Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým?
(1 online) (1) návštevník

TÉMA: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým?

VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 7 mesiacov #746

  • CASIOPEA
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Príspevky: 18
  • Karma: 0
Pozdravujem všetkych priaznivcov volejbalu na Slovensku. Založil som tútú tému z jedného praktického dôvodu, že situácia, ktorá má byť riešená na platforme klubu, je pre kompetentnýchv klube ľahostajná. Jedná sa o nevyrovnané finančné prostriedky, ktore plynú na základe zmluvy medzi poškodenými a VK PU za minulú sezónu, kedy od marca do konca sezóny klub nevyplatil účastnikom zmluv dohodnuté finančné prostriedky. Chcem sa opytat forumakov, ci maju podobne skusenosti z inych klubov a ako v takomto pripade postupovat. Hm....len tak na margo veci....V extralige hokeja ucastnici ligy musia zlozit pred sezonou istu financnu ciastku, ktora v pripade podobnych zalezitosti o akej pisem sa pouzije na kompenzaciu odskodneho voci poskodenym. Ak klub nema vysporiadane pozdlznosti voci federacii tak ich pokuta neminie, ak ich nema vysporiadane voci hracom, ci trenerom tak sa nic nedeje. Je to na Slovenske pomery bezne? Tomáš MALY

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 7 mesiacov #748

  • libero5
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Príspevky: 96
  • Karma: 2
tu na vyhodze to tak byva, po hodoch pridze bolene brucha. jedno s druhym, Korzar pise, ze do haly nesmiete s bubnami. ... aby še koňare nepobudzili. Sladko spia, ale pozri na N.M. porazili vo finale vkpečko a nemaju ani korunu. Casiopea, kym platil Velecky zo svojich, asi to slo, potom zdupkal ...

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 7 mesiacov #752

  • Andy
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Príspevky: 26
  • Karma: 0

Pozdravujem všetkych priaznivcov volejbalu na Slovensku. Založil som tútú tému z jedného praktického dôvodu, že situácia, ktorá má byť riešená na platforme klubu, je pre kompetentnýchv klube ľahostajná. Jedná sa o nevyrovnané finančné prostriedky, ktore plynú na základe zmluvy medzi poškodenými a VK PU za minulú sezónu, kedy od marca do konca sezóny klub nevyplatil účastnikom zmluv dohodnuté finančné prostriedky. Chcem sa opytat forumakov, ci maju podobne skusenosti z inych klubov a ako v takomto pripade postupovat. Hm....len tak na margo veci....V extralige hokeja ucastnici ligy musia zlozit pred sezonou istu financnu ciastku, ktora v pripade podobnych zalezitosti o akej pisem sa pouzije na kompenzaciu odskodneho voci poskodenym. Ak klub nema vysporiadane pozdlznosti voci federacii tak ich pokuta neminie, ak ich nema vysporiadane voci hracom, ci trenerom tak sa nic nedeje. Je to na Slovenske pomery bezne? Tomáš MALY


Casiopea, prečo to neriešite ďalej trestným oznámením, nevyplatenie mzdy je trestný čin. Takto by som to riešil ja. Veľa zdaru! Andy

Zákonník práce
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,

ďalej
§ 150
Inšpekcia práce
(2) Zamestnanci, ktorí sú poškodení porušením povinností vyplývajúcich z pracovnoprávnych vzťahov, môžu podať sťažnosť na príslušnom orgáne inšpekcie práce.

a na záver

§ 214
Nevyplatenie mzdy a odstupného

§ 214 (1) Kto ako štatutárny orgán právnickej osoby alebo fyzická osoba, ktorá je zamestnávateľom, alebo ich prokurista nevyplatí svojmu zamestnancovi mzdu, plat alebo inú odmenu za prácu, náhradu mzdy alebo odstupné, na ktorých vyplatenie má zamestnanec nárok, v deň ich splatnosti, hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa, ktorý je fyzickou osobou, alebo vykoná opatrenia smerujúce k zmareniu vyplatenia týchto peňažných prostriedkov, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky. § 214 (2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním väčšiu škodu,
b) z osobitného motívu, alebo
c) voči viac ako desiatim zamestnancom.
§ 214 (3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu.
§ 214 (4) Odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu.

