Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY ME 2011 Čada nechal doma Kubovú a Hinzellerovú

Čada nechal doma Kubovú a Hinzellerovú

 Bratislava 20. mája (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky odcestovali vo štvrtok dopoludnia do ukrajinského Severodonecku, dejiska prvého kvalifikačného turnaja o postup na majstrovstvá Európy. Výprava letí o 10.30 z Viedne do Donecku, odkiaľ sú čaká 130 kilometrov dlhý presun autobusom do dejiska turnaja.
      Tam ich v prvom kvalifikačnom turnaji C-skupiny postupned čakajú Izrael, Veľká Británia a na záver domáca Ukrajina.
      Trénerská dvojica Miroslav Čada - Stanislav Vartovník oznámila v stredu konečnú 12-člennú nomináciu. Chýba v nej kapitánka a prvá nahrávačka Monika Smák, ktorá si plní klubové povinnosti v poľskom Bydgoszczi. Nakoniec prišlo k dohode zúčastnených strán, že Smák vzhľadom na povinnosti v klube odohrá až druhý turnaj v Sheffielde. K tímu sa pridá v utorok.
      Zo širšej nominácie nechal Čada doma smečiarku Paulu Kubovú a libero Teréziu Hinzellerovú. Prvý zápas odohrajú Slovenky v piatok proti Izraelu, v sobotu sa stretnú s Veľkou Britániou a v nedeľu s domácou Ukrajinou. "Nebude to len o Ukrajine. Nebezpečný bude aj Izrael, ktorý absolvoval prípravu v Bielorusku a v Slovinsku. Čakáme na video z ich zápasov v Slovinsku, kde dvakrát vyhrali," povedal Čada a pridal ďalšiu zaujímavú informáciu: "Trénuje ich veľmi skúsený kouč Selinger, ktorý mal v minulosti veľké úspechy s mužmi Holandska, ktorých v roku 1992 doviedol k olympijskému striebru. Ešte predtým v roku 1984 získal tiež olympijské striebro so ženami USA. Izrael má v tíme naturalizované Rusky, ktoré hrali v talianskej Serii A1 i v nemeckej bundeslige a nebude to jednoduché."
      K absencii Smák tréner poznamenal: "Jej skúsenosť by nám veľmi pomohla, ale nemôžeme plakať a sťažovať sa. Nahrávačky sa v príprave ukazovali dobre a verím, že to zvládnu. Informácie o ďalších súperoch získame na mieste, zaujíma nás najmä Izrael, s ktorým hráme prvý zápas." Kapitánkou slovenského výberu na Ukrajine bude Solange Soaresová.

      nominácia Slovenska:
      nahrávačky: Katarína Frigmanská (Frýdek-Místek/ČR, resp. Doprastav Bratislava), Ivana Zburová (Split/Chorv.)
      univerzálky: Solange Soaresová (Prostějov/ČR), Martina Noseková (Loreto/Tal.)
      smečiarky: Daniela Rojková (Doprastav Bratislava), Ivana Bramborová (Prestějov/ČR), Erika Salanciová (Slávia UK Bratislava)
      blokárky: Lucia Hatinová (Dinamo Bukurešť/Rum.), Jana Gogolová (Calais/Fr.), Jaroslava Pencová (Doprastav Bratislava), Veronika Hrončeková (Slávia UK Bratislava)
      libero: Dominika Valachová (Doprastav Bratislava)