Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU
(1 online) (1) návštevník

TÉMA: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 2 rokov, 2 mesiacov #7408

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Varí sa, varí a aj buble...hádam vyplaví špiny a už bude len lepšie. Nech to číta čo najviac ľudí, tak to p.Rojko posúvam, lebo tu sa to ešte číta.
www.marekrojko.com/zaujimavosti/128/motivy-v-nasom-hnuti
www.marekrojko.com/zaujimavosti/130/motivy-k-sebareflexii

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 2 rokov, 1 mesiac #7781

 • husar
 • ( Administrátor )
 • OFFLINE
 • Administrator
 • Príspevky: 281
 • Karma: 3
áno v zime šelmy psovité spia

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 2 rokov, 1 mesiac #7882

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Vďaka za možnosť vyjadrovania vlastných názorov aj keď nie sú vždy v zhode so správou webu a nie sú zmazané ale hm koľko ľudí toľko chutí.
1; Považujem za škodu, že došlo (podľa mňa ) k zbytočnému nedorozumeniu medzi ľuďmi, ktorí volejbalu chcú niečo zo svojich skúseností dať. Myslím si, že ten horúci zemiak je uprostred. Ak si to dajú do tejto roviny tak to také horúce nie je: p.Kmeť má pravdu v tom, že SVF má schválené uznesenie o výberových konaniach a p.Májek v tom, že jeho to nezaujíma,lebo tento post mal ponúknutý; preto je zodpovedný ten alebo tí, ktorý/í obišli toto uznesenie a tento postup schválili. V ďalšom texte som vnímala frustráciu člena SR na prácu v podmienkach aké na federácii vládnu a od p.Májeka osobnú obhajobu svojej práce, ktorú vykonáva.
2; Myslím, že guláš,ktorý navarili na odchode p.Halanda s nastupujúcim prezidentom p.Kraščeničom o konaní MEŽ na SVK,ktoré nemali byť financované z rozpočtu SVF ako deklaroval prezident MK (ale budú!) si zjedia tj. „vyžerú“ všetci členovia SVF, pretože zo štátneho príspevku pre volejbal (cca 2 mil. mínus 1 mil MEŽ mínus ostatné RD mínus platy mínus dlhy ostane...?)Z ekonomického hľadiska ak firma nemá na platy a musí si na ne požičiavať tak nerozširuje počet zamestnancov ale kompetencie zlučuje.
3; Oceňujem, že sa zápasy začali vysielať v TV avšak súhlasím s p.Popelášom : „Super, že sa to bude niekde vysielať v TV a propagovať, no kým to nebude na RTVS, tak to nebude mať ten správny "záber". Basket, hádzaná - to ide. Prečo nie aj volejbal? „
Pokračovanie článkov od p.Prieložného
dennikn.sk/blog/1393503/volby-prezidenta...porte-blog-3/?ref=in
dennikn.sk/blog/1429239/spravna-rada-ktora-nespravuje/

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 2 rokov #8020

 • Jakovlev
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Fresh Boarder
 • Príspevky: 18
 • Karma: 0
a spíš aj ty.... za 8 000.- od prezidenta z Grantu pre Nitru je to logické.

