Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY ME 2009 Slovenky opäť vyprevadila z ME smola

Slovenky opäť vyprevadila z ME smola

Katovice 27. septembra 2007(TASR) - Slovenské volejbalistky si nevyčerpali smolu pri účinkovaní na ME 2007 v Belgicku, vtedy nepostúpili vďaka rovnosti bodov do ďalšej fázy. V poľských Katoviciach o dva roky neskôr im vystavil v nedeľu stopku rozdiel medzi získanými a stratenými loptami. Tento zriedkavo využívaný štatistický ukazovateľ totiž rozhodol po rovnosti bodov i pomerov setov o ich štvrtom mieste v základnej D-skupine, kým pre Češky i Azerbajdžanky znamená postup do ďalšej fázy.

Sklamanie z neuveriteľnej smoly netajil ani asistent trénera volejbalistiek Stanislav Vartovník: "Prakticky nám nehral do karát len jediný výsledok, a to bolo 3:2 pre Češky. Ako sme videli volejbal je nevyspytateľný a nastala presne tá situácia, ktorá nás poslala domov. Na lopty nepostupujeme a sme všetci smutní," priznal pre TASR Vartovník.
    
  Slovenky aj podľa vlastných vyjadrení boli počas šampionátu výborným kolektívom, náladu im však totálne zničil posledný duel skupiny. Aj zápas, ktorý o ich ďalšom osude rozhodoval, sledovali spoločne z tribúny športovej haly Spodek. "Celý šampionát bola atmosféra v tíme výborná, teraz je však na bode mrazu a nič s tým nenarobíme. Čaká nás v pondelok cesta domov a šampionát sa pre nás skončil," zdôraznil Vartovník.

      Cieľ, ktorý si stanovil tréner Miroslav Čada pred odchodom, bolo jedno víťazstvo, ale v domnení, že bude znamenať postup ďalej. "Cieľ sme mali jedno víťazstvo, to sa nám hneď v úvode podarilo získať. Čakali sme, že nám to zaručí postup do štvrťfinálovej skupiny, potom sme boli blízko aj zdolania Azerbajdžanu v tajbrejku, ale aj dva získané sety nám dávali vysokú šancu. Možno tam sme mohli viac, vyhrať, ale ťažko sa dá niečo vytknúť dievčatám. Veľmi sme chceli postúpiť," zakončil bývalý volejbalista, ktorý absolvoval v Katoviciach ako pravá ruka Miroslava Čadu súťažnú premiéru pri ženskej reprezentácii.