Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY ME 2011 Kvalifikácia ženy - dva turnaje: Severodoneck a Sheffield

Kvalifikácia ženy - dva turnaje: Severodoneck a Sheffield

Sheffield 30. mája 2010 (TASR) - Slovenské volejbalistky prehrali v poslednom zápase s Izraelom 0:3  na ME 2011  nepostúpili

Slovensko - Izrael 0:3 (-21, -21, -22)
75 minút, rozhodovali: Bart (Belg.), Isailovic (Rak.)
Slovensko: Smáková, Soaresová, Rojková, Bramborová, Hatinová, Pencová, libero Valachová (Noseková, Frigmanská, Salanciová)

      Miroslav Čada, tréner SR: "Dnes sme podali horší výkon ako včera najmä v útoku. Súper má hru postavenú na dvoch smečiarkach, blokárky sú skôr len do počtu, ale aj tak sme sa nedokázali presadiť. Dnes som bol spokojný len s výkonom Hatinovej, ktorá odviedla štandard. Nechceme sa vyhovárať na to, že sme mali v nohách dva päťsetové zápasy, pretože sme si to zavinili sami. Izrael povolal do tímu viaceré staršie hráčky ruského pôvodu, mal napríklad 41-ročnú nahrávačku. Ich hráčky boli poriadne motivavané a určite im pomohol aj skúsený tréner Selinger. Sme všetci veľmi sklamaní, pretože Slovensko bude po dlhšom čase na majstrovstvách Európy chýbať."
Slovensko - Ukrajina 3:2 (-21, 20, -23, 20, 11)
100 minút, rozhodovali Isajlovič (Rak.) a Frigne (Bel.)
Slovensko: Rojková, Hatinová, Smáková, Pencová, Soaresová, Noseková, libero Valachová (E. Salanciová, Bramborová, Frigmanská)

      Miroslav Čada, tréner SR: "Toto víťazstvo nás veľmi nakoplo. Po predchádzajúcich výsledkoch a vývoji v skupine to s nami vyzeralo zle, ale dnes sme podali super výkon a Ukrajinu sme jasne prehrali. Dominovali sme najmä v útoku, všetky hráčky na týchto postoch podali perfektný výkon. Mohli sme vyhrať aj 3:1, ale v koncovke tretieho setu sme nevyužili vedenie 23:17. V jednej rotácii sme to jednoducho neodútočili. Dievčatá dnes hrali vynikajúco, chceli dokázať, že včerajší výsledok a prehra s Izraelom na Ukrajine po náročnom cestovaní neodráža našu silu. Nahnevali sa a zaslúžene dnes vyhrali. Tento triumf znamená, že zajtra nám na druhé miesto stačí akékoľvek víťazstvo nad Izraelom."
Slovensko - Veľká Británia 3:2 (25, -26, -17, 26, 9)
129 minút, rozhodovali Frigne (Belg.), Takaičvili (Gruz.)
Slovensko: Smáková, Soaresová, Bramborová, Noseková, J. Gogolová, Hatinová, libero Valachová (Rojková, Pencová, Frigmanská).

Slovenky vstúpili do zápasu dobre, keď viedli 4:1. Domáce volejbalistky však skóre otočili a na prvom technickom timeoute vyhrávali 8:4. Náskok si Británia udržiavala až do koncovky setu a viedla už 22:18. Slovenky však vyrovnali na 22:22 a nakoniec vyhrali prvý set po 32 minútovom boji 27:25. V druhom dejstve viedli slovenské volejbalistky 9:6, ale Britky sa opäť vzchopili a otočili na 16:13 vo svoj prospech. V závere prehrávali Slovenky 19:21, otočili na 23:21, ale tentokrát mali v koncovke viac šťastia domáce hráčky. Slovenky nevyužili tri setbaly a prehrali druhý set 26:28. Tretie dejstvo bolo od začiatku v réžii domácich. Slovenky boli otrasené z vývoja druhého setu a tretí prehrali hladko 17:25. Keď slovenské volejbalistky nezvládli ani nástup do štvrtého setu, zdalo sa, že sa schyľuje k obrovskej senzácii. Británia viedla 8:4 na prvom technickom timeoute. Slovenky sa však nevzdali, otočili na 16:13. Nakoniec vyhrali štvrtý set po ďalšej dramatickej koncovke 28:26 a musel rozhodnúť tajbrejk. V piatom sete nedali Slovenky súperovi šancu a vyhrali ho 15:9.

Miroslav Čada, tréner SR: "Bolo to náročné. Britky nie sú také slabé ako v minulosti, je na nich vidieť, že dobre pracujú v centralizovanej príprave. Napriek tomu sme si však s nimi mali poradiť jednoduchšie. Zle sme bránili na sieti, robili sme veľa nevynútených chýb. To je príčina prečo sme sa dnes trápili. Štandard odviedla len diagonálka Soaresová.
Nahrávačka Smáková to mala ťažké, pretože sme zle prihrávali. Celý zápas sme odohrali v kŕči. Domáce Britky boli v eufórii, naštartované a poriadne na nás vybehli. Uvedomujeme si, že prehraté dva sety nás môžu mrzieť. Musíme teraz ďalšie dva zápasy vyhrať."

