Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

Anketa Volejbalista roka
(1 online) (1) návštevník
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Anketa Volejbalista roka

Anketa Volejbalista roka 8 rokov, 2 mesiacov #7023

  • Klara
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Príspevky: 165
  • Karma: 2
Vyhlásenie ankety Volejbalistka roka : získanie bodov a zostava roka - pri niektorých menách nemám slov,pripadá mi z veľkej časti subjektívne.Pencová úplne zaslúžene víťazkou, gratulujem. Neviem však ako môžu dostať hlasy hráčky, ktoré nehrali (nemajú žiadny klub)a že napr. držiteľka titulu z Grécka (Mifková Bramborová) je tak ďaleko v poradí. Paradoxom je, že Krajčovič( bez klubu) žiadny hlas nedostal, pritom bol na ME - tak ako? Každý má na to svoj názor a budem rada ak sa k tomu vyjadria aj iní. Iste by si v hlasovaní odborníkov zaslúžila pár hlasov aj napr. Szekelyová, Kubová trebárs aj Palgutová (robia vo svete dobré meno slov.volejbalu).Nechcem nikoho uraziť ale medzi hráčkami sú veľké kvalitatívne rozdiely.
Pristavím sa pri zostave.
Nahrávačka Koseková je iste prísľubom repre do budúcna, podáva dobré výkony už od mládež. kategótií, ale v minulom roku bola hlavnou dirigentkou Dudová ako v repre tak aj vo výborne hrajúcom Frýdku ( 3.miesto), tohto času v Olomouci (priebežne 2.miesto) s výbornými výkonmi v CEV.
Smečiarky: Radosová oprávnene ale Kuciaková...za minulý rok nie.Síce MVP extraligy za 2014/2015 ( z dôvodu prestupu užitočné - zdvihla sa cena) ale: "Dvadsaťšesťročná rodáčka zo Žiliny odohrala 31 zápasov, v ktorých nazbierala 333 bodov a v celkovom poradí bola na 12. mieste. Kuciaková síce nevynikala v individuálnych štatistikách, ale tímu pomáhala fantastickými líderskými schopnosťami, obetavosťou a skvelými zákrokmi v poli."- to sa hodí na cenu Fair play.Neviem ako sa mohli cítiť hráčky,ktoré boli víťazkami individuálnych štatistík.Podľa tohto kľúča by sa potom museli oceniť kapitánky družstiev, ktoré si chodili všade po prehry (Dobré zo Sl. a Senica), lebo tam podporovať hráčky určite nebolo jednoduché. Neabsolvovala repre blok(zranenie)a po prestupe do Aachenu sa zatiaľ nepresadila.Univerzálka Crkoňová (dovtedy blokárka- v repre asi 2 mesiace a v klube, ktorý okupuje 10. miesto z 13 družstiev spoluhráčky Kóšová, Valachová,Kuciaková) je podľa mňa výkonnostne za Kubovou - spoluhráčka Dudovej čiže bronz z minulého roku plus to isté a ešte je tu Stankovianska i Pišteláková. Libero Valachová je v pohode.
Dáte dakto na to svoj názor?

Re: Anketa Volejbalista roka 8 rokov, 2 mesiacov #7024

  • Mosorjak
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Príspevky: 9
  • Karma: 0
A čo taký Tomáš Kmeť ? Jeho tretie miesto v CHL sa zrejme prehliadlo len preto, že po tristo rokoch nehral v nároďáku.

Re: Anketa Volejbalista roka 8 rokov, 2 mesiacov #7025

  • Klara
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Príspevky: 165
  • Karma: 2
A to repre ani neodmietol,len chcel prísť neskôr( pred ME) čo jemu nedovolili ale Krajčovičovi áno.

Re: Anketa Volejbalista roka 8 rokov, 1 mesiac #7026

  • libero5
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Príspevky: 96
  • Karma: 2
a taká Janka Matiašovská s nami v kvalifikácii zamietla. Pišteláková? vedia to že žije? moze sem niekto dat, ake pravidla vlastne ma anketa? videl som finale pohara - Patuc hral 100x lepsie ako Sopko. mimochodom pol sezony nehral a na ME ??? "a najsilnejsi" bol KOnčal

