Matchpoint Reporty V Prievidzi vyrovnané

V Prievidzi vyrovnané

23.4.2017 - Prievidza

V sobotu som dal prednosť kadetom v Púchove, lebo v Prievidzi "o nič nešlo". V nedeľu sa hral štvrtý zápas finálovej série. Deň predtým znížili domáci náskok na 1:2.
Minule po mojom postrehu na facebooku bývalý hráč bratislavskej Červenky z Handlovej napísal koment, že to bol obraz slovenského volejbalu. To teda rozhodne nie.

Zápas, ktorý som z Nitry popisoval, bol skutočne mimoriadne slabej úrovne, ale obraz súčasného slovenského volejbalu to nebol. Ani jednotlivé výkony hráčov, ani rozhodcovia, ani dnešná kulisa v Prievidzi bežne nezaostávajú.
Ligová súťaž mužov, mešce klubov, pískači majú veľmi solídnu úroveň. Volejbal na Slovensku trápi úplne niečo (niekto) iný. Vôbec nie kvalita hry, srdcia, nasadenie.
Nitra začala prvý set dobre a podobne isto hrala aj dve tretiny druhého a záver tretieho setu. Ale na domácich to nestačilo.
V sobotu dostali zrejme chuť a krídla a séria je vyrovnaná. Dnes boli strojcami Jančura a Patúc. Mladý nahrávač Jančura (odchovanec Žiliny - tréner Dvoran) umne distribuoval a na podaní vždy Nitru rozglejil. Bývalý smečiar Žiliny, VKP a Trenčína na podnet trénera Hiadlovského zmenil zameranie a ide mu to. Kľúčový výkon a rozdielový hráč bol Patúc. V priebehu zápasu relatívne neškodný, ale tretí set a hlavne jeho záver vzal do rúk. Distribúcia Jančuru smerom k nemu bolo jasne správne rozhodnutie.
Dvojica rozhodcov Malík / Vaško koncentrovaná, Stražay zase v kľude, možno aj preto, že má chalan s priebehom finále zrejme riadne na rováši, ale to musíme najprv pozisťovať a potom po sérii okomentovať.
Ivan Husár pre www

DAJTE DETI DO KEMPU