Matchpoint Postrehy - píšete nám Chcelo by to pochváliť, ale ...

Chcelo by to pochváliť, ale ...

31.8.2017 - List z dielne na Junáckej

Dobrý deň,
 
v súvislosti so zavedením elektronického zápisu v Extralige mužov a žien od nového ročníka 2017/18 by sme Vás chceli informovať, že na základe dohody so spoločnosťou NAY a.s., dodáme v krátkom čase pre každý extraligový klub notebook Lenovo IdeaPad 110 a tlačiareň Canon Pixma. Dodanie a prevzatie uvedej techniky dohodneme s každým klubom individuálne. 
Na základe zmluvy zabezpečíme pre NAY v súťažnom ročníku 2017/18 počas zápasov v extralige a Slovenskom pohári nasledujúce reklamné plnenie:
1) reklamný baner 3x1m na hracej ploche - baner vám bude dodaný pred začiatkom súťaže
2) logo na sponzorskej stene (2ks) - logo a layout upravenej sponzorskej steny si bude možné stiahnuť cez Dropbox
3) logo na všetkých printových materiáloch k stretnutiam súťaže
4) logo na webovej stránke klubu s linkou na stránku partnera
 
Za spoluprácu vopred ďakujeme a veríme, že sa nám spoločnými silami podarí úspešne rozbehnúť projekt elektronického zápisu.
 
S pozdravom 
 
Tomáš Singer
Viceprezident SVF

Toľko list. To by evokovalo naliať si šampáňo a pochváliť viceprezidenta SVF za prvé marketingové aktivity smerom ku klubom a extralige - "jeho produktu".
Lenže ak si namiesto perlivého moku drbnete štamprlík 52% slivovice, svitne vám.
Ak v klube následne vytriezvejú a funkcionári zapoja sedliacky rozum, tak to Singerovi treba skôr  otrepať o jeho marketingovú hlavu.
Spomínaný notebook stojí v maloobchode 555.- €, s kartou MALL 500.- €
Tlačiareň je za 36.- €
Spolu maximálne za 600.- € v maloobchode.
Za túto Singerovu produkciu si musia všetky kluby povinne dať reklamu firmy NAY, viď list. Ing. Halanda teraz povie, kurva im sa nič nepáči, čo vlastne chcú. Gejza, je to veľmi, veľmi jednoduché.
Chcete elektronický zápis na extralige? Dobre. Kluby ste s tým dotazovali? Áno, v poriadku. Dáte im notebooky? To je vaša psia povinnosť. Rovnako tlačiarne. A reklama? Vyveste si ju chlapče na vašom štátnom webe, na reprezentačných podujatiach, dajte si ju na sponzorské autá a zaplaťte si na ňu médiá.
Kluby, ktoré možno majú na sekretariáte notebook, tlačiareň a tonnery od TPD, ALZY, AGEMU (za to im v hale visí banner v cene 1000.- €), s vašimi sfetovanými návrhmi neotravujte. Zrejme dostanú niečo, čo už na klube dávno majú, akurát im vzniknú náklady navyše s výrobou steny, so zapracovaním loga na web stránku ...
A keď už, tak priložte k listu aj oscanovanú zmluvu medzi SVF a NAY a buďte ku klubom slušní. Toto sme podpísali, toto nám dali, toto dáme vážené kluby my Vám, navrhujeme to spoločne takto a takto odprezentovať.
Potom budú Lubor veci fungovať tak, ako majú. Po takom postupe si Singhi zaslúži iste aj uznanie a pochvalu. Lenže v tejto jeho realite musím žiaľ k tradičným mojim prívlastkom na adresu Singera - diletant a darmožráč dodať aj prospechár.
Ivan Husár