Re: Anketa Volejbalista roka 8 rokov, 1 mesiac #7027

  • Klara
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Príspevky: 165
  • Karma: 2
Myslela som si, že zorganizovať a vyhodnotiť anketu nie je tak náročné.Z čl.II od Dr.Hančíka vyplýva,že tam nie sú nastavené pravidlá.Hráčky by chcel v ankete rozlíšiť na domáce a hrajúce v zahraničí.V zahraničí ich hrá približne 10;argument, že ich nevidíme hrať je v dobe internetu skôr výhovorka. Niektoré zápasy sa dajú pozrieť aj zo záznamu, niektoré len live. Stačí sa zaujímať. V súvislosti s vypísaním anket. lístkov ma napadlo aká odborná verejnosť to vlastne je, keď dokázali dať do ankety nehrajúcu Rojkovú, ktorá sa volá asi 3 roky Mesková a či sa tam uvádza za aký úspech je nominovaná.Potom by tam snáď mal niekto urobiť vyhodnotenie (nielen sčítanie),a v tom prípade by takéto niečo nemalo byť ani publikované.To rozdelenie na hráčky hrajúce v domácich a zahraničných súťažiach reálne nevidím. Z domácich súťaží predpokladám, že sa iná hráčka ako hráčka z extraligy do nominácie nedostane Takže:10 družstiev x12 hráčok- 60 lavičkových hráčok+ ak by sa z nich náhodou presadila náhradníčka tak +10 hráčok(po 1 z každého družstva)- cca 10 legionárok vychádza sumár 60 hráčok. Aby to bolo spravodlivé mali by sa odrátať hráčky vekom juniorky (takže aj veková kategorizácia, u mužov veľké fyzické rozdiely medzi juniormi a mužmi), pretože sú znevýhodnené tie hráčky-juniorky, ktoré nemajú v meste extraligu. Takže ešte -20 a vychádza nám do nominácie 40 hráčok z domácej súťaže a 10 zo zahraničných súťaží. Podobné je to u mužov.Je reálne mať 2 rebríčky?Ale je pravda, že SVK robí 2 súťaže MISS...
K výsledkom ankety u mužov len tak v skratke. Napr.Sopko a aj Paták boli v sezóne zväčša zranení, repre sezóna oslnivá nebola (najmä SL),Kriško -zisk titulu v Čechách(súťaž vraj lepšia ako na SVK),výborné výkony na EH Baku aj v jedinom zápase na ktorý nastúpil na FF proti Číne,dostal sa do zostavy kola LM ( nemám o tom veľa vedomostí, ale neviem či nie je jediný ktorý sa tam dostal z družstva čo prehrali všetky zápasy),Masný zberateľ ocenení z Plus Ligy (je ich toľko, že ich nemám porátané), Zaťkovi s Ogurčákom sa v klubovej súťaži až tak nedarilo, v repre sa výkonmi nestratili atď. Ondrušek už tiež asi nehrá.
Skrátka sa zdalo, že tam federácia nemá čo zbabrať ale vidíme, že sa asi dá.

Re: Anketa Volejbalista roka 8 rokov, 1 mesiac #7028

  • husar
  • ( Administrátor )
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Príspevky: 281
  • Karma: 3
Klára, bežne sa mi stávalo, že mi na konci roka zavolal "kompetentný" novinár, zrejme zo zoznamu odboroníkov z radov médií a prosil o radu v hlasovaní, lebo on už veľmi dávno na volejbale nebol a vôbec nevie, kde je sever. Ja som ich postupne po jednom odbil s tým, že túto pseudoanketu od roku 2007 ignorujem, ako všetky ostatné Singerovštiny s podpisom Halandu.
Už mi nevolávajú, mám dojem, že počty novinárov boli trochu redukované, ale výsledky napovedajú, že je anketa je ešte väčší diletantismus, ako pred pár rokmi. Anketa pre anketu.)
Riešenie je len jedno, všetci to musia odignorovať, otvoriť a hodiť do koša. Aj keď verím, že Singer s Halandom by aj tak výsledky vyrobili.
Začalo by sa odznova. Pencová ? ok.
Najlepší hráč bol Kriško.
Sezóna? alebo rok? Už len to je zásadná vec. Na Matiašovskú a Diviša by sme mali ostať hrdí, aj keď sme ich vyhnali.
V prípade roka je plač Hančíka asi oprávnený, v prípade sezóny si to "možno" Prešov zaslúžil viac. Chcelo by to veľa vylepšení, ale tí vagabundi z Junáckej my nie a nie poslať niečo na účet. Školíme ich tu už desať rokov a celkom a nám darí. Taký Stražay už bude pomaly pracovať ako náš joystick.
  • Strana:
  • 1