Matchpoint Reporty Report Igora Prieložného z 5.finále

Report Igora Prieložného z 5.finále

28.4.2017 - Bratislava (report k 5.stretnutiu finále VKP Nitra - Prievidza3:1)

Igor PrieloznyKončia finálové série u nás, v Čechách, Rakúsku, tak bol dôvod ísť aj do Nitry pozrieť si slovenské finále a porovnať kvalitu. Druhý dôvod cesty bol, že ma zaujímalo, ako reagujú tréneri, ktorých som oboch trénoval. Oboch síce iba rok, keď boli ešte bažanti. Marek (Kardoš) je už skúsenejší tréner, Rišo (Nemec) začína.
Mal som trochu zmiešané pocity, že na tejto úrovni tréneri na seba štekajú počas zápasu a dúfam, že po zápase je všetko vyrovnané, že to brali iba z rivality a nie osobných invektív.

Myslím si, že Prievidza si prehrala zápas, mala jednoznačne viesť 2:0. Súper získal druhý set plachtiacimi podaniami za stavu 22:24, dokonca esami, čo by na tejto úrovni byť nemalo. Čo sa týka kaučingu, Rišovi vtedy neostali žiadne alternatívy, nemohol striedať, nemal oddychový čas.
Úroveň je porovnateľná s rakúskym finále aj čo sa týka kvality cudzincov, ale finále ďalej prebieha, tak sa k nim podrobne nechcem vyjadriť.
Prievidza mala dobrého, až výborného libera - na danú úroveň, veľmi skúseného blokára Szczerbaniuka, ktorý bol hlavne v útoku takmer neomylný a Patúca. Všetko ostatné mala Nitra lepšie.
Dlho som nevidel, aby tréneri tak intenzívne čarovali ako včera so striedaním nahrávačov. Zápas končil na ihrisku 22-ročný nahrávač Jančura s Prievidze. Hore, dole, hore, dole. Zaujímavé bolo aj to, že jediní dvaja zástupcovia reprezentácie skončili duel na lavičke a dohrávalo sa to bez nich, to je pre trénera reprezentácie dosť negatívne.
Veľa hráčov dávalo smečované podanie, aj Ludha ako blokár solídne podával. V kvalite je však medzi ostatnými spomínanými ligami podstatný rozdiel. V zápase dávali najlepší servis dvaja najmenší hráči.
Prihrávka podania na oboch stranách bola veľmi nestabilná, táto činnosť výsledok podstatne ovplyvnila. Jedna vec, ktorá ma napadla počas zápasu, Rišo to musí mať v Prievidzi ťažké hlavne z pohľadu tréningu. Desať hráčov, lavička výrazne zaostáva za sedmičkou. Určite sa to dá takto vyriešiť, veď si pamätáme z PKO PUC Paríž, keď trénovala šestka a ostatní len dohadzovali.
Myslím si, že to stačí, je to pred ďalším zápasom a bolo by asi nefér sa viac miešať, nerobilo by to dobrú krv.

 

Igor Prieložný pre www