Matchpoint Reporty

Reporty

Marcel Sivák z Londýna

sivakIBB Polonia Londýn dosiahla historický úspech.

18. december 2016 sa zapíše hlboko do histórie volejbalu pre celok IBB Polonia Londýn, ako deň s veľkým D. Tomuto miestnemu družstvu sa podarilo otočiť takmer nezdolateľný deficit 0:3 z prvého kola CEV Challenge Cup proti Fino Kapošvár z Maďarska.
IBB Polonia Londýn však v odvete (odveta sa hrala v poľskom Belachatove, v domácej hale poľského partnera)  zdolali maďarského súpera v štyroch setoch (25-17, 25-22, 19-25, 25-19) a následne sa im podarilo "doma" v Poľsku vyhrať rozhodujúci zlatý set (15-10) a tým si zaručili postup do ďalších bojov.

Čítať celý článok
   

Dr.Kalný z Krakova

kalny15.-16.apríl 2016 - Krakov, finále Ligy masjtrov
Asseco Resovia Rseszov
Základná zostava: Drzyzga, Kurek, Jaeschke, Akhrem, Raskytsky, Holmes - libero Ignaczak.
Poliaci začali turnaj dobre. Vyhrali prvý set aj preto, lebo Leon neprihral a zle hral Butko. Hlavne prvý sled. Postupne však smečiari Jaschke i Akhrem strácali na údernosti a Kurek zbytočne veľa loboval a loboval do autu. Kurek hral tak, ako na kvalifikácii do Ria v Nemecku... Nie je to ťahúň na celý zápas.
Družstvo málo útočí zo zóny VI a dobrí stredoví hráč v kombinácii Drzyzga plus slabší príjem nehrajú. To, čo sa čakalo, Leon - Anderson - Michailov budú dobre servovať, sa potvrdilo.
Toto družstvo napriek fantastickej podpore 12 500 fanúšikov zrejme nemohlo postúpiť do finále. Kurek je fantastický hráč, ale nie je to Vlazly. Svoje mikrozápasy (porovnanie s ostatnými účkami) skončil na treťom mieste. Prehral s Michailovom o postup do finále, Tsourits svoje družstvo do finále dostal.
Cucine Lube Civitanova
Základná zostava: Christenson, Miljkovič (Fei), Juantorena, Cebujl (Pridy), Podraščanin, Stankovič, libero Grebenikov.
To teda bol guláš. Mladý nahrávač vedie-nevedie starých útočníkov, ktori v oddychových časoch nepočúvajú trénera. Družstvo je stará cudzinecká légia. Jediný "Talian na ihrisku" je Kubánec Juantorena. Toto družstvo sa nedá charakterizovať inak, ako prestarnutá zmeska.
... kde je talianske volejbalove know how, pragmatizmus, koncepčnosť ??? Jediné pozitívum je skvelý a rýchly pipe Juantorenu, aj v situácii, keď prihráva podanie. Čítať celý článok
   

Majo Mosorjak o Krakove

mosorjak20.4.2016 - Marián Mosorjak, bývalý reprezentant SR bol tiež v Krakove a ochotne sa podelil o dojmy.

Stále mám ten volejbal nejako rád a bez mučenia priznávam, chcel som zažiť na vlastnej koži, vidieť na vlastné oči a počuť na vlastné uši skutočnú volejbalovú atmosféru, ktorú dokážu kibici v Poľsku vytvoriť. Naposledy som bol na volejbal minulý rok, na postupovovom zápase do Final Four CHL Rzesow – Novosibirsk. Päť tisícok hláv a desať tisíc dlaní spravilo príjemnú športovú atmosféru.
Osem kúskov v podobe lístkov som mal zabezpečených cez žiaľ už „ bývalého „ reprezentanta Slovenska a súčasného zberateľa MVP v silnej poľskej PLUS LIGE Miša Masného. Tu si neodpustím, škoda je toho chlapa, že nehrá s dvojkrížom na hrudi.
Cestu a celé podujatie som absolvoval so šesťčlennou humenskou družinou, ktorá aj napriek definitívnej strate volejbalu v tomto meste, stále tomuto športu drukuje.
Hralo sa v najväčšej aréne v Poľsku – TAURON, ktorá podľa oficiálnych štatistík dokáže „ zhltnúť „ 15 000,- na tribúnach sediacich ľudí. Ak sa využijú aj iné plochy, tak je to niečo cez 22 tisíc.