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 2 rokov #8101

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Zase raz pár mojich postrehov.
1; Pri čítaní oficiálnej stránky slov.volejbalu mi chýba nejaká línia,osnova( napr. aj dôležité veci z CEV, FIVB a samozrejme SVF, mám dojem duplicitných článkov : napr. o EL radšej o 1 deň neskôr ale všetky informácie ucelene, to isté o ME...o Istanbule viackrát a odvtedy o ME ticho okrem vstupeniek,myslím, že aspoň raz za mesiac by ste mohli informovať ucelene aj o 1.lige (tiež členovia platiaci členské : pr. Hollý, Horník atď nezmizli celkom z volejbalu sú v 1.lige a pod.) nielen spomenúť ich existenciu vďaka baráži o postup do EX,rozbehli sa vo veľkom blahoželania – avšak ako sa majú cítiť tí,ktorých ste pol roka odkedy to robíte vynechali? Vytvárate dojem osobnej náklonnosti a preferencií.
2; Ženské finále, opakované zlyhanie a znova len na Slávii, je to opakovaná náhoda? Zámer ? Ak sú hráčky nervózne po každej hre a majú si strážiť bodový stav tak sa im určite na Slávii hrá parádne; ak sa divákom zdá,že 1 bod nič nerieši tak ide hlavne o psychiku aká sa od sporného momentu u hráčov rozvinie, ktorá už dokáže ovplyvniť veľa . Slávia mala síce herne navrch ale poznáte to, kým nespadne posledná lopta a nezaznie posledný hvizd nič nie je rozhodnuté ako príklad dám finále OH 2012 Brazília-Rusko 0:2 na sety nikto by vtedy nevsadil na Rusov a obrat ako hrom. Trefne sa k situácii vyjadril a rozobral p.Husár v čl. Bude sa finále opakovať? a jasné, že opakovanie nehrozilo – vyrobil by sa tým riadny precedens a to si nemôže SVF dovoliť . Ako sa asi budú cítiť hráčky(súperky) prichádzajúce na zápas do nedôveryhodného prostredia na Mladosti? Toto všetko sú veci,ktoré vydaním rozhodnutia a argumentácii SK a AK federácia nijako nezmazala a „neučesala“ a oprávnene ostáva sklamanie s takýmto prístupom riadiaceho orgánu. Požičiam si vyjadrenie gener .manažéra Tatrana Prešov (aj v hádzanárskom finále bolo zlyhanie) o rozhodnutí ŠTK: „Uvádzať administratívny aspekt o tom, že niečo nebolo podľa ich pravidiel, je neadekvátne, keďže v prvom rade pravidlá porušil samotný zväz. Vyčítať nám, že sme sa nedržali pravidiel, je v tomto ponímaní zvláštne. Hráči, funkcionári a tréneri nemajú byť na to, aby strážili dodržiavanie pravidiel delegovanými osobami. V prvom rade totiž pravidlá neovládali zástupcovia SZH, ktorý tieto pravidlá vydáva," povedal na margo rozhodnutia generálny manažér klubu Miroslav Benický.
Read more: sportky.zoznam.sk/c/201019/presov-stale-...idlach#ixzz5mq7ilpSj
Pri uznaní námietky by Strabag asi privítal verejné ospravedlnenie, že k takej chybe došlo a návrh kroku, ktorý by také niečo v budúcnosti zamedzil.
3; Pozitívne! Volejbal v RTVS. Dúfam, že to tak ostane aj na ligu do ďalších ročníkov.
4; Vyšli nominácie. Ženy. Podľa šp.r. vraj Fenoglio nebude experimentovať; no veru bude. Reálne nevidel tretinu družstva, ani nevie či sa hráčky po zranení dostali do predošlej formy,ktorú tiež nevidel .V zápasoch nevidel blokárku Szabóovú (v tejto sezóne lavičková hráčka) a Hrončekovú ani libero Špankovú či smečiarky Šepeľovú a Fričovú,v pláne bolo zavolať po zranení Kóšovú, ktorú tiež nevidel. Vyskúšaná osvedčená defenzívna istota zadných radov neoslovená Nikmonová sa zrejme vyparila, je fuč – asi stará, malá,neperspektívna …a la klasika . Potvrdzuje sa ,že kde sa dvaja bijú tretí vyhráva. Načo chodiť na zrazy...Šance nedostali opory svojich družstiev Stumpelová, Candráková, Mikšíková Ramajová či Mitrengová, tieto ich výkony si „on“nevšimol. Platený žoldnier do národných záležitostí srdce nevkladá; však pôjde „ o dům dál“ s doložkou tréner pri národnej reprezentácii...