Kvalifikácia na ME I. kolo -  Severodoneck (UKR)

Slovensko - Ukrajina 1:3 (-20, -14, 25, -19)
101 minút, rozhodovali Alijev (Azerb.), Panoutsos (Gr.)
V dôležitom zápase získali prvý bod Ukrajinky, ale potom boli vo vedení Slovenky - postupne 2:1, 3:2, 5:2, 6:4, 7:5. To bolo zároveň aj posledné, pretože od stavu 7:7 už dominovali domáce hráčky. Tie si vypracovali až 4-bodové vedenie (12:8) a aj keď sa ho Slovenkám podarilo zlikvidovať (15:15), kontrolu nad setom nestratili a za stavu 24:18 sa dostali k prvému setbalu. Vo vedenie 1:0 však premenili až tretí.  Druhý set bol vyrovnaný len do 9:9, v ďalšom priebehu domáce svoje vedenie natiahli až na 9 bodov (22:13) a bez problémov ho dotiahli do stavu 2:0. Aj tretí set začali ledpšie domáce hráčky. Viedli 7:4, 9:6, no od stavu 11:11 sa situácia otčila v ich neprospech. Slovenské hráčky odvtedy neustále viedli a za stavu 24:22 mali na svojej strane prvý setbal. nevyužili ho, rovnako ani ďalšie dva. Až štvrtý za stavu 26:25 zaznamenal zníženie domáceho vedenia na 2:1. Zdalo sa, že získaný set Slovenky nakopol, čo sa odrazilo aj v úvode štvrtého. V ňom viedli zverenky trénera Čadu 5:2, 8:4, 10:7 a ešte aj 14:13. Vtedy nastal zlom, do vedenia išli domáce a už ho z rúk nepustili a za stavu 24:19 sa po druhom využitom mečbale tešili z víťazstva 3:1.

Miroslav Čada pre TASR: "Dnes to bolo z našej strany lepšie ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Ukrajinky tu hrali veľmi dobre a sú favoritkami na postup z 1. miesta. Lepšie to bolo už v útoku, ale stále máme problémy na prihrávke, dnes sme dostali až 14 es a to nás zráža dole. Veľmi dobre hrali Soaresová, Frigmanská a Hatinová. Pokiaľ naša šanca žije budeme o ňu bojovať. No myslieť už musíme na to, aby sme postúpili z druhého miesta, pretože z prvého, ako sme si pôvodne mysleli, to už nebude."

Veľká británia - Slovensko 0:3 (-19, -27, -17)
74 minút, rozhodovali Panoutsos (Gr.), Dimachi (Rum.)

Slovenské volejbalistky si hneď v úvode prvého setu vypracovali mierne vedenie, ktoré postupne narástlo až na rozdiel 7 bodov (15:8). Aj keď Britky viackrát doťahovali, zvrat v sete sa im nepodaril a za stavu 24:19 tretí využitý setbal znamenal slovenské vedenie 1:0. V druhom sete začali lepšie Britky, ktoré viedli 13:11. Od toho stavu boli mierne v predu Slovenky a v koncovke setu viedli o tri body 23:20. Záver bol dramatický, súperky vyrovnali na 23:23, za stavu 27:26 mali setbal, ale využili ho až slovenské hráčky za stavu 28:27 a ujali sa tak vedenia 2:0. V treťom sete bol vyrovnaný stav do 7:7, potom už boli vo vedení len Slovenky a tentoraz už zvrat v stretnutí nepripustili. Po tesnej prehre s Izraelom 2:3, tak zaznamenali na turnaji prvé víťazstvo.

Izrael - Slovensko 3:2 (-25, -15, 17, 16, 8)  
110 minút, rozhodovali Alijev (Azerb.) a Večeřa (ČR)

Prvý bod získali Slovenky, ktoré sa pre poruchu lietadla vo Viedni dostali do dejiska turnaja až v piatok. Potom ale boli na tom lepšie ich súperky, ktoré sa postupne dostali až do 4-bodového vedenia (7:3, 8:4, 9:5). Zverenkám trénera Čadu sa v ďalšom priebehu podarilo vyrovnať na 14:14 a až do konca setu viedli. V závere sa dodstali k prvému setbalu za stavu 24:21, ani jeden však nevyužili a Izraelčanky vyrovnali na 24:24. Vedenie 1:0 napokon znamenal až piaty setbal. Druhý set bol plne v réžii slovenského tímu, ktorý si vypracoval výrazné vedenie 23:6. V koncovke však hráčky trénerom opäť zabrnkali trocha na nervy, keď z 24:10 dovolili súperkám znížiť na 24:15 a až šiesty setbal znamenal vedenie 2:0. Tretí set Slovenskám vôbec nevyšiel. Izraelčanky sa rýchlo dostali do vedenia, ktoré síce niekoľkokrát stiahli najviac na tri body (13:10), ale súperky si svoj náskok neustále držali a set získali pre seba. Štvrtý set bol v podaní Sloveniek pokračovaním tretieho. Izraelčanky získali rýchlo vedenie 7:2 a aj keď pri prvom technickom oddychovom čase bolo 7:8, súperky set kontrolovali a bez väčšieho odporu ho doviedli do víťaznej koncovky a vyrovnania na 2:2. Rozbehnuté Izraelčanky ovládli aj tajbrejk a podaril sa im tak na smútok slovenských hráčok dokonalý obrat.