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 7 mesiacov #753

  • Sushi
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Príspevky: 176
  • Karma: 0
Citacia sice pekna...ale...Zalezi aj na tom ake maju zmluvy...lebo stava sa, ze zmluva je postavena tak, ze nevyplatenie mzdy sa da velmi lahko oddovodnit nesplnenim hoc akych kriterii, ktore si v klube vymyslia...ale drzim palce pri rieseni situacie

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 7 mesiacov #754

  • Andy
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Príspevky: 26
  • Karma: 0

Citacia sice pekna...ale...Zalezi aj na tom ake maju zmluvy...lebo stava sa, ze zmluva je postavena tak, ze nevyplatenie mzdy sa da velmi lahko oddovodnit nesplnenim hoc akych kriterii, ktore si v klube vymyslia...ale drzim palce pri rieseni situacie



Neviem, či pekná, ale určite presná. Hoc aké kritériá zákon nepozná. Jedine, ak by účastníci zmlúv nevykonali prácu, ktorú im zmluva určila, ale to je predpokladám nezmysel, inak by dotyčný túto tému neotvoril. Taktiež by museli byť dôvody uvedené v zmluve resp. vyplývať zo Z. práce. Rovnako Ťa chcem upozorniť, sushi, že tá pekná citácia zákona hovorí nielen o trestnom čine z dôvodu nevyplatenia mzdy, ale aj o preverení všetkých postupov VK PU, tyka sa to teda napr. aj odvodov, takže nepôjde len o mzdu voči účastníkom zmluvy, určite nie na Inšpektoráte alebo pri Trestnom oznámení. Vacsina klubov na SVK predpokladam ma v tychto veciach poriadok  >

Zdraví Andy

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 7 mesiacov #755

  • CASIOPEA
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Príspevky: 18
  • Karma: 0
Andy dakujem za info. Uz som si tiez nieco zistoval. Konkretne veci nechcem rozoberat, ale nakolko sa to tyka viacerych ludi, tak v blizkej dobe sa snad k tomu taktiez vyjadria. Pracoval som a pracujem s roznymi sportovcami na roznej urovni, doma aj v zahranici, ale to sa mi este nestalo. Cudzie neziadam a svoje si chcem chranit.

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 7 mesiacov #758

  • Andy
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Príspevky: 26
  • Karma: 0

Andy dakujem za info. Uz som si tiez nieco zistoval. Konkretne veci nechcem rozoberat, ale nakolko sa to tyka viacerych ludi, tak v blizkej dobe sa snad k tomu taktiez vyjadria. Pracoval som a pracujem s roznymi sportovcami na roznej urovni, doma aj v zahranici, ale to sa mi este nestalo. Cudzie neziadam a svoje si chcem chranit.

Serus, až teraz som nahliadol na web a našiel tvoju odpoveď. Ako sledujem, tí, ktorých sa to podľa tvojich slov týka, sa k tomu nevyjadrili.. Ak chceš poradiť ohľadne právnych vecí, o akých som písal, ozvi sa cez súkromný mail. Pozdravujem. Andy

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 6 mesiacov #759

  • Sushi
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Príspevky: 176
  • Karma: 0
Kriteriami som myslela presne podmienky...neviem kolko hracskych zmluv si videl, ale niektore su neskutocne napisane...tomu by jeden pravnik neveril...nechcem to tu moc rozoberat,napisem mail

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 6 mesiacov #760

  • Andy
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Príspevky: 26
  • Karma: 0