Muži. Opakovane mi je ľúto, že naše najlepšie libero Ľ.Nemec dáva prednosť pláži, ale aj tam je úspešný tak mu prajem veľa šťastia a možno Ludha ešte prehodnotí alebo porieši osobné dôvody. 5; Nepodanie rúk. Pre mňa dojem neúcty,nerešpektovanie športového prostredia a jednoznačne aj súpera. Celkom by ma zaujímalo, čo si o takto vyslanom signále trénera Matušova myslí jeho družstvo hm,hm...už chýbajú len grimasy ako pri vstupe do ringu. Nespájala by som to s funkcionármi federácie, lebo tí majú pracovať pre slov. volejbal, takže ak si nepodajú ruky tréneri,dôvod nepodať si ruky funkcionári rozhodne nemajú. Ktovie aká odpoveď by bola, ak by sa žiačka či kadetka Dráčika Ba spýtala trénera, či to teraz už znamená, že ani ona si nemusí podávať ruky so súperkami, pretože tréneri mládeže či chcú alebo nie aj vychovávajú.
6; Páčil sa mi koment pri šport.článku z hádzanej a povedala som si, že ho sem dám:
„Myslím, že nastáva vhodný čas aby sa ministerstvo začalo seriózne zaoberať otázkou na čo máme a nemáme peniaze a ktoré športy budú naozaj plne podporované pre reprezentáciu Slovenska v zahraničí. Či sa to niekomu páči, alebo nie nemáme v dnešnej dobe dostatok finančných prostriedkov aby sa utiahli všetky pre dnešnú dobu nutné náklady potrebné pre bezproblémové financovanie štátnej reprezentácie - každého športu. Vidíme to napríklad tu hádzaná, lyžovanie, biatlon atď. Týmto krokom dosiahneme aj zoštíhlenie riadiacich zväzov, kde aj tak podla názoru ľudí sedia len "zlodeji, povaľači, špiny, podrazáci" a ostane tam jeden, dvaja možno traja ľudia čo budú sekretármi pre riadenie domácich súťaži a pre kontakt s medzinárodnými zväzmi. Týmto predídeme zbytočným útokom na každý zväz a ich pracovníkov, ušetria sa financie, ktoré sa môžu použiť pre mládež a reprezentácia pokiaľ pre daný šport bude prioritou od štátu bude dostávať plnú podporu vo forme - výstroja, poistenia, refundácie mzdy - tu to je trošku asi hádzanárska rarita, lebo napríklad neviem či sa refunduje mzda dajme tomu Hamšíkovi, Saganovi, Cibulkovej keď idú na zraz reprezentácie / je tam myslím štartovné a následná prémia za víťazstvo /, no a celkového zabezpečenia chodu reprezentácie bez akéhokoľvek príspevku domácich majiteľov klubov aby nemali šancu zasahovať do chodu činnosti reprezentácie nakoľko by to mohlo dopadnúť ako so sponzorujúcimi rodičmi čo si následne diktujú kto bude a nebude hrať, lebo ja som tu doniesol toľko a toľko. Potom myslím už bude záležať len od schopnosti hráčov, trénerov čo dokážu a samozrejme aj od prehodnotenia situácie či daný druh športu dosahuje výsledky aby si podporu udržal a nepridelila sa niekde na iný ktorý ju nemal. Áno ak to chceme robiť na 100% jednoducho nemáme rovnocenné prostriedky na každý druh športu - náklady sú tak obrovské, že pýtam sa z čoho a od koho ??? „
Ako to majú naši reprezentanti? Len štartovné ? Poistenie? A čo v prípade vážneho zranenia znemožňujúceho odohrať klubovú sezónu? Refundujú to kluby? Ušlý plat platí zväz? Majú od federácie finančne podchytené zranenie a liečbu keď v januári odohrajú dva zápasy za repre mimo klubu alebo v lete keď klub nemajú?
7; člen Správnej rady SVF sa nemôže vyjadriť na stránke SVF. Ako vám to znie?

