Matchpoint Postrehy - píšete nám Ako som "vyhral" zlato

Ako som "vyhral" zlato

13.5.2019 - Môj otec, výborný tréner, ma naučil. Synu chváľ sa sám, nikto ťa nikdy nepochváli. Tak idem na to. Šanca tu je.
Majstrovstvá Slovenska juniorov 2018/2019 v Trenčíne.
Zbabrali sme zápas prvého dňa s Myjavou, hladká prehra 0:3. Kopaničiari nás prevalcovali. Nikto nič. Ani ťuk. Veľmi slabý výkon. Býva to tak, že v tomto prípade je už po prvom dni turnaja koniec úvahám o titule, prehru bez setu už v turnaji zvyčajne nedobehnete.
Na druhý deň sme ráno zmastili hladko 3:0 silný Trenčín a večer potvrdili víťazstvom so Žilinou. Svidník zaváhal, Myjava stratila perie. Sme opäť v hre. Vedieme tabuľku.

Krčma, hokej, klobása, aperitív, pivo. Zapneme volleynet.sk. Sme v tabuľke prví, ale máme veľmi zlý pomer lôpt. Štvrtý komponent v poradí, ktorý rozhoduje o poradí v turnaji. Pomer lôpt. Málokedy sa to stáva.
Počet víťazstiev, počet bodov, pomer setov, pomer lôpt. Ak chceme byť majstri, musíme vyhrať 3:0 so Svidníkom.
Vždy, keď to smeruje k pomeru lôpt, naučil som sa fakty prerátať. Zarazil ma navyše výrazne horší pomer lôpt, ktorý večer svietil v tabuľke na nete.
1,3 Trenčín a 1,1 VKP SPU.
Príklad: ak by ste vyhrali jeden zápas 3:0 (25:20, 25:20, 25:18) - pomer by bol 1,29.
Pomer bodov 1,3 by ste pri jednom zapase dosiahli napr. takýmto výsledkom 25:23, 25:23, 25:22.
A toto sa mi nezdalo. Letmo som prebehol výsledky Trenčína a VKP a pri kontrole ma ešte zarazil jeden fakt z tabuľky. Pomer setov sme mali 9:3 a Trenčín 9:4.
Pri pomere 9:3 svietilo 3,000263. To je predsa kravina. 9 deleno 3 je oddávna 3,000000000. Iba tri. Vravím si, toto je nejaká chujovina a prerátal som na papieri všetky naše výsledky. Pomer 1,24 Trenčín 1,19. Hoops.
Mňam. Ráno budem na koni. Všetci si myslia, že musíme vyhrať 3:0. Ja viem, že aj 3:1 by mohlo stačiť, ak budú dobré lopty.
V zápase so Svidníkom som po každom sete trénerom referoval, ako stojíme. Po našom prehratom sete, kedy trenčianski hráči chytili na "tribúnke" ľahký orgazmus to bolo zložité, lebo hráči mentálne zdochli a povedať im, že sme v hre, a ešte aby tomu uverili, bolo komplikované.
Povedať im pred zápasom "nové fakty" sme sa neodhodlali. Odvšadiaľ v hale znelo, Trenčín je majster. Šlo už "iba" o to, či druhá bude Myjava, alebo VKP. Svidníku tretí set nevyšiel, prehrali ho na 15 a z počítača bolo jasné, že akýkoľvek víťazný výsledok pre nás bude zlatý. Tejto správe už hráči uverili. Zabrali.
4.set tesne 28:26. Infarktové setboly (mečboly) na jednej aj druhej strane.
Po víťazstve nastalo v hale ticho. Nikto nič nevedel. Prikráčal som k stolíku a na plagátiku technického delegáta vidím 1.Trenčín, 2.VKP, 3.Myjava.
Máte tam chlapci chybu. Od včera. Máte to zle. Neviem prečo, ale je to zle.
Telefonát Lubenovi. Nemáme.
Máte. Nerobte hlúposti, nezačnite ceremoniál, lebo bude prúser. Prerátajte si to prosím.
Telefonát Lubenovi. Refresh v tabuľke. Nemáme.
Máte, prerátajte si lopty. Neviem prečo je to zle, ale je tam chyba. Tu máte správne konečné pomery. My máme 1,2303, Trenčín 1,2204. Stotina pre nás. Zle to máte už od včera večera.
Prečo si nám to nepovedal.
Lebo by bolo všetko inak. A mal som do dnešného boja vzácny tromf.
Pristúpil trener Trenčína Ivan Hiadlovský a ozrejmil rébus. V našom vzájomnom zápase 0:3 pre VKP, boli na nete body (20, 10, 24), ale správne mali byť (-20,-10,-24).
Toto som si pri kontrole nevšimol, preto som chybu nechápal, domnieval som sa, že je to softvérový problém, lebo ten zadané fakty preráta sám.
Technický delegát turnaja Jano Dančík zavolal Lubenovi, Lubeno výsledok opravil a na našej lavičke vybuchol nával radosti. Titul v kategórii juniorov. Dve zlatá v jednej sezóne. Mňam.
Očakával som sošku MVP, ale dostal ju náš Mišo Trubač - do kelu.

Ivan Husár. Mňam.