Matchpoint Postrehy - píšete nám Stražay zdeformoval finálovú sériu extraligy mužov

Stražay zdeformoval finálovú sériu extraligy mužov

1.5.2017 - Je pár dní po finále, zainteresovaní vedia, náhodne okoloidúci kukajú ...

Fakty kauzičky, ktorá "jemne" tečovala finále extraligy.

1.)    VK Prievidza napísala pred začiatkom ligy na súpisku svojho B družstva (1.liga mužov) trojicu hráčov, ktorých funkcionári klubu napísali ale aj na súpisku prvého družstva mužov (extraliga). Takéto prípady sú bežné, ale jeden zo súťažných dokumentov obmedzuje vek hráčov s právom striedavého štartu (dve súťaže) na 23 rokov. Ani Hraňo, ani Javorčík, ani Šimko nemajú vek do 23 rokov.

  1. Zodpovednosť za zloženie súpisiek je na strane klubu. Toto je jasná, neodškriepiteľná chyba klubu z Hornej Nitry.

2.)    Dvaja hráči z tejto trojice nastúpili 12.novembra 2016 proti VKP Bratislava. Dozvedel som sa o tom pri hodnotení našich oboch zápasov v 1.lige od druhého asistenta. Mávol som rukou, vyhrali sme so stratou jedného bodu, hrali sme so silnejším tímom. Ak by sme boli prehrali, tak mávnem rukou, prehrali sme so silnejším. Rozhodcovia ich právom hrať pustili, tí s tým nič nemajú, informačný systém to „nezistil“, Stražay dtto. Ticho.

  1. 3.)    21.1.2017 hralo béčko Prievidze doma s rezervou Komárna. Tréner Komárna namietal proti štartu tejto dvojice. Pred prvým stretnutím (hrá sa dvakrát v sobotu) z haly telefonoval s riaditeľom súťaže Lubenom Stražayom, rozhodca a tréner Prievidze dostali od Stražaya informáciu, že obaja hrať proti Komárnu B nemôžu. Aký bol dôvod neviem a ani nechápem v kontexte toho, čo nasledovalo pred finále.
  2. 4.)    Do dnešného dňa sú všetci traja na súpiske B družstvasupiska Prievidza B
  3. 5.)    Je čudné, že klub z Komárna považoval akciu za ukončenú a nedal podnet na prešetrenie chyby konkurenčného klubu. Je veľmi čudné, že súťažný riaditeľ hneď v pondelok 23.1.2017 nekonal.
    Pred finále extraligy v apríli 2017 vyplávali hovná na hladinu. Nitra logicky a správne podala v hodine dvanástej podnet na prešetrenie. Ak by totiž počas finále, alebo po skončení namietal niekto iný, nastal by úplne hanebný chaos, z ktorého by sa celé vedenie federácie ťažko vylízalo. Stražay, pre mňa nepochopiteľne, nedoporučil, neumožnil Prievidzi nastúpiť s dvojicou hráčov Šimko, Hraňo a funkcionári Prievidze cukli.
  4. 6.)    Druhý zápas finále dtto, tretí, štvrtý dtto, piaty, šiesty dtto. Obaja "suspendovaní, či nedoporučení" hráči v teplákoch na tribúne. Jeden z nich, Šimko, bol počas dovtedajšieho priebehu extraligy na ihrisku bežne ako tretí blokár.
  5. Volal som pre overenie faktov, aj Stražay aj Halanda fakty milujú:

-  rozhodcu, ktorý rozhodoval  zápas 1.ligy mužov Prievidza B - Komárno B 21.1.2017 – situáciu s telefonátom riaditeľovi súťaže Stražayovi  potvrdil,

-  trénerovi béčka Prievidze – telefonát so Stražayom potvrdil,

-  šéfovi rehgistračno matričnej komisie SVF, ktorý potvrdil, že informačný systém takéto „zdvojenie“ na súpiske nedekóduje, ale že táto systémová, jednoducho riešiteľná požiadavka je na stole u kompetentných na vedení SVF už štyri mesiace,
-  poslal som (zbytočne) sms-ku Stražayovi s otázkou, či je pravda, že o tom vedel od 21.1.20147. Oddpovedal sms-kou, že 1.apríl som prepískol. Ja o voze, on dosratý až za uši, o koze.

Môj názor na vec:
Prievidza urobila chybu, hlúpu chybu, prameniacu z nevedomosti. Určite tam nebol zámer jednu, alebo druhú súťaž úmyselne poškodiť.