Čítať celý článok
   

Halanda so Singerom neprišli

1.4.2015 - Bratislava

Neďaleko Bratislavy, cca 80 km, kúsok za Viedňou hrá naša nádejná chlapčenská mlaď kvalifikáciu na ME juniorov.
Prvý deň, najvážnejší súper Francúzi. Ak prehráme, ideme maximálne do baráže. Hop, šup a 0:3 po sympatickom výkone, ale nádeje na priamy postup sú fuč. Ak chcem do baráže, musíme zdolať zaujímavých Nórov a domácich.
Prezident SVF ing.Lubor Halanda a jeho viceprezident Tomáš Singer, marketingový boss vedenia federácie, do dejiska vo štvrtok večer nedorazili.
Doletia až druhý deň, pretože sa turnaj hrá príliš blízko.
Do Viedne sa z Bratislavy nelieta a oni obaja naháňajú letecké míle u rôznych  spoločností, najefektívnejšie u jednej, samozrejme vybranej v transparentom tendri, aby potom mohli vyraziť niekam súkromne. Samozrejme nesmieme zabúdať na diéty a ich vplyv na rodinný rozpočet oboch chalanov.
Takže zo zdrojov vedenia (meno máme v redakcii) sme sa dozvedeli, že vraj leteli vo štvrtok ráno linkami BA - Brusel, Brusel - Londýn, Londýn - Viedeň. Tam už čaká Lubeno s fabiou. 
Prajeme im šťastné lety, príjemné pochutiny v bizniskách a hlavne veríme, že moslimanský ksicht viceprezidenta nespôsobí v prestupovej hale v Bruseli žiaden chaos a zdržanie, lebo toto by už naši mladí a celé športové osadenstvo SVF, prítomné na kvalifikačnom turnaji, neustálo v pokojnej nálade.

1.apríl 2016

Aj keď je to jemná aprílová fikcia, je zaujímavé, že k ich očividnej a nepochopiteľnej neúčasti na kvalifikácii zaujalo pár jednotlivcov úplne zhodný postoj, ako tomu je v správe.
Z toho logicky vyplýva, že na každom šprochu pravdy trochu, ako by povedali bratia za riekou.

 www.lufthansa.sk
www.aeroflot.sk
www.statneprachyanasedane.koc

   

UNIZA 3. miesto v Přerove

/Tomašeková Zuzana/

UNIZA 3. miesto v Přerove

Minulý víkend sa mladšie žiačky AC UNIZA zúčastnili na trojdňovom medzinárodnom turnaji v Českej republike. Do boja o prvenstvo sa zapojilo 12 družstiev. Slovensko zatupovali AC UNIZA Žilina a VK IMA Bratislava. Zo základnej skupiny dievčatá postupovali z tretej priečky, keďže porazili Přerov „B“, Českú Třebovú a Orion Praha. V hernej pohode ďalej zdolali Jihlavu a Přerov „A“. V závere sobotňajších duelov mali diváci možnosť vidieť aj slovenské derby. Skvelým herným nasadením a odhodlanosťou vyhrali Žilinčanky 2:0. Tento zápas rozhodol o účasti dievčat v semifinále a o zapojení sa do bojov o poháre pre víťazov. V nedeľu ráno stál na druhej strane ihriska favorit celého turnaja, keďže Praha ZŠ Mikulova vyhrávala všetky stretnutia jednoznačne 2:0. V úvode zápasu bol cítiť rešpekt dievčat voči súperkám. V druhom sete ukázali všetkým naokolo, že sú právom v semifinálovej skupine a set uchmatli Češkám 25:17. V treťom, skrátenom, sete ušiel Žilinčankám začiatok setu a tento náskok už nedokázali dobehnúť. 3. miesto si ale nenechali ujsť v zápase proti Prostějovu. K úspechu dopomohol tímový duch a podanie, s ktorým sa súperky potrápili na príjme. Po minuloročnom 11. mieste tento rok dievčatá dokázali, že po dobrej sezóne patria medzi favoritov turnaja.

uniza-1


Tréner Kamil Hošák: „Družstvo je veľmi šikovné, ich výkonnosť oproti minulému roku vzrástla o 200 %. Menším problémom je ešte sebavedomie niektorých hráčok. Na turnaji si zahrali všetky hráčky a som rád, že striedajúce hráčky odohrali krásny zápas bez výpomoci základnej zostavy. Napriek ich tesnej prehre v tajbrejku som bol spokojný. Pomaly sa zapájajú do herných situácií a môžem sa na ne spoľahnúť pri striedaní. Som rád, že naša hra teší aj rodičov. Tí, ktorí boli s nami, odchádzali s vykričanými hlasivkami od povzbudzovania a úsmevom na tvári. Po ukončenej sezóne strávia dievčatá leto na beachvolejbalových ihriskách.“

   

Spišiačky siedme na M-SR

/Igor Murko/

Spišskonovoveské juniorky sa v dňoch 2.5.-4.5.2014 zúčastnili záverečného turnaja M-SR vo volejbale v Považskej Bystrici, kde skončili na celkovom 7. mieste.

Spišskonovoveský juniorský volejbal bol zastúpený aj na záverečnom turnaji Majstrovstiev Slovenska (M-SR), ktorý sa konal v Považskej Bystrici. – viď foto.
Na turnaji sa zúčastnilo 8 družstiev, 4 z 1. ligy skupiny Východ (Liptovský Hrádok, Považská Bystrica, Hnúšťa a Spišská Nová Ves) a 4 z 1. ligy skupiny Západ (Slávia UK Bratislava, Doprastav Bratislava, COP Nitra a UKF Nitra).

Spolu sa v rámci celého (inak výborne organizátorsky zvládnutého) turnaja odohralo v 2 halách 20 zaujímavých zápasov v 2 skupinách. Našim dievčatám pomáhali diváci zo Spiša, hlavne rodičia, ktorí vytvorili búrlivú atmosféru na každom zápase, okorenenú o.i. aj „mexickými vlnami“.

Čítať celý článok
   

Žiačky AC UNIZA pred barážou na sústredení

AC UNIZA pred barážou na sústredení

Tréneri v závere sezóny 2013/2014 nenechávajú nič na náhodu. Výkon celého družstva pozdvihli 4-dňovým sústredením v Liptovskom Jáne. Denne dievčatá absolvovali ranný beh, ktorý bol doplnený ďalšími tréningami a plávaním. Počas týchto dní sa kolektív viac utužil, čo v barážových bojoch bude veľkou výhodou voči súperkám.

Už túto nedeľu (4.5.2014) Žilinčanky organizujú 1. barážové kolo mladších žiačok (oblastná súťaž stred) so začiatkom o 9:00. V telocvični T-18 sa predstavia družstvá: AC UNIZA, TJ BRUSNO, BANSKÁ BYSTRICA a TJ MLADOSŤ POVAŽSKÁ BYSTRICA. Príďte povzbudiť domáce hráčky vašim potleskom

ac-uniza

 

ziacky-zilina

   

Kvalifikácia na MEJ očami Soni Babjakovej

BabjakováV zostave junioriek na kvalifikačnom turnaji o ME junioriek 2014  je aj Popradčanka Soňa Babjaková. Bude nám posielať reporty z kvalifikačných bojov. Držíme palce.
štvrtok 24.apríl 2014: Včera sme prišli do Kalamaty. Bývame v 4* hoteli Pharae palace priamo na pláži. Po príchode sme mali hneď úvodný tréning, ktorý slúžil na zorientovanie sa, kde vlastne sme. Dnes máme doobeda tréning, na ktorom sa budeme venovať servisu a príjmu. Po tréningu nasleduje video, kde si opäť ideme zhrnúť všetky taktické pokyny. V družstve vládne pokojná a dobrá nálada a už sa tešíme na prvý zápas.

štvrtok večer: Zápas s Gréckom bola jedna veľká katastrofa. Absolútne sme odišli na príjme. Nedokázali sme si kvalitne prihrať. Nezvládli sme potom fázu útoku. Začiatok zápasu sme s nimi držali tempo ale postupne sa Grékyne dostávali do vedenia a už sme sa nevedeli pohnúť. Nevadí, ideme ďalej, nevzdávame sa, zabudneme na tento zápas, zajtra začneme s čistými hlavami.
Piatok večer: Belgicanky boli od nás o dve triedy lepšie, tlačili na nás kvalitným servisom , ktory sme si na rozdiel od včerajška dokázali prihrať, ale sklamal nás útok, nevedeli sme sa presadiť cez belgický kvalitný blok.

   

Stránka 2 z 20

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>