Matchpoint Postrehy - píšete nám Postreh z ME - 7 (GRIZLY A LOSOS)

Postreh z ME - 7 (GRIZLY A LOSOS)

29.8.2019 - Obetujte na úvod tri minúty krásneho videa, ľahšie pochopíte, ako vyzeral zápas Slovensko - Rusko. Hotovo?

Šesť obrovských ruských medveďov sa postavilo k sieti, vystreli laby, vycerili zuby a vraždili. Občas nejaká ryba (Kijaková) aj prešla, ale inak to bol strašný masaker. Tam na Aljaške (v prírode) to však funguje tak, že grizlíci sa nažerú, pri love sa zameriavajú hlavne na tie slabšie skákajúce jedince a potom dajú pokoj. Lososy nevyhynú, práve naopak, funguje to tak, že len tie bystré, šikovné, prefíkané a silné sa dostanú kam treba, aby prišli na svet mladé. Vo vyššej kvalite. Snáď naše dievčatá využijú dva dni na pokojnú prípravu a oddych a v nedeľu sa chrabro postavia na odpor Taliankám.
Caster Semenyová, juhoafrická atlétka má dlhodobý problém. Jej chromozómová zostava má vraj prítomný aj chromozóm x aj y. Geneticky je podľa tohto chlap. Najvyšší švajčiarsky súd v júli 2019 vyriekol, že Caster na MS 2019 v Dohe nebude obhajovať titul majsterky sveta v behu na 800 metrov. So ženami bežať nesmie.caster Problémom je hladina testosterónu v jej tele. Primárne pohlavné znaky sú ženské, o sekundárnych radšej nepolemizujme. Myslím si, že je to strašná kravina.
Caster behá 800 metrov so ženami vo svojom tele s vysokou hladinou testosterónu, 36 rokov starý svetový rekord J.Kratochvílovej 1:53,28 však neprekonala. Má ísť behať s mužmi? Má šancu sa dotknúť mužských časov? (1:41,01 - Rudisha). Nemá. Zastavme teda na súdoch aj Rusky. Sú ich tisíce, sú všade, v tajge, na stepiach, jazerách. Tréneri len vezmú kýble ako naše čierne dievčatá od Heľpy po Telgárt a dovezú plné vysokých čučoriedok do haly.