Kriteriami som myslela presne podmienky...neviem kolko hracskych zmluv si videl, ale niektore su neskutocne napisane...tomu by jeden pravnik neveril...nechcem to tu moc rozoberat,napisem mail

Je pravda, že konkrétnu zmluvu k dispozícii nemám. Ale právo vyjadriť sa na fóre ma každý  Sushi, som si istý, že v prípade, že dá pán Malý prípadne niekto iný z poškodených podnet, inšpektorát alebo polícia si už odvody, platby a všetky postupy spolu s naplnením podpísanej zmluvy z oboch strán prešetria. Nechajme to na nich 

Zdraví Andy

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 6 mesiacov #761

  • yellov
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Príspevky: 4
  • Karma: 0
    Bolo dobre,ale dávno...ďalej to už hádam poznáte.
Volejbal na Slovensku sa v tejto dobe s tým svetovým nedá ani porovnávať.
Skúste porozmýšlať prečo???Čím to asi bude,určite kôli tomu že sa u nás nedaju kúpiť dobré tenisky čo.
Všetko je v ľudoch.Všade je tu špina a lenivosť,každí hrabe pre seba a závisť,tá je najhoršia.A to nie je len v tom našom volejbale,ale vo všetkých športoch,ale aj v ostatých aktivitách na Slovensku.Každému je dobre,o nič sa nemusí starať.Je tu problém že nikto do ničoho neide ak nema istotu že bude mať 10 násobný zisk.
    Myslím že sa tu nič poriadne nevyrieši,až kým sa postupne do tých najvyšších funkcií nedostanú čestní a vzdelaní ľudia(ako napr. pán Malý).Myslím,že je prvý kto sa k tejto problematike vyjadril a to nepriek tomu že bol s ,,Prešovským volejbalom,, ,,pomerne,, krátku dobu.Je to trocha zvláštne nemyslíte?...
Na našu extraligu sa príde pozrieť pomerne dosť ľudí(uuu až 300?) a veľa z nich nemá potuchy čo sa vlastne deje v pozadí tejto šou.Každému sa páči ako rýchlo lieta lopta sem a tam,tie bomby a najlepšie sú tie elementárne chyby našich nekomplexných hráčov,no každí skloní hlavu a zašomre si:"Ta co už.",alebo:"Tvoja bola!".
  Je to totálne nepochopiteľné,že tento problém v Prešove sa ťahá už od konca minulej sezóny.Mám pocit že v jadre tohto problému sú malé deti.Hádajú sa,podkopávaju si nohy a každému ide najlepšie  zdvihnúť ruku a ukázať prstom na toho druhého,"to ne ja,to on!!".Hlúpe výhovorky a pritom sa to podľa mňa dá vyriešiť banálnym stretnutím na verejnosti a v mene cti a urobiť definitívu.Za jeden deň,sedieť tam aj 48 hodín s právnikmi atd...a dospieť ku konečnému rozhodnutiu a nie stále ďalšie odklady a bla bla bla.Doteraz prebehlo 1000 stretnutí a na 900 sa "ten druhý" nedostavil a na ostatných 100 sa neudialo dokopy nič okrem nadávok,vyhovoriek.Pravdepodobne príde nejaký škriatok a tri krát lúskne prstami a všetko bude zas super,prepáčte,pomýlil som sa, a im bude už konečne super.
  No nikoho to netankuje,hh vraj štrajk hráčov pred sezónov.No veľmi účinný.
"Kým nedostaneme to čo nám právom patrí,ani nezačneme letnú prípravu!"
Celý čas team nemal trénera,a ani netrénoval.Veď fajne sa sedí na piwku čo,na jednom,dvoch,troch,...keď v tom čase každý súper mal za sebou už jeden,dva,tri kilometre so záťažami na chodidlách.
Ani nie týžden pred prvým zápasom team dostal "trénera"(ak sa to tak dá nazvať,polovicu zápasu presedí na lavičke s podopretým lakťom,akurát stlačí tlačidlo na time a pekne zamixuje rukami že chce striedať) a z dobrej vôle nacupkal na palubovku a začal "makať" (HA HA HA).No nakoniec je v čele tabuľky(o tom svedčí extraliga,je fakt extra) a to sa cení,že team pozberal všetky hracie sily a nedal sa pošliapať a na to v akej sú situácii,hmm,asi tí chlapi majú ten volejbal naozaj radi
    Tak by ma tiež zaujímalo,že čo robia juniori,kadeti a žiaci VKPU?Niekoľko násobní majstri Slovenska.Viete to niekto?
    Hlavnými problémami na stránke svf.sk je že Ricardo chce taliansky pas,atd...Čo tak urobiť si najprv poriadok od základov,dať verejnosti najavo a ukázať že nám to tu niekto...kazí a potom dajme tomu miešať sa s vecami(v tomto prípade) absolútne nepodstatnými.
  Úspech je len posledným vrcholným kvádrom pyramídy.Pod týmto kvádrom je nespočetne veľa menších aj väčších kvádrov ktoré značia hlavne veľmi veľa tvrdej a poctivej práce,odhodlanie a veľmi veľa ďalších ovplyvňujúcich faktorov bez ktorých by sa to nedalo docieliť.
    Porovnáme hádzanú a volejbal v prešove?Asi nie.