Chybu som urobil ja, že som nezatelefonoval  v novembri do Prievidze a neupozornil kolegov na „bordel“.  

Nasleduje prvý hlavný vinník: súťažný riaditeľ Stražay s kardinálnou chybou. Stražay nie je darmožráč, nie je lenivec a Stražay nie je ani diletant. Stražay je rigorózny uplatňovač predpisov, Stražay nikdy nerieši problémy komunikáciou, Stražay miluje chvíle, keď niekto niečo niekde poserie. Stražay je maniakálny vyberač poriadkových pokút. Stražay s obľubou hovorí, že sa rozumie právu.
Preto je úplne nepochopiteľné, prečo Stražay vec v januári zamietol pod koberec. Prečo neriešil prípad hneď v pondelok 23.januára a nehľadal riešenie. Ak sa na to vysral, zabudol, schoval, prečo si pre Boha (aby nedošlo k omylu – myslím Boha na nebesiach, nie Halandu) nesadol deň pred finále s oboma klubmi, s členom Správnej rady SVF za kluby, s členom SR SVF pre legislatívu, ktorý je z Prievidze, s členom Dozornej rady SVF, ktorý je naopak z Nitry. Prečo nevyložil všetky fakty prípadu na stôl a nehľadal so zainteresovanými riešenie v záujme športu, vzťahov, v mene nepoškodiť dvoch nevinných mladých chalanov, ktorí sú odchovanci Prievidze a zrejme pre nič iné ako finále nelíhali a nevstávali. Stražay urobil mimoriadne necitlivé riešenie.
Je to hrubá, obrovská a nediplomatická chyba riaditeľa súťaže, ktorý mal celé finále navyše pod palcom ako technický delegát a celkom slušne si privyrobil.

Neuveriteľnú chybu však v závere sezóny urobili aj funkcionári Prievidze. Neexistuje jeden jediný riadok vo všetkých súťažných predpisoch, ktorý by jednoznačne hovoril o tom, že títo dvaja (traja) hráči hrať finále extraligy nemohli. Ak by ho aj nejaký statný lavínový pes našiel, tak určite by nevznikol žiaden dôvod na sankciu za neoprávnený štart týchto hráčov.

Druhý jasný vinník bordelu, ktorý sprznil finále play off 2016 / 2017 je viceprezident SVF Singer. Informačný systém je jeho dielo, implementácia technickej novinky do praxe je takisto jeho káva, ale vzhľadom k tomu, že Singer je iba obyčajný prospechársky darmožráč, celý projekt vyzerá tak, ako vyzerá. Veľmi jednoduché zdvojenie hráčov nad 23 rokov na súpiskách červené svetielko nevysvieti. Singer volejbalu nerozumie, absolútne nekompetentne obsadzuje pozíciu viceprezidenta pre marketing, nič nerobí dôkladne, vyrába 15 rokov na Junáckej iba polotovary a nikdy neukončené projekty.
V sezóne 2009/2010 Stražay, „držaný pod krkom“ prezidentom SVF Halandom a „huckaný“ zozadu viceprezidentom Singerom nepovolil umožniť pred semifinále play off VKP Bratislava – Prešov úpravu súpisky VKP Bratislava s odôvodnením, že na to má 30 dní. Hoci bol čas play off a vtedy (odvtedy) už má play off „zrýchlený“ legislatívny režim. Teraz sa mu zase zadarilo.

Osobne sa domnievam, že výsledok finále ovplyvnený nebol, ale vzniklo úplne zbytočné dusno. A možnosti súdnych žalôb.

Toto boli fakty a jasná diagnóza vinníkov. Staražay a čiastočne Singer. Ak by Stražay postupoval pre neho typicky, vec je dávno vyriešená a bordel pred finále nevznikne. Ak by Singer pracoval na vrátnici fabriky v Humennom, šéf matriky vy si veci zariadil sám na kolene. Fixkou.

Dám ešte k tomu aj emócie a iracionálne úvahy besniaceho trénera Prievidze Richarda Nemca, ktoré spôsobili úplne zbytočne narušenie vzťahov. Až neskôr.
Len by som takto cez web (inak sa nedá) poprosil trénerského kolegu z Prievidze, že ak má Samsung, tak: otvoriť - kontakty – hľadať – Husár – enter – možnosti – vymazať (del) – enter. Musíme mať rovnaké prístroje.

Ivan Husár, gratulujem jedným k zlatu, druhým k striebru.