Matchpoint Postrehy - píšete nám Body pre pískačov v ankete 2016

Body pre pískačov v ankete 2016

6.3.2017 - Žitný ostrov.

Ankety tu sú oddávna. Hodnotíme spevákov, hercov, moderátorov. Hráči, šestky, špecializácie, tréneri, rozhodcovia. Ankety sú vždy vo vývoji. Z hlúpych ankiet sa pomaly vo vývoji stávajú "reálne spravodlivé".
Mení sa metodika zberu hlasov, sú teda logicky neporovnateľné, menia sa zadania, mení sa počet hlasov (voličov). Voľakedy boli napríklad volejbaloví hodnotitelia mnohí novinári, aj takí, ktorí písali o volejbale raz za sto rokov. Bežne sa stávalo, že deň pred limitom mi zazvonil telefón, určite nielen mne a novinári (cca desiati) si pýtali radu, komu by mali dať hlas, veď o mnohých menách na lístkoch ani netušia, že sú to volejbalisti. Túto hrôzu už vednie SVF dávnejšie korigovalo. Múdro, múdro chalani.

Po vlaňajšej ankete vedenie SVF pochopilo, aj po pripomienkach www.volejbal.sk, že je totálne nekorektné, ak najlepší kolektív musí byť jeden, keďže kategória muži a ženy sú spolu. Je to samozrejme bežné, že v ankete sa musí rozhodnúť medzi Saganom a Zuzulovou, medzi Tóthom a Cibulkovou, medzi futbalovým tímom mužov a povedzme basketbalistkami Slovenska.
Lenže v slovenskom volejbale ženy Slávie EU Bratislava zbierajú jeden titul za druhým a vlani ani raz neprehrali. Ako môže byť niekto lepší. Jedine ak by sa v kritériách zároveň hodnotila aj čistota izieb na sústredení a kvetinová výzdoba domácej haly. Česť a sláva SVF, že použili mozog, otázne je, kde ho zobrali a koľko nás to stálo.
Komické v športových anketách býva, ak sa musia hlasovatelia rozhodovať medzi tímami. Poznáme tímy typické - basketbal, hádzaná, volejbal, futbal, hokej, florbal, futsal, pólo, ale aj curling ... a trebárs tímy čudné - K4 na vode, alebo štvorboby, kde je nadovšetko jasné, že to žiadne tímy nie sú, pretože žiadna tímová, kooperačná, zastupujúca, náhradná práca v nich neexistuje. Pádlujú ako šialenci, všetci naraz a na plné gule. Ak by jeden vypadol z lode, šli by ďalej. Ak by vyletel bobista, možno by prišiel do cieľa aj skôr.
No predstavte si, že by napríklad vo volejbale šli všetci šiesti plus libero na lavičke naraz, rovankým smerom, na plné obrátky. Všetci všetko rovnako. Kurva to by bolo modrín.
No a potom tu máme mimoriadne chúlostivú anketu. Najlepší pískači. Nikto ich nemá rád, všetci si ich povinne vážime.  Musíme ich kráľovsky platiť. Najnovšie ich nesmieme po stretnutiach verejne kritizovať, v zápasoch sme povinní chodiť okolo nich potichu po špičkách.
Ak vyslovím na odbornom rozhodcovskom fóre na najvyšších poschodiach kvality, že najslabšia v modrom je Jana Niklová a v tesnom závese, samozrejme často v protivetre striedajúca, je madam Danica Viktoríny Lisá (D.V.L.), tak dostávam odpoveď - sú medzinárodné, že som zaťažený, že im krivdím, dostávam kľúčovú informáciu, že len tak sa na CEV listinu nedostali a tam si ich považujú.
Kam sa teda podeli hlasy pre tieto dve vysmiate, červenolíce devy od dvadsiatich extraligových trénerov mladého rozvíjajúceho sa a opäť národne orientovaného Slovenska?

1. Juraj Mokrý  54, 2. Dušan Hodoň  16, 3. Miroslav Juráček  10,
4. Peter Höger 9, 5. Miroslav Sarka 8, 6.-7. Igor Porvazník, Igor Schimpl  po 6,
8. Fedor Tiršel  5, 9. Lucia Poláčiková  4, 10.-11. Pavol Andrejčák, Peter Malík  po 3,
12.-13. Dušan Daruľa, Alexander Sluk po 2,
14.-15. Ján Servický, Lukáš Královič po jednom bode.

Zem spieva.

Ivan Husár
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt šálP.S. - uzatvorme sezónu 2016 oficiálnym výrokom - Jana a Danica sú mimoriadne slabé. Jednu z nich som videl na finále SP v Starej Ľubovni 11.2.2017 na tribúne štrikovať. Relaxovala po vynikajúcom, bezchybnom výkone v semifinále žien. Nebolo by nádherné, keby ju vedenie SVF (AVR) poverilo vyrábať pre najúspešnejšie kolektívy v ankete nádherné klubové šály? Stražay by certifikoval vybranú vlnu a keby šál pustil očko, klub by smel bez obáv protestovať. Kľudne až po sezóne.
 
Zdroj údajov do ankety pískačov: 

Filip Hudec
Slovak Volleyball Federation
Press Officer
+421 911 728 321