Asi som toho ešte veľa zabudol napísať,ale pozrite sa koľko je hodín.Idem spať.
Posledná úprava: 16 rokov, 6 mesiacov Autor: .

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 6 mesiacov #762

  • yellov
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Príspevky: 4
  • Karma: 0
Ináč chlapi makali asi najlepšie ako vedia a výplata nikde,myslím že mali pekné vianoce.

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 6 mesiacov #763

  • CASIOPEA
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Príspevky: 18
  • Karma: 0
No yellov pekne si to napisal. Ja som nechel rozoberat interne zalezitosti a praktiky, klubu, lebo ako pises pri klube som posobil dost kratky cas (1 a pol roka). Najma pri juniorskom a kadetskom mancafte. Poznam vsak ako som pisal aj ine sporty, nakolko nie som volejbalovym trenerom a pracoval som so sportovcami, ktorych mesacny zarobok predstavoval niekolkonasobny rocny priemerny prijem v klube VKPU. Isac Newton sa pri svojej zlej investicii, pri ktorej prisiel o svoje uspory vyjdaril: "Dokazem sice vypocitat pohyb vesmirnych telies, ale nedokazem pochopit sialenstvo ludi".  Ti, ktori ma poznaju vedia o mojej filozofii, praktikach, pristupe.... Avsak sklamanie s nedodrzania  zavazkov zo strany klubu neskryvam. No nechcem hladat pricinu ak nepozam povod. Avsak nebudem paralyzovany okolnostiami, ktore sa uskutocnit nedaju, pre ciele, ktore su uskutocnitelne. Viem, ze ludia maju vacsie problemy, dokonca existencne.....ale naozaj asi plati: "Ak nie sme spokojni s tym ako to je, je len na nas co s tym urobime" Inymi slovami: Ak sedia tri macky na mure a dve z nich sa rozhodnu zoskocit, kolko maciek ostane na muriku???..................Odpoved: vsetky 3, lebo samotne rozhodnutie este neznamena cin. Dakujem vsetkym, ktori ste napisali aj tym, ktori ste to len precitali.

