Matchpoint Lucia Ježíková Giba si opäť zahrá v Londýne

Giba si opäť zahrá v Londýne

5.3.2019  gibaNa obed dňa  5 februára 2019 sa objavila senzačná správa, že dlhoročný reprezentat Brazílie, olympijský víťaz, niekoľkonásobný majster sveta, víťaz svetového pohára a svetovej ligy Giba (Gilberto Amauri de Godoy Filho) sa pridá do londýnskeho tímu IBB Polonia VC a nastúpi v najvyššej Anglickej volejbalovej súťaži Super League 14 Apríla 2019 v Londýne.

Túto senzačnú spravu zverejnil prezident klubu Bartek Luszcz na tlačovej konferencii, kde oznámil, že pôsobenie Gibu v klube bude mať širší obsah. Giba by mal účinkovať v roli poradcu pre klub v ich snahe vybudovať na britských ostrovoch prvé profesionálne volejbalové družstvo, čo je aj hlavným programom marketingovej kampane Volleyball 2.0. Cieľom kampane je získať financovanie pre klub z verejného predaja podielových akcií, zisk z čoho by mal slúžiť na rozvoj klubu. Pomôcť zviditeľniť klub a zároveň prilákať ďalšie investície by mal aj fakt, že zakúpením akcií sa aj Giba stal investorom v IBB Polonia VC, čo predstavuje obrovskú podporu pre klub a jeho členov.

Napriek všetkému najväčšou senzáciou je, že Giba sa opäť objaví na volebalovom kurte, tentokrát v drese IBB Polonia 14 Aprila 2019 v Narodnom Sportovom Centre v Crystal Palace v Londýne, v ligovom zápase sezóny proti družstvu Sheffield Hallam  VC.

Vedenie klubu IBB Polonia verí, že účasť takejto volejbalovej legendy by mala prilákať záujem nielen pomerne širokej volejbalovej rodiny v Londýne, ale aj širšej verejnosti a zároveň britských médií, s cieľom zviditeľniť volejbal a vzbudiť takto väčší záujem o tento šport na Britských ostrovoch.

Sám Giba sa vyjadril, že šport potrebuje osobnosti, aby ho zviditeľnili v miestach, kde je menej populárny, aj keď počas olympiády 2012 bol prekvapený plnými tribúnami a záujmom hľadiska o tento šport. Dodal, že v minulosti bol prvým veľkým menom z Brazílie v Rusku a preto by chcel byť aj prvým veľkým volejbalovým menom z Brazílie v Londýne.

Pre nás je táto udalosť významná aj tým, že v IBB Polonia už dlhodobo pôsobia tiež Slováci. V súčasnosti na poste asitenta trénera Patrik Selep a na poste libera bývalý hráč VKP Bratislava, Marcel Sivák, ktorí s klubom začiatkom februára 2019 vyhrali v dánskej Kodani severoeurópsku súťaž NEVZA (obdoba stredoeurópskej súťaže MEVZA) keď vo finálovom zápase zdolali lídra dánskej ligy Marenlyst 3:2, čím sa klub IBB Polonia VC stal historicky prvým klubom z Anglicka a Britských ostrovov, ktorý získal európsku trofej vo volejbale.  

IBB Polonia stále bojuje o majstrovský titul v národnej Super League a zároveň si zabepečili účasť vo finálovom zápase o Anglický pohár, ktorý sa odohrá 27 Apríla 2019 v Národnom Volejbalovom Centre v Kettering. Prajeme klubu a hráčom veľa šťastia a úspechov pri rozvoje športu, ktorý máme všetci radi.

Marcel Sivák, Londýn

Krátky rozhovor s Gibom po prílete do Londýna: https://www.youtube.com/watch?v=NYnMfyGNCY4