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 10 mesiacov #8104

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Je reprezentácia krajiny pre volejbalistov/volejbalistky trestom? Zdá sa,že áno.
-nezabezpečené poistenie pre hráčov / hráčky v RD seniorov na zranenia a kontrakty
-nízke odmeny pri pôsobení v RD závislé od počtu štartov – myslím,že spomínaných bolo 10 eur v hrubom na deň
-nedostatky pri zabezpečovaní ubytovania
-nezmyselné fyzické tresty po prehre
-nútenie podpisovať zmluvy pod nátlakom nenominácie do RD
-výška transferov
-nemajú čas na regeneráciu a dovolenky oproti nereprezentantom
Možno ešte pridáte nejaké poznatky.

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 10 mesiacov #8105

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Je reprezentácia krajiny pre volejbalistov/volejbalistky trestom? Zdá sa,že áno.
-nezabezpečené poistenie pre hráčov / hráčky v RD seniorov na zranenia a kontrakty
-nízke odmeny pri pôsobení v RD závislé od počtu štartov – myslím,že spomínaných bolo 10 eur v hrubom na deň
-nedostatky pri zabezpečovaní ubytovania
-nezmyselné fyzické tresty po prehre
-nútenie podpisovať zmluvy pod nátlakom nenominácie do RD
-výška transferov
-nemajú čas na regeneráciu a dovolenky oproti nereprezentantom
Možno ešte pridáte nejaké poznatky.

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 9 mesiacov #8106

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
„Sami sebe z hnutia škodíme...“ (požičané od šp.rd. MR );áno, len myslím,že to ide z vrchu. Uvedené skutočnosti z webov a verejných zdrojov zverejnených internetom či zo zápisníc zo zasadnutí SR, je vhodné nezaujato si preštudovať ( rozpory medzi stanovami,pravidlami SVF a FIVB či CEV- hlavne ich vykonávaním v praxi, situácia k prihláške ME žien, finančné krytie ME mimo rozpočtu SVF...) bez emócií, konštruktívne a bez ohľadu kto čo napísal, či už blogy alebo články, lebo z toho všetkého je dôležitá len pravda. Fakty a pravda.
-Výklad k transferom prebieha na fb Slovenský volejbal. Poplatky vyberané SVF nie sú v súlade so smernicou FIVB,CEV, ktoré sú pre SVF ako člena FIVB a CEV záväzné (aj pravidlá i rozhodnutia )
-Prihláška k organizácii ME žien. Prekročenie právomocí prezidentom už bolo preukázané.
Diskusný príspevok : autor: kucomat ( venuje sa nestranne volejbalovým témam v Sme)
Ako pozerám spätne volebný program nového predsedu SVF – nič také ako organizovanie týchto ME žien sa tam neuvádza...Snáď sa nemýlim... volejbal.sk/download/ko... Bol to zrejme bod, načasovaný ako snaha o volebnú podporu, zo strany predchádzajúceho predsedu p, Halandu, čo je zároveň aj jeho medzinárodná kariérna aktivita. Samozrejme, ja ako fanúšik volejbalu, ME žien u nás vítam, hoci historicky úplne nesedia..Čo sa týka Konferencie SVF mali účastníci možnosti prerokovať rôzne sporné otázky, hoci aj predĺžením ultrakrátkeho, formálneho rokovania a dôkladne si vypočuť, „pogrilovat“ aj kandidátov na predsedu , aby sa vyhli prekvapeniam v budúcnosti … Ukázalo sa, že väčšina o to nemala záujem... Tieto ME sú preto prvým z prekvapení...Pre hráčky, fanúšikov, médiá by mohli byť pozitívne.. Ohľadom hystérie ohľadom OH odporúčam článok s inteligentným, vzdelaným človekom a bývalým vynikajúcim športovcom – MUDr. Lukášom Pollertom, hoci so všetkým sa nemusí súhlasiť.... Toto by mali čítať všetci športovci, fanúškovia, ale aj funkcionári SOV, ADA SR atď ..www.aktuality.sk/clano... .Odvrátená strana organizácie ME vo volejbale žien: Ak by sme aj dostali možnosť spoluorganizovať tieto majstrovstvá, čo môžeme očakávať.? Budeme len jednou so 4 krajín, to znamená u nás sa bude hrať zrejme jedna skupina . V konkurencii s popularitou volejbalu v Poľsku a Turecku asi nemáme veľkú šancu zorganizovať záverečnú finálovú fázu, kde budú hrať najlepšie tímy Európy.. Táto fáza je pre divákov a sponzorov najzaujímavejšia.. Uvidíme.. Čo to znamená pre našu šancu spoluorganizovať ME alebo MS mužov, spolu s ČR, z príležitosti 100 rokov volejbalu na našom území, je asi každému jasné... Či došlo aj k takejto diskusii na nedávnej Konferencii SVF, sa nevie.. Zaujímalo to vôbec prítomných delegátov? A to nehovorím o logistike takéhoto podujatia... Na Slovensku sa žial, okrem hokeja a jeho variant a juniorského futbalu, žiadne ME alebo MS v kolektívnych športoch, s výnimkou mládežníckych kategórii, neorganizovali.Zdá sa, že sa nový prezident SVF nechal dokonale napáliť vo svojej eufórii... „Podpíš, rýchlo podpíš..“. Podpísal niečo, pričom nemohol mať (časovo) potrebné písomné záruky na podporu od príslušných štátnych, verejných a súkromných inštitúcií (finančné, materiálno- technické, logistické, ale aj iné)... A čo delegáti Konferencie?www.svf.sk/sk/archiv-sp... Na ME dospelých vo volejbale sa očakávajú plné „Arény“, a to nielen na zápasy domácich... Navyše dokonalé TV prenosy... Držím palce, aby to celé dobre dopadlo...“
Ako je to s výročím org. volejbalu SR
Na doplnenie predchádzajúceho. Článok z ČVS: 
"Uspořádá společně Česko a Slovensko k výročí závěrečný turnaj ME?" 
www.cvf.cz/cvs/zpravy/u... 
Vyvstáva niekoľko otázok - prečo sa nesnažíme o organizáciu významného medzinárodného turnaja - ME/MS k výročiu organizovaného volejbalu na Slovensku spoločne s Čechmi a len s nimi podľa predbežnej dohody? 
Dalšie dve - kedy presne je výročie a kedy začali organizovane hrať volejbal muži a kedy ženy v ČSR, ktorého sme boli vtedy časťou? Alebo na Slovensku bola skorej samostatná súťaž? Takto naša iniciatíva je minimálne zvláštna, možno aj predčasná a nevýrazná.. Mohli sme na ňu byť lepšie pripravení - vrátane mediálnej, a to je chyba predchádzajúceho vedenia. 
V info SVF o našej oficiálnej žiadosti chýba čo najpodrobnejšie, objektívne zvôvodnenie prečo chceme organizovať výročie teraz, prečo ME žien a prečo bez ČR... Alebo je to celé ináč a chceme spoluorganizovať aj ME žien a potom mužov v r. 2021? To by som osobne bral, ale máme na to podporu?
 Reagovať |  kucomat
08.12.2017 11:24 | Oznám správcovi | Odkaz
 