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 6 mesiacov #764

  • Andy
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Príspevky: 26
  • Karma: 0

No yellov pekne si to napisal. Ja som nechel rozoberat interne zalezitosti a praktiky, klubu, lebo ako pises pri klube som posobil dost kratky cas (1 a pol roka). Najma pri juniorskom a kadetskom mancafte. Poznam vsak ako som pisal aj ine sporty, nakolko nie som volejbalovym trenerom a pracoval som so sportovcami, ktorych mesacny zarobok predstavoval niekolkonasobny rocny priemerny prijem v klube VKPU. Isac Newton sa pri svojej zlej investicii, pri ktorej prisiel o svoje uspory vyjdaril: "Dokazem sice vypocitat pohyb vesmirnych telies, ale nedokazem pochopit sialenstvo ludi".  Ti, ktori ma poznaju vedia o mojej filozofii, praktikach, pristupe.... Avsak sklamanie s nedodrzania  zavazkov zo strany klubu neskryvam. No nechcem hladat pricinu ak nepozam povod. Avsak nebudem paralyzovany okolnostiami, ktore sa uskutocnit nedaju, pre ciele, ktore su uskutocnitelne. Viem, ze ludia maju vacsie problemy, dokonca existencne.....ale naozaj asi plati: "Ak nie sme spokojni s tym ako to je, je len na nas co s tym urobime" Inymi slovami: Ak sedia tri macky na mure a dve z nich sa rozhodnu zoskocit, kolko maciek ostane na muriku???..................Odpoved: vsetky 3, lebo samotne rozhodnutie este neznamena cin. Dakujem vsetkym, ktori ste napisali aj tym, ktori ste to len precitali.

Casiopea, ak sa ťa smiem opýtať, co vlastne potom chceš rozoberať? Všeobecné - nekonkrétne postupy, ktoré klub má?  Alebo možnosť vzniku rovnakej situácie v takomto klube, v inom športe? Koľkí sa tu boja vyjadriť svoj názor? Napíšu radšej súkromnú správu ako Sushi.
V jednom máš pravdu - je potrebné konať, nie len písať na fórum. Tu si môžete všetci len zanadávať. V opačnom prípade - ak nezačnete konať, tréneri, vaše peniaze nikdy neuvidíte. A VK sa budú z diaľky usmievať a priať všetko najlepšie do ďalšieho nového roka - sezóny pod iným klubom.

Vlastne - všetko naj všetkým priaznivcom volejbalu! Zdraví Andy

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 6 mesiacov #765

  • yellov
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Príspevky: 4
  • Karma: 0
    Ťažko bojovať ľudom,ktorí dá sa povedať nemajú žiadnu moc.Človek ako samostatý jedinec nemá možno ani šancu,pri takomto niečom.Až keď sa nájdu dvaja,traja,desati ľudia, potom začnú(tvrdo povedané ) prekážať a začnú byť nežiadúci u tých ktorí povedzme nechcú aby sa nejaké okolnosti dostali na svetlo sveta.
    Asi len Boh vie aké sú príčiny týchto sporov.Hoci existuje mhono variant no nikto nevie na sto percent povedať o čo vlastne šlo.Bojím sa toho,že na všetkých je trocha pravdy a najhoršie bude ak nakoniec všeky budú pravdive.To potom príde človeku až zle,a nedokáže pochopiť že sú to dospelí "racionálni" ľudia.
    Ťažko KONAŤ,ak pri stretnutí sa Vám kompetentní vysmejú do tváre.A súd? HA Veď denne sa strieda jedna žaloba za druhou,a aj tam su v tom peniaze,takéto súdne konania by podľa mna trvali možno viac ako rok.A stále by sa odkladali.Niekomu to vyhovuje a niekomu veľmi ubližuje. Keď sme už u pravidlách,v Prešove sa dejú ozaj zaujímavé veci.V politike a všeobecne všade sa teraz podporujú názori,že všade treba mať poriadok.Veľký bič na malú krajinu a napriek tomu si každí obskakuje,preskakuje a odráža zákony a pravidlá ako sa mu zachce a prípadne práve vyhovuje.Tak potom načo sú??Môže mať jeden hráč viac ako jednu zmluvu?U nás ano,a pre istotu sú postavené tak aby utvorili začarovaný kruh z ktorého sa nedá výjsť.
    Zachádza to až do absurdity!Čo je veľmi smutné.  Napr. neviem ako to chodí v iných športoch() ,ale smie jeden tréner na maximálnej úrovni trénovať dve rôzne teamy súčastne?Asistent trénera VKPU je zároveň hlavným trénerom Slávie PU.Ako?Kluby sa "snažia" spojiť už dosť dlhú dobu,ale stále sa to nepohlo.Na jednej strane má každý klub osobitné vedenie,ktoré sa nevie dohodnúť a na druhej jedno "staré" vedenie je "akože" vyradené a svojimi postojmi a sebeckými návrhmi to silne brzdí!Treba si ceniť ochotu Pána ktorý investuje do klubov peniaze asi z vlastného vrecka,ale napriek tomu je to natoľko zamotané,že sa už v tom nikomu nechce vŕtať.Pekne im to vyšlo,čo poviete.Asi to bol zámer.V Prešove pomaly volejbal možno zanikne a môžme poďakovať opäť len ľudkej hlúposti.Ďalší zázrak je to že družstvá CTM VKPU boli odhlásené zo všetkých mládežníckych súťaží.Prečo? Každý univerzitný klub ma právo na mládežnícku zložku a vo VKPU bola dokonca CTM na ktorú idú peniaze nie len zo samotnej volejbalovej federácie.Tak kde bol problém??Možno konkurencia v chlapcoch po ktorých sa len zľahla zem,od žiačikov až po juniorov.Tí mladí nahrávači mali sakra šťastie,že Prešov nemal ani jedného.Ale buletíny su super,a už majú aj vlastných bubenníkov:)
Aj keby ste prišli za samotným prezidentom republiky mykne plecami a pokýve hlavou:"No,šak toto.".Jediné pozitívum je: Dôjde na psa mráz,ako sa hovorí.(SNÁĎ).Netreba sa pchať tam kde nás nechcú,alebo sa nikdy netreba vracať tam kde Vám bolo dobre.
   

