Matchpoint Postrehy - píšete nám Prečo Slávistky prehrali

Prečo Slávistky prehrali

21.2.2017 - Bratislava

Slávia EU Bratislava prehrala po veľmi dlhom čase. Minulý rok zdolala ligu aj pohár bez prehry. Teraz to dotiahli bez porážky až do polovice februára. Prečo podľa mňa prehrali:
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt misky váh

- lebo Reháková sa celý prvý set nedokázala presadiť, 1.BVK jej vzorne ubránil jej obľúbený smer útoku, bola nervózna, asi jej nesedeli nahrávky Tör˜ökovej. Nahradila ju Šunderlíková, vyzerala pri chuti, ale tréner bol bez Rehákovej nesvoj. Dal ju von. Každopádne po letnej medzinárodnej akcii je Karin mimo fazónu. Vidieť to na všetkých pohyboch a razancii. Trápi sa. Rieši útok stále zle, ale tieto nevíťazné riešenia má žiaľ z reprezentácie a z materského klubu z Bilíkovej. Potenciál je obrovský. Či aj mentálne netuším.

- lebo Slávistky neustále horeli na prihrávke podania. Obzvlášť postavenie, v ktorom bola Pišteláková na pravom kraji, libero v strede, podanie medzi nich a podanie na pravú ruku Pištelákovej boli pre Sláviu často neriešiteľné,
- lebo motor družstva Tereza Wiedermannová mala vlhkú naftu. Nebolo ju cítiť. Pre slabú prihrávku málo útočila, mala dva body na bloku,

- lebo Slávistky mali celkovo veľmi nekvalitnú obranu na sieti. V tejto činnosti bol súper oveľa efektívnejší,

- lebo tentoraz vôbec nefungoval záprah Töröková - Szabóová. Sandra bola nervná, nekonštruktívne sa hádala s kaučom, bola "neochotná" hrať v medzihre, nedynamicky odstupovala, flákala rozbehy,

- lebo v sobotu hlavná smečiarka Mikšíková zase po dvoch rokoch ulievala, ulievala. Bola najlepšou hráčkou Slávie, ale že by to aspoň ona emočne ťahala, to sa povedať nedá. Hrala v tichosti na seba.

- lebo kauč sa mi dajako nezdal. Buď to družstvo "chcel" voviesť po dlhom čase do prehry, lenže keďže tak neurobil ani jeho vlaňajší nadriadený Martin Hančík, tak to asi tak nebolo, alebo sa mu manulo, že poraziť jeho družstvo len tak ľahko nikto nedokáže. Bol aktívny, bojoval, ale nenašiel žiadne riešenie. Nevšimol si, že Szabóová jednoducho v ten deň hrať nechce. Neviem, aké má iné riešenia, ale mala ísť von. Neurobil žiaden cirkus, keď ich hlavná postava derby D.V.L. v duhom sete zastavila.
Slávia je oproti bratislavskému konkurentovi lepšia na viacerých postoch. Na nahrávke. Má tri vyrovnané korektorky, prvá Reháková je so súperkou z druhej strany neporovnateľná. Szabóová je jasnou jednotkou na Slovensku na tomto poste, konkurovať jej môžu len dve projekťáčky z Nitry. Terezu nemá nikto iný. Kde je Tereza, tam sa vyhráva. Útočný trojzáprah Slávie je určite najsilnejší, aj keď 1.BVK  kúpou Srbky náskok riadne znížil. Slávistky však vzhľadom k veku a neskúsenosti Pištelákovej na tejto pozícii majú útok možno málo stabilný. Technicky sú všetky tri v poriadku, ale väzby útoku s prihrávkou sú na úrovni baráže. Zatiaľ to stačilo. Libero Slávie je pokojnejšie, rozvážnejšie, a to je jediná nejasnosť v družstve obhajcu.
Je veľmi nebezpečné stále vyhrávať, ale na Slávistky to doteraz nijako nepôsobilo. Pôsobia veľmi sebavedomým (zdravo) dojmom. Vybudovali si výkonmi, hrou rešpekt, ale zároveň si logicky vystavali aj vysoké hradby túžby troch konkurentov v boji o zlato. Ak to Slávistky ustoja aj tento rok, o to bude ich titul cennejší.
Volejbal to v sobotu oslnivý nebol, v podstate sa Slávia nebila. Ak sa bude mlátiť a BVK bude údery vracať, bude to veľmi zaujímavý záver sezóny. Samozrejme platí, kde sa dvaja bijú ...
Nadpis článku je jasný, preto o víťazovi dnes ani ň.

Ivan Husár - VKP Bratislava