Nie je to o tom,či repre žien držíme alebo nedržíme palce. Jasné, že držíme,a aj mužom. Ale nič to nemení na skutočnostiach ohľadom prihlásenia.
Keď som písala o nomináciách tak to tiež nebolo nič osobné na žiadnu z nich,ale na spôsob výberu. Pred rokom povedal šp.rd . fakt,že ktoré nepodpíšu zmluvu nebudú nominované. Ak sa podpis berie ako rozhodujúci faktor a nie výkonnosť ...a to sú tiež polená pod nohy hlavne športovcom,transfery takisto („sami sebe z hnutia škodíme“ - sekretariát), reprezentácia je kvôli jej (ne)zabezpečeniu trestom.
V poslednej zápisnici je uvedená informácia,že p.Holienčík je neplatne zvolený do funkcie konateľa SVM,a p.Singer ako odvolaný v júni 2018 vlastne zastával zrejme funkciu aj naďalej a to mu prezident medzitým vyslovil nedôveru a chcel jeho prepustenie, ale dôveru si TS spätne získal,teraz chce odvolanie 1.viceprezidenta. Niektoré úlohy sú podľa zápisníc nevykonané a presúvajú sa vždy na ďalšiu SR a potom znova to isté,takže niečo trvá aj polroka a viac. Zdroj: zápisnice SR
Ak SVF vydáva smernice,ktoré sú v rozpore so smernicami FIVB neohrozuje svoje členstvo vo FIVB a aj všetko čo je s tým spojené?