Re: VK PU Prešov ma pozdlžnosti - čo s tým? 16 rokov, 6 mesiacov #766

  • CASIOPEA
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Príspevky: 18
  • Karma: 0
to: yellov....No ak sa pozries na vrcholovy sport, tak je to rarita aby jeden trener posobil pri dvoch kluboch. Vyskytuju sa situaci, ked posobia pri narodnych druzstvach a vo svojom klube. Ako je mozne, ze asistent VK PU je hlavnym trenerom SLAVIE PU je dobra otazka, ale ak sa tym nikto z kompetentnych nezaobera, lebo ako sa zda vsetko je mozno. Minimalne na Slovensku a minimalne vo volejbalovych kluboch. Pamatam sa minuleho roku na clanok v sporte, ked ucastnik volejbalovej extraligy z Lovinobane sa nemohol takmer zist na extraligovy zapas, lebo jeden hrac mal zabijacku a druhy s otcom odcestoval do zahranicia za pracou. Nad tym sa smiali dorastneci z ineho sportoveho odvetvia. Tak aj taka je pravda o "vrcholovom" volejbale. Ale co, ved na niektorych zapasoch je 100-ka ludi. Ked hrali dorastenci Slovana Bratislava v Michalovciach futbalovy zapas tak ich prisla 1000cka. Ale to sme uz inde si poviete.A mate pravdu.
Yellov pises mudro a si asi prvy, kto sa z kuchyne VKPU ozyva. Viem, ze aj ostatni su na tomot fore, ale bud su v strachu, alebo im je to lahostajne. Viem, ze tieto riadky citaju aj vedenie VK PU, ale na reakciu asi nemaju. Alebo ano? Ked som mal posledny telefonicky hovor s clenom realizacneho tymu VK PU, nevedeli mi povedat ani kto je vlastne sucasnym prezidentom, alebo jeho statutarnym zastupcom. Ale Presov je ako stat v state. Hm....posobim teraz mimo a tu je jedno porekadlo: Na jedne dvere klop iba jedenkrat.