Matchpoint Postrehy - píšete nám Bude sa finále opakovať?

Bude sa finále opakovať?

25.4.2019 - noc na Žitnom ostrove.

Fúúha, toto sme tu ešte nemali. Finále play off ženskej extraligy malo v piatom stretnutí, v druhom sete, na pôde Slávie EU v hale Mladosť problém ako hrom. Nevidel som osobne, nepoznám detaily, lebo tretí zápas finále bol tak slabý, že som po dvoch setoch otrávený odišiel. A opakovane, žiaľ recidívne som si povedal, na ženský volejbal mladého rozvíjajúceho sa Slovenska už nikdy.
Medaily sú na krkoch. Pohár vo vitríne Slávie. Šeky v rozpočte. Pôjdu nazad na tácku, resp. na stôl?

 

Ak si kapitánka dotknutého BVK splnila svoju povinnosť a kľúčový moment v presne pravidlami určenom okamihu nahlásila prvému rozhodcovi ako námietku, tak je to vážny problém. Ak tak neurobila, žiaľ není o čem. Len sa bude kričať. Ale márne.
Ako to však býva, dianie je opradené obrovskou dávkou diletantizmu. Výsledkový ťukač urobí, určite neúmyselne chybu. Hráči pravidelne pravidlá neovládajú. Štatistici civia do notebookov, niečo im nesedí. Kričia. Rozhodcovia kukajú, strémovaní so stiahnutým hrdlom. Delegát nevie zásadne nikdy nič, nemá poňatia kde je sever, lebo bol určite v rozhodujúcom okamihu v mobile na NIKE LIVE. Pri stolíku sa zíde v chaose tisícka nekompetentných.
Dnes, v roku 2019 je v dianí volejbalového stretnutia toľko techniky, štatistiky, kamerových záznamov, absolútne nechápem, prečo sa pokračovalo v hre v druhom sete. Prečo sa stav neupravil, hoci by sa aj hodinu nehralo a diváci by zúrili.
Niečo podobné sme zažili vo finále aj vlani, keď museli krížovku riešiť nezainteresovaní diváci, ktorí paradoxne vedeli viac, ako všetci zainteresovaní. Odpískané.

Zazmluvnené hráčky končia dňom posledného možného termínu play off, legionárky mieria domov, nikomu nepatriace haly nemajú voľné termíny. Zložité. Každé rozhodnutie súťažnej komisie bude zlé.
Opakujem, ak si kapitánka splnila povinnosti, tak opätovne dodávam, že nechápem, prečo sa hralo ďalej. Veď ak namietala, mali to prešetriť. Ak namietala neoprávnene, tak by to video ihneď potvrdilo. Keci o tom, že zápas bol jednoznačný, že nie je o čom, sú drísty nebezpečné.
Načo nám je na zápase technický delegát, ktorý má strážiť zákon?
Načo nám je na zápase 6 rozhodcov?
Kauza môže skončiť pred súdom, SVF môže tvrdo prúser svojich ľudí zaplatiť. Ojoj. Nemilé.
Ja s mojou náturou by som opakovanie piateho finále uvítal, bolo by vzrúšo, volejbal potrebuje akúkoľvek aférku s reklamou. A fandil by som Slávii.

Ivan Husár.