Reprezentácia KADETKY Kadetky pred MS 2011 v Ankare

Kadetky pred MS 2011 v Ankare

Bratislava 11. augusta 2011 (TASR) - Stretnutím proti obhajkyniam titulu z Brazílie vstúpia v piatok 12. augusta slovenské volejbalové kadetky v tureckej Ankare do MS v kategórii do 18 rokov. V základnej B-skupine ich potom ešte čakajú Argentína a Mexiko. Prví dvaja zo skupín postúpia do bojov o 1.-8. miesto, tretie a štvrté budú hrať o 9.-16. miesto.

Na majstrovstvá sveta sa slovenské kadetky prebojovali druhýkrát po sebe. Postup na svetový šampionát si tento výber, ktorým sú hráčky narodené v roku 1994 a neskôr, vybojoval vďaka úspešnému vystúpeniu na tohtoročných majstrovstvách Európy. Tie sa konali takisto v Ankare a slovenské kadetky na nich obsadili 6. miesto. To im zaručovalo zároveň postup na majstrovstvá sveta, kde sa predstaví najlepších šesť tímov zo starého kontinentu.
V príprave na majstrovstvá sveta odohrali Slovenky tri zápasy v Poľsku a následne sa predstavili na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v tureckom Trabzone. Na pobreží Čierneho mora sa im ale nedarilo a skončili na poslednom ôsmom mieste. "Na MS začíname s Brazíliou, ktorá bude patriť k top favoritom turnaja a určite bude mať medailové ambície. Nejaké informácie sme si o nich zistili od talianskeho a nemeckého trénera na EYOFE. Dôležité bude sa dobre pripraviť na Argentínu a Mexiko," uviedla trénerka Eva Koseková. a dodala: "Chceme zabojovať o postup do skupiny o 1.-8. miesto. Celá príprava sa niesla v tomto duchu. Či na to budeme mať sa uvidí až priamo na turnaji, pretože súperov zatiaľ príliš nepoznáme. Verím, že na tom budeme dobre najmä po zdravotnej stránke a že kľúčové hráčky budú schopné podávať maximálne výkony." 

nominácia Slovenska: 
nahrávačky: Koseková (SŠK Bílikova), Fedorová (COP Nitra) 
blokárky: Stümpelová (COP Nitra), Šušlíková (P. Bystrica), Šipková (COP Nitra) 
smečiarky: Reháková (SŠK Bílikova), Štrbová (Poltár), Bibková (COP Nitra), Radová (Poltár)
univerzálky: Pištěláková (Slávia UK EU Bratislava), Židziková (P. Bystrica) 
libero: Doležajová (SŠK Bílikova)
Trénerka: Eva Koseková