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 5 mesiacov #8205

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Myslela som si,že som tento príspevok dala...
Zase raz pár mojich postrehov.
Najprv poďakovanie dievčatám za predvedené výkony a propagáciu tohto krásneho športu na SVK . Po dlhom čase využité organizovanie šampionátu, pretože všetci vieme, že sme nepostúpili z kvalifikácie na ME. Klasika – budem hladkať po srsti ale aj na opačnú stranu,čiže proti srsti,ako si kto vyberie. Poznámky,ktoré tu dávam nech poslúžia ako spätná väzba k prospechu volejbalu.
1; Krátko k webu: po začatí rubrík „ Všetko naj...“ a „Spoznaj naše baby“ sa vytratili pokračovania,dôsledne neodvedená práca, čo sa začne má sa aj dokončiť.
2;Vysielanie v RTVS. Skopírujem názor z diskusie : „Počas ME žien, ako aj ME mužov, by RTVS mohla priniesť aj štúdio s expertmi . Ak by mali k dispozícii vizuálne pomôcky, mohlo by to byť zaujímavé - Vysvetliť zóny, rotácie, zbiehania, pozície hráčov, výmeny miest, obranu v poli, kombinácie v útoku, postavenie pri prijme a pod..“
Čítajte viac: www.sme.sk#ixzz5ybOfUf8W
Toto veru chýbalo,lebo diváci boli aj z radov nevolejbalistov a neraz dianiu nerozumeli. Expert MR nie vždy uviedol pravdivé info, teda okrem klebiet okolo Sloveniek. Napr Nemky neboli zložené iba z domácej súťaže,univerzálka Lippmann hrala v talianskej A1 a teraz prestúpila do Číny a ak sa jedná o nasledujúcu sezónu tak Geerties bude v A1, Bosetti sú tri sestry – Lucia, Caterina a Chiara  a iné.
3; Tréner MF,kričiaci mužský tréner, ktorý nechce hrať(už nielen)ženské jednonožky. Či sú tresty za hranou alebo nie by mali posúdiť hráčky, nie sú to ale dievčatá z polepšovne,mnohé sú vysokoškolsky vzdelané. Jasné na verejnosť nič nedajú, nezatvoria si dvere do repre (Rojkov pamflet). Po prehre s RUS sa MF zachoval doslova chrapúnsky akým spôsobom odišiel z ihriska, videlo to plno detí a mládeže, to bola ukážka rešpektu! V kolektíve sú predsa výhry aj prehry spoločné a neprejavil ani žiadny rešpekt k trénerom súpera. Nemyslím si ani, že je jasnozrivý, inak by Palgutová a Španková ako prvé pri výberoch nevypadli (14.5.2018 svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_sl...-reprezentacie-su-na ).
Priniesol odvahu a bojovnosť? Toto sa povie v súvislosti s ročníkom 92/93, ktorý má za sebou zápasy na ME kadetiek – 4. miesto, MS kadetiek- 14. miesto, ME junioriek 6. miesto a MS junioriek 7. miesto? Veď ich to musí nasr.ť!Zalovila som v archíve Volejbal.sk :    Nominácia na prípravu v tom čase:
nahrávačky: Jaroslava Smataníková (Slávia UK EU), Simona Lukáčová (COP Nitra), Barbora Koseková (Bilíkova Bratislava) 
smečiarky: Nikola Radosová (Post Schwechat), Karin Palgutová (Doprastav Bratislava), Dominika Drobňáková, Radka Kubaliaková (obe COP Nitra) 
blokárky: Simona Kóšová, Nina Herelová (obe Slávia UK EU), Tatiana Crkoňová (Doprastav/ v tejto sezóne hrala za Považskú Bystricu), Miroslava Salanciová (COP Nitra)
korektorky: Romana Krišková (Slávia UK EU), Romana Hudecová (COP Nitra) 
liberky: Lucia Nikmonová (COP Nitra), Mária Kostelanská (Považská Bystrica)
Takže ani Kostelanská nespadla z neba ako neznáma. Raz som niekde napísala, že iný zväz by takúto generáciu nikdy nerozdelil. V základe teraz bolo 5 , slovom päť hráčok tejto generácie. Nestratili sa ani ostatné: Lukáčová ČR,Nikmonová
liberka roka 2019,Krišková v Francúzsku spolu s Drobňákovou a Abrhámovou (patrí k tomuto ročníku) víťazky Fran.pohára 2019.
5; Využitie ME.Okrem iných záležitostí je to teraz prvoradá práca na federácii, lebo jedna šanca už bola, keď muži obsadili 5.miesto na ME. Tu mám obavu. Halandovým hodeným granátom,ktorý odistili na volebnej Konferencii.

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 5 mesiacov #8206

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Tak ešte pridám ...
Čakala som nejakú aktívnejšiu propagáciu volejbalu;myslím,že by prospel televízny spot (máme dosť hráčov/ky,ktorí by toto odprezentovať zvládli- poď medzi nás... ap.) osloviť a prilákať deti na volejbal a tým podporiť aj kluby, ktoré si každé po svojej fb línii zdieľajú propagačné plagátiky; chvályhodný je prístup v BA (volejbalové promo tréningy). Nemyslím, že statusy na oficiálnej volejbalovej stránke je to pravé orechové pre deti,ktoré chceme privítať do volejbalovej rodiny. Túto stránku už volejbalisti sledujú a kto ďalší? A vyťahovať dookola spomienky a videá čo bolo... dajte čo bude,čo robíte aby členská základňa rástla,kluby nezanikali! Pozrime len na susedov do Čiech koľko aktivít rozvíjajú. Áno,je tv vysielanie zápasov- konečne,ale bude to pokračovať? ME vraj zhltlo cez milión eur z pridelenej 2 -miliónovej štátnej dotácie na ročné fungovanie. Vyúčtovanie zatiaľ žiadne, pokračovanie trénerov neznáme, číslovanie Zamyslenia od Rojka ostalo na č.1... Po ME je ticho, zrejme ani nezasadajú – žiadne uznesenia SR, iba zápis z DR,nič nevidno, všetko je po starom.
Chce to zmenu. Keď chcú oživiť prácu v klube alebo zmeniť k lepšiemu – príde zmena, či už trénera alebo hráčov alebo vo vedení; chcú zvýšiť predajnosť v obchode – zmenia tovar v uličkách aj v regáloch, zlepšiť chod firmy – rozvoj myslenia- školenia,nové technológie alebo zmena manažmentu, ...atď. Starého psa novým kúskom nenaučíš. Zmena myslenia,konania,reštart,zaviesť česť a morálku do volejbalu aj mimo ihriska,koncepcia práce od základov. Nič. Všetko po starom ako sa povie skapal pes. Na povrch akurát vychádzajú „ praktiky“ zamestnancov federácie,či už v denníkoch, v blogoch alebo na sociálnych sieťach.
Dávam sem zamyslenie,je síce z hokeja ale týka sa profesionálnych športovcov v kolektívnych športoch a postojoch zväzu,ktorý otočil svoju podporu presne takisto ako aj volejbalová federácia.
dennikn.sk/blog/1653879/vie-vobec-szlh-comu-vyjadril-podporu/

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 5 mesiacov #8207

 • Jakovlev
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Fresh Boarder
 • Príspevky: 18
 • Karma: 0
Pekne zhrnuté, Klára. Ja iba dodávam. Máme dvoch žurnalistov, ktorí neboli schopní dokončiť svoju prácu. Tlačí nás päta hlavne v práci s mládežou a na zväze je zamestnaný koordinátor mládeže na polovičný úväzok. K tomu ešte bude asistentom a managerom RD 17. Ako to môže stíhať???

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 5 mesiacov #8208

 • fanusikE
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Fresh Boarder
 • Príspevky: 4
 • Karma: 0
Verte tomu, že bude...ak koordinátor pre východ stíha prácu učiteľa, manažéra klubu, práca na regionálnom zväze atď(samozrejme, všade adekvátne ohodnotený), tak verte že tento to musí stíhať tiež..

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 5 mesiacov #8209

 • Jakovlev
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Fresh Boarder
 • Príspevky: 18
 • Karma: 0
Dúfam, že to bol vtip.... Ak nie a bolo to myslené vážne, tak kde je naša mládež???

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 5 mesiacov #8210

 • fanusikE
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Fresh Boarder
 • Príspevky: 4
 • Karma: 0
Nie je to žiaden vtip, je to realita...