V Bratislave sme videli 192, 190, 192, 196, 182, 190, 196, 186, 185, 196, 183, 195 cm ženy. Nahrávačky oddeľte. 201 Dariu nechali doma. Vysokej Fetisovovej operovali v Bratislave slepé črevo. To muselo byť veeeľmi dlhé. Keď to tréneri vhodne vyselektujú, ešte dokážu byť aj krajšie ako súper. Na smečiarskom poste majú Rusky bielovlasú Voronkovovú, koľko asi testosterónu budú produkovať jej žľazy.
Ako sa s Ruskami dá v princípe súťažiť, hrať a vyhrať? Akým spôsobom sa dajú poraziť? Vyhrať sa dá, vyhrávať určite nie.
My máme 2,7 milióna žien oni 73 (sedemdesiattri). Aj šikmooké majú. My máme na Slovensku dve veľké haly, oni možno 200. Vraví sa, že hokejisti Ruska majú otvorený rozpočet, viem si živo predstaviť, aké financie sú v Kazani, Moskve, Belgorode, Krasnodare. Oni totiž majú aj ropu a plyn. Oni majú haldy generálov, my jedného kapitána. Ako sa s nimi máme na bojisku biť. Oni si ukradnú Krym, my sa ešte aj o Žitný ostrov občas obávame.
Aký je rozdiel medzi Caster a inými atlétkami a povedzme US boys v basketbale a Slovenskom? Alebo Phelps, on nemal normálne telo. Phelps bol delfín. A nebránili mu sa porovnávať. Jedno zlato za druhým. Taký je život predsa.
Šli šumy, že tento debilný systém CEV, ktorým sa ME prvýkrát hrajú, v ktorom nikto nevie, čo sa udeje po bojoch v skupinách, kto s kým a kedy, kto kedy kam cestuje, o koľkej sa bude v nedeľu hrať a dovtedy trénovať, Rusky využijú a prehrajú. Bola tým pádom na svete nová šanca, že po trénerovi E.Zaninim si zopakuje túto šťastenu aj M.Fenoglio. Zanini s mužmi Slovenska na ME v Prahe vyhral s Poliakmi pred početnou poľskou diváckou kulisou, lebo Poliaci vyhrať nemienili. Nechceli a nevyhrali. Pomohli nám. Pre Slovensko sa zrodilo historicky najlepšie umiestnenie na ME. Vtedajší tréner Poliakov, Talian Anastazi, priateľ Zaniniho, povedal v rozhovore nasranému poľskému novinárovi: Cest´la vie.
Dôležitý zápas skupiny v poľskej Lodži sa však hral až neskoro večer a tak Rusky nešpekulovali. Možno by to aj spontánne zapichli, ale na začiatku zápasu cvične zapli motory a naše baby odfúklo. Nastal nevídaný masaker na najvyššej úrovni. 14:25, 9:25, 12:25 (v treťom sete mohlo byť aj horšie) úplne zdevastoval naše družstvo žien. Nič nešlo. Nič. Otázne je, či mohli uhrať niečo viac. Kolaps pred rekordnou návštevou turnaja v Bratislave.
Takmer rovnako vysoké Nemky v Bratislave Rusky zdolali 3:2. V olympijskej kvalifikácii v Moskve ich nedávno v rozhodujúcom zápase riadne popreháňali nevysoké Kórejky. Viedli 2:0, nakoniec to Rusky otočili a sú v Tokiu.
Rusky sú z mäsa a kostí. Rusky svetovému volejbalu nevládnu. Sú v druhej vlne. Recept na tieto pekné monštrá je jasný: maximálna rýchlosť plus absolútna odvaha, až za hranicou normálnosti. Nielen na podaní, útoku, ale aj v jeho príprave.
Nemky dva sety vládli, ostatné už vydreli. Nemky sa bili, my sme sa len prizerali. Kijaková, tá má na to náturu, ale jej volejbal je príliš vabank a to asi Fenoglio rád nemá. Bez Kostelanskej v súčasnosti hrať nemôžme, lebo je na prihrávke najlepšia, ale keď prišla Maja k sieti, vyskočila, neverila vlastným očiam, čo za múr tam vyčnieva. Netuší, že hradba sa dá preraziť iba tam, kde sú slabé tehly. Možno hrala proti podobnému družstvu prvýkrát v živote. Ona je solídne odvážna, ale opakujem, tu musí byť okrem odvahy aj drzá, aj šialená, aj zodpovedná k remeslu, aj pokojná, aj zúrivá.
Chýba nám korektorka, ktorú majú všetky družstvá. Šunderíková, ktorú nenominoval, by si takisto nepípla. Zdolať Rusky, resp. nenechať sa takto vytrieskať, je problém v hlave. Umenie dievčatá majú solídne, to ukázali v doterajšom priebehu.
Prídu sem na 1/8 finálový duel Talianky, absolútna európska špička. Nie sú to také kaťuše, ale oni zase majú pápeža, takže vsjo jasno. Ak by všetky baby do nedele konvertovali ...

P.S: Boli šumy aj pred kasami štadióna, že je vypredané. Tomu sa však veriť nedalo, lebo RTVS povolalo všetkých do Bystrice. Ak bolo naozaj vypredané, t.z. lístky na ticketportali boli vybielené, tak prázdne sedadlá spôsobil niekto, kto sa o túto sféru staral. Neviem, kto to bol tentoraz, ale riaditeľ turnaja T.Singer si tieto pochúťky akcie - lístky - nikdy z rúk nepustil.

Ivan Husár

Postreh 0
Postreh 1
Postreh 2
Postreh 3

Postreh 4
Postreh 5
Postreh 6