Problém je, že ona vytočí do vývrtky samotný volejbal. Ona má obrovský dar túto hru úplne sprzniť. Naposledy chcela vrátiť PO ZÁPASE, PO ZÁ PA SE !!! v Pezinku zo šatne Trnavu, lebo prišla na zlé striedanie. ... a ešte stále píska.
Sekundárnym efektom je, že jej to miešanie sa do hry asi robí dobre. Všetci vieme, ako reagujú naše chĺpky na koži pri famóznom výkone spevákov v amatérskych speváckych súťažiach. Porovnávam to preto s kožou, lebo vôbec neviem, ako reaguje presne do detailov ženské telo pri orgazme. Ale nejakú slasť Danica musí prežívať. Primárnym výsledkom je zničená hra.
Vezmite si myš a naklikajte si bratislavské derby a dajte si stav prvého setu na 24:22 (39:30 min)
1.BVK má setbol. Nasleduje famózna výmena. Málo vídaná. Mohla ju ukončiť Slávistka Terka Wiedermannová, ale zahrala "prekvápko" do pravého rohu nedostatočne dlhé, zázračne loptu chytila Srbka Ševariková.
V závere výmeny nahráva Ovečková (BVK) českej legionárke a tá smečom po čiare ukončuje set.
Všimnite si, kedy D.V.L. odpíska Ovečkovej dvojdotyk. Po akcii. HODINU PO AKCII. Žiaden dvojdotyk nebol, aj keď Lenka ich ešte robieva. ŽIADEN DVOJDOTYK nebol, ale aj keby bol, takýto koniec takejto výmeny môže zapískať iba bezcitný (k hre), MIMORIADNE slabý a volejbalovo totálne negramotný rozhodca a tým nepochybne D.V.L. je.
Všetci čumeli.
Je obdivuhodné, že tréner Varga, alebo samotná hráčka nelezú za ňou na empire.
Namiesto vydretých 25:22, je zadarmo 24:23 a nakoniec 26:28 pre Sláviu. Danica, ak predpokladám a verím tomu, že nikdy nikomu nemieni svojim pískaním ublížiť, vsadila si dievčina na prvý set? Alebo je to len a len honba za tým, aby  dala najavo, že prišla. Že je tu. Aj ona je tu.

Druhý diel one woman show nastal v druhom sete.
Slávia po darčeku od druhej najslabšej rozhodkyne Slovenska s prehľadom smeruje k prevahe v stretnutí. Obhajkyne titulu vedú 7:4, 9:6, začínajú mať hru v rukách. Už hrajú dobre.
Naklikajte si druhý set 9:11 (59:30) pre Sláviu. To je maškrta. Bod BVK - 9:12.
V tejto rozohre vyberá úspešne ťažkú loptu v poli Terka W. a rukou je pritom v poli súpera. Podľa mňa môže. Slávia získava bod, ešte počas hry na údajnú chybu hučí kratúčko do druhého rozhodcu domáci tréner Varga, po akcii dosť dôrazne u druhého rozhodcu oroduje kapitánka Trachová. Stav je 9:12.
D.V.L. nedáva pokyn k technickému oddychovému času, hráčky by to síce tiež mohli vedieť, ale stáva sa. Tomášovi Hollému (VKP Nitra) sa to nikdy nestane.
Bod BVK 10:12. Trachová ide na podanie. Tréner domácich sa zrejme pýta, kedy už konenče bude technický oddychový čas, túlajúci sa druhý rozhodca sa myká, hore, dole, ide k zápisu a "vznikne" technický oddychový čas. Na videu to vyzerá tak, že hráčky sa radšej samé odhodlali odísť k lavičkám. Stáva sa, ale iba slabým, na hru nekoncentrovaným  pískačom, ale stáva sa.
Počas time-outu kapitánka domácich Trachová ešte vášnivo debatuje s D.V.L. o "prešľape" Wiedermannovej a za niečo dostáva Varga žltú kartu. Trachová ide po tajme na podanie. Mala ísť podávať. Veď tam šla aj pred prestávkou. Vsjo jasno.
Varga jej tesne pred podaním niečo odbehne povedať. Trachová ide k D.V.L. a niečo jej tlmočí. No a potom začala komédia, 7:30 minúty sa nehralo.
Danica s Lukášom spolu so zápismy, tabletmi, kamerami, trénermi hľadali, kto bude podávať. Sedem a pol minúty riešia spoločne rébus, kto má ísť podávať. Z hľadiska sa nedá zistiť, čo Varga hovorí pred podaním Trachovej, čo ide následne Trachová povedať D.V.L., ale veď všetko je úplne jasné.
Ja nateraz fakt neviem, či sa podľa pravidiel nemá vrátiť stav na 9:12, ale asi nie. Danica to teoreticky určite ovláda, nenechá "spätne" odpískať oddychvý čas a súper príde jej chybou o bod a potom sa nevinne ide ďalej.
Toto je typický bordel rozhodkyne D.V.L.
Danica svojim pričinením Sláviu zastavila. Ja nemám pôvod v Delfách, neviem, ako by sa to bolo vyvíjalo, ale D.V.L. sa do toho určite srať nemá. Nechutné.
V tomto významnom druhom vstupe Danici do deja sa čudujem, neobdivujem, pokoju v nervových synapsách u trénera Slávie Matušova. Danica ovplyvnila vývoj hry.
Opäť, aj v tomto prípade, určite nie úmyslene. Jednoducho chudátenko ani nevie, čo spôsobuje volejbalistom, keď namiesto miešania bešamelu, alebo príprave hydiny na nedeľnú polievku, ide niekam dokaličiť našu zábavu.

Mám v poznámkach v mobile plno ďalších chýb, evidentných omylov. Mal som ho dokonale nabitý, lebo som jej (ich) VÝKON predvídal. Nie je to ťažké, u nej je to úplne jasné čo sa stane, je to recidíva.

Danica sa "presadila" v rámci súťaží CEV. No a čo.

Úprimne si myslím, že ak by D.V.L. bola v rámci hnutia poverená vyhodnocovaním písomiek na seminároch rozhodcov, keby dostala do vienka starostlivosť o vzdelanie a výchovu zapisovateľov, ak by prišla radšej trénovať v piatok popoludní do PKO deti (ja ju tam naozaj rád uvítam), urobila by volejbalu záslužnejšiu službu.
Pri písaní o nej si dávam veľký pozor, aby som to neprehnal, nemienim ju urážať, ja mám Danicu úprimne celkom rád, poznám ju veľmi dlho a určite jej patrí vďaka, koľko času a námahy dáva volejbalu, ale rozhodovať "veľký" volejbal - t.j. mužský a dôležité duely žien nemôže. Nesmie. Vedomo, či nevedomo nasiera, nasiera a nasiera. Myslím si, že nie som v tomto názore na ňu sám. Aby som to napísal úplne jasne. D.V.L. nemôže pískať ani finále žiakov na M SR.

Svet je plný konšpiračných teórii, dám aj ja jednu na záver. Nenominúvajú ju kompetentní činovníci SVF na tieto duely naschvál? Zámerne?

Ivan Husár.

Nebola by Danica od novembra 2017 ideálny prezident SVF, čo poviete?