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 2 mesiacov #8213

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Zamyslenie sa nad našim obľúbeným športom,pre mňa i niektoré prekvapenia.
V januári 2019 sme na stránkach webu našli „ročné“ zhrnutie podstatných faktov z volejbalového diania,očakávala som, keďže už máme 2 novinárov,že bude aj teraz niečo podobné. V uverejňovaných článkoch a statusoch (niektoré asi písané na kolene) sa vyskytujú gramatické chyby (nesprávne predložky s a z, skloňovanie...- odporúčam po sebe prečítať). Pristavím sa pri našej slovenskej prechyľovacej prípone -ová, keďže v našej lige každoročne hrajú i cudzinky. Ak si vytlačia článok o sebe alebo družstve z webu, ukážu ho rodine, tak toto nevysvetlia. Mňa osobne by teda štvalo, že mi spotvorujú priezvisko,zvlášť keď na dresoch sú uvádzané v skutočnej podobe. Jazykovedný ústav uvádza: Priezviská ženských osobností (cudziniek aj Sloveniek),ktoré nemajú v základnom tvare príponu -ová, môžu sa v nominatíve aj vo vetnej súvislosti ponechať v neprechýlenej podobe. Ak dokážete písať Smák, Kozmik,Kubš... mohli by ste ponechať cudzinkám ich skutočné priezviská; však SVF stále niečo porušuje.
Začína sa stávať pravidlom, že pri finálových zápasoch zlyháva federácia ako taká. Vo finále SP žien sa tak zamerali na vonkajšie kulisy svojho divadla až sa hralo na neregulérnom ihrisku, ktoré pripravil usporiadateľ (SVF). Chyby sa stávajú, veď sme ľudia, ale určite sa dalo verejne napísať na webe ospravedlnenie účastníčkam finále a ich realizačným tímom.
V tomto kontexte potom vyznieva ocenenie a vyznamenanie za regulérnu prácu odmenenú platom a prémiami za ME bizarne. Za celé roky nenájdete disciplinárne pokarhanie alebo iné postihnutie za zle odvedenú prácu ( a veru je toho dosť: porušovanie stanov, nezaplatenie podlžností rozhodcom,nevykonanie ustanovení, pokuta pri žiadosti o preložení zápasu 1.ligy,nehospodárne konania pri zabezpečovaní RD, nesprávne vypočítavané transfery... ), ale oceňovať sa dokážu rýchlo. Určite poznáte výrok „Za peniaze aj v Prahe dom“ a presne tak to bolo aj s ME. Za tie peniaze zoženiete čo chcete a angažujete koho chcete. Úspechom bolo hlavne vystúpenie slov. žien, pre vydarenosť podujatia sa mali podľa mňa zaplniť hľadiská aj v ostatných zápasoch,hoci aj deťmi zadarmo.
Keď som pri tých peniazoch...Čím viac SVF od štátu dostane, tým viac míňa. Klubov z jednotlivých súťaží ubúda ale organizačná štruktúra sa zväčšuje, takáto rozpínavosť nie je na mieste. www.volejbal.sk/download/poriadky-a-stat...tra_vedenia_svf.pdf; napr .technický riaditeľ má prácu len so zabezpečovaním RD na medzinárodných podujatiach a transfery(určite veľa celoročnej práce! pred zmenou k 1.4.2018 zabezpečoval aj náplň práce šport. riaditeľa), koordinátorom mládeže by podľa mňa mali byť vedúci COP-iek, ktorí by takto mali zmapované Slovensko atď.
Rozhovorom na Slovenskom volejbale sa p.Pavel Schenk trefne vyjadril o mnohých veciach sloven.volejbalu či už o kritike alebo transferoch, alebo aj sebavedomí funkcionárov – majstrov sveta. Že by preto podrážali hráčom kolená, lebo sú frustrovaní, že oni ako hráči nič nedokázali? Mnohokrát to tak vyzerá.
Sledujem vystúpenia slovenských i českých volejbalistov, niektoré zahraničné ligy alebo i amerických hráčov(finále NCAA odporúčam pozrieť), kde ma fascinuje ako sa z univerzitnej súťaže etablujú do najlepších svetových klubov. Z našej zmenšujúcej sa základne detí a mládeže bude čoraz ťažšie postaviť v budúcnosti RD, nemám z toho dobrý pocit. Stagnujeme či cúvame?
Prekvapení pre mňa pár bolo. V súvislosti s prestupmi ma prekvapil odchod Šunderlíkovej z Apeninského poloostrova a následný angažmán do ČR ako aj jej nenominovanie korektorky na ME (vlastne v družstve nebola ani jedna; mamine Pištélákovej prajem všetko najlepšie, nech sa darí, sezónu v Dukle mala výbornú), prekvapko bol pre mňa aj odchod Salanciovej do poľ. klubu, z ktorého pre finančné problémy odišiel jej priateľ, avizovaný prestup Firkaľa do Ruska,ktorý ostal v Turecku, či skončenie 2-ročnej zmluvy Luxa a jeho odchod do ČR.
Pamätáte ešte tu na fóre vášnivé diskusie fanúšikov Chemesu,VKP...?