Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY OH 2012 Pred olympijskou kvalifikáciou žien

Pred olympijskou kvalifikáciou žien

Bratislava 8. novembra 2011 (TASR) - Letecký kurz Viedeň-Riga-Kaliningrad nabrali v utorok krátko pred 15.00 h slovenské volejbalové reprezentantky. V ruskom Kaliningrade ich od stredy 9. novembra čaká prvý turnaj predkvalifikácie o postup na budúcoročné OH v Londýne. V A-podskupine sa hneď na úvod stretnú s domácim Ruskom (17.00) a po dni voľna 11. novembra v rovnakom čase s druhým súperom Belgickom.

      V prípade, že Slovenky skončia na jednom z prvých dvoch miest, postúpili by do semifinále (12. novembra) a krížovým spôsobom by v ňom narazili na rovnako dva najlepšie tímy z B-podskