Matchpoint Postrehy - píšete nám Stanovisko Dr. Hančíka k článku Keď sa hrá MEVZA

Stanovisko Dr. Hančíka k článku Keď sa hrá MEVZA

Vážení priatelia,

Po zaujímavom stretnutí extraligy, v ktorom naše družstvo žien vyhralo hladko v Dome športu nad Strabagom v piatok 17.11.2017 3:0, vyskytli sa komentáre, prečo  družstvo Strabagu nenastúpilo s hlavnými hráčkami družstva. Náš klub bol nepriamo obvinený, že sa nechcel dohodnúť so Strabagom na preložení tohto zápasu, ktorému termín 17.11. nevyhovoval. Nebola to pravda. Chceli sme sa dohodnúť, ale problém spočíval v inom. Preto si dovolím podať vysvetľujúcu stanovisko prečo nedošlo k dohode na zmene termínu.

Problém bol v tom, že presne na tento piatok 17.11., ktorý bol riadnym a plánovaným termínom extraligy 2017/18, si vedenie Strabagu dohadovalo zápas s Mariborom v Budapešti, kde v stredu 15.11. a štvrtok 16.11 hrali s maďarskými družstvami Vasasu a Bekéščaby v rámci turnaja Mevzy Cup. Zápas s Mariborom bol ale plánovaný v rámci neskoršieho turnaji v Mevzy v Prostějove  od 24.-26.11.2017. Keďže sa ale Prostějov z Mevzy odhlásil, chceli aby Maribor  pricestoval do Budapešti a zohrali tento zápas v piatok 17.11.

Vedenie  Strabagu nás požiadalo  najskôr o predohranie zápasu v stredu 8.11., čo sme nemohli vyhovieť kvôli neúčasti našich niektorých kľúčových hráčok z dôvodu školských povinností. Preto som navrhol aby sa obaja tréneri stretli a našli vhodný termín pre obe družstvá na dohranie zápasu v rámci povolených 15 dní podľa VP SVF. Napriek snahe nášho trénera na nájdenie vhodného termínu to nebolo možné pre mimoriadne nahustený program nášho družstva v tomto období. Náš klub totiž zabezpečuje organizáciu 2.kola Challenge Cup a zápas doma (22.11.),  o týždeň cestuje na trojdňový pobyt a odvetný zápas do Grazu (28.-30.11). Medzi týmito zápasmi cestuje na extraligový zápas do Kežmarku (25.11) a po ňom doma hrá so Spišskou Novou Vsou (1.12).  Z tohto dôvodu nebolo možné, napriek našej ochote, nájsť  vhodný termín pre obe družstvá a preto nakoniec ostal pôvodne plánovaný termín zápasu 17.11.2017.

Ako sa neskôr ukázalo, vedenie Strabagu sa rozhodlo, že na spomínaný zápas s nami nezaradí do zostavy hlavné hráčky. Za to náš klub naozaj nemôže, o ich zámere sme nevedeli a na zápas  sme sa svedomite pripravovali.

Na záver si ešte si dovolím poznámku. Pokiaľ by sa nám predsa podarilo nájsť iný termín namiesto 17.11 , tak by družstvo Strabagu v rámci predpokladaného doplňujúceho zápasu s Mariborom v Budapešti,  by aj tak hral tri zápasy za sebou a potom plánovaný extraligový zápas v nedeľu 19.11 doma s UKF Nitra.   

Dr.Vladimír Hančík

prezident klubu