Matchpoint ROZHOVORY O ŠPORTE

O ŠPORTE

S novinárkou Petrou Azacis

O ŠPORTE

jún 2015 - Má 42 rokov a na vek je hrdá. Skončila liečebnú pedagogiku, ale viac ako 20 rokov, s dvoma materskými prestávkami, robí športovú redaktorku, moderátorku a komentátorku. Petru Ázacis, z televízie TA3 , napriek tomu medzi slovenskými celebritami v časopisoch nehľadajte. Šport je podľa nej stále doménou mužov, hoci ženy majú o športovú žurnalistiku veľký záujem.
Pokračovanie rozhovoru Lucie Tomečkovej so šarmantnou novinárkou uverejnil web zenyvmeste.sk.

   

S Jánom Filcom - rozhovor staršieho dáta - EXKLUZÍVNE PRE WEB

O ŠPORTE

Na konci marca 2012 pristal Dr. Ján Filc na rozhovor o situácii v športe. Začiatok roka 2012 bol veľmi horúci. Vtedajší minister školstva pán Jurzyca predstavil verejnosti výsledky práce niekoľkých mesiacov jeho odbornej skupiny, ktorá dostala od štátu úlohu, na ktorej pracovali. Snaženie malo spieť k reforme športu, o.i. aj k zmenám v systéme financovania. Odborná verejnosť, športoví novinári, ľudia z vedenia olympizmu, šéfovia "dotknutých zväzov a federácii" sa ozvali. Zazneli hlasy o nekompetentnosti, uzatvorenosti, zlých metódach výskumu, atď. Jedna tlačovka striedala druhú, témy dostali obrovský priestor v denníkoch. Bublina pomaly pľasla, na školstvo prišiel nový minister, šéf sekcie športu v rezorte opäť padol. Ján Filc, úspešný hokejový tréner patril medzi lídrov skupiny. Poskytol mi exluzívny rozhovor pre tento web.filc tasr Otvorene som mu povedal, že rozhovor spracujem až po play off. Po play off sa mi ale zachcelo vypadnúť. Šiel som si s kámošom poputovať Baskickom, Kastíliou, Galíciou a na nejaký drbnutý slovenský šport som aj pozabudol. Teraz je to zaujímavo aktuálne. Čitateľov prosím, aby akceptovali časový posun - rozhovor je z 29.marca 2012. Dodávam, že na post prezidenta SOV mám ja osobne jasného favorita - ing. Halandu. Musí vyhrať. Držme mu palce.

Čítať celý článok
   

S trénerom Aikida Štefanom Kurillom

O ŠPORTE

apríl 2012 - Pád vám pomôže pripraviť sa na boj.
Rozhovor s trénerom bojového umenia Štefanom Kurillom urobila pre denník Sme.sk Eva Andrejčáková.
Čítajte

   

Rozhovor s poslancom SaS Jurajom Drobom - EXKLUZÍVNE PRE WEB

O ŠPORTE

drobaBratislava 5.marec 2012 - na Patrónke

Mgr. Juraj Droba, (41), poslanec Národnej rady za liberálnu stranu SaS. Partnerka Katarína (36), syn Juraj Anton (pár týždňov). Priateľka je bývalá volejbalistka a dcéra Rudolfa Lešku, prezidenta VK Doprastav Bratislava.

Vyštudovali ste FTVŠ, TV - AJ. Prečo neučíte telesnú?

Uff, zo spolužiakov učí málokto. Možno je to tým, že znalosť anglického jazyka v skorých deväťdesiatych rokoch bola dosť veľká devíza. Mnohí získali dobré džoby ako prekladatelia, tlmočníci, mnohí odišli do zahraničia, tí viac telocvikárskejší sa tiež uchytili v zahraničí v rôznych štruktúrach športu.

Akému športu ste sa venovali?

Robil som do 12 rokov džudo, potom aktívne do 18-tich basketbal, s nástupom na vysokú školu som sa začal venovať karate, teraz som sa ku karate vrátil, trénujem okinavské karate, v zásade cvičíme iba kata. Milujem všetky druhy športu a aj sa ich snažím realizovať. Veľa golfu a tenisu.

Čítať celý článok
   

S Jozefom Foltýnom - bývalým šéfom športu STV

O ŠPORTE

13.6.2011 - Denník Sme.sk (Jurajovia Kolník a Javorský) urobili rozhovor s odstupujúcim šéfom športu v STV Jozefom Foltýnom
 

Ale nie je práve fakt, že sa pre Trojku nenašla na Facebooku ani tisícka obhajcov, dôkazom, že ju vlastne ľudia nepotrebujú?
„Od divákov sme ani nečakali obhajobu, skôr sme ju čakali od športových zväzov. Napríklad také športy, ako basketbal, volejbal alebo hádzaná. Za posledné tri roky zaznamenali úspechy, aké nemali od vzniku samostatného Slovenska. Každý z hádzanárov či volejbalistov vám potvrdí, že je priamy súvis medzi úspechmi a športovou Trojkou. Keď boli na obrazovke, dokázali nájsť sponzora, ktorý doniesol peniaze a vďaka tomu si mohli zaplatiť lepších trénerov a prípravu.“

 
   

Rozhovor s Dušanom Tittelom - EXKLUZÍVNE PRE WEB

O ŠPORTE

Dušan Tittel (44),ženatý,manželka Ivana (31), deti Karolína (2,5) a Timotej (1)

Boli ste hráč, tréner, generálny sekretár, generálny manažér, teraz ste začali šéfovať Únii klubov. Čo bolo najťažšie?

Najľahšie bolo byť  hráčom. Hráč si možno ani neuvedomuje, že sa stará len o seba, pripraví sa na tréning a zápas. Ihrisko,výstroj, cestovanie, financie musí zariadiť niekto iný. Najťažší je vždy ten prechod. Po skončení aktívnej činnosti bolo nutné rýchlo vyhodnotiť, čo ďalej, ktorým smerom sa ubrať. Ak chcete pracovať v menežérskej pozícii, potom musíte naštudovať množstvo predpisov, dokumentov, zmlúv, objavovať inú formu komunikácie s novými subjektami. Sám som bol milo prekvapený, že som dostal dosť ponúk na prácu hneď po skončení hráčskej kariéry. Súviselo to aj s tým, že som mal ukončenú  Vysokú školu ekonomickú, skúsenosti zo zahraničia, skrátka celkom rýchlo som do riadiacej práce vhupol, ale priznám sa, že aj dnes by som bola radšej hráč, ako funkcionár.

tittel

Čítať celý článok
   

Stránka 2 z 7

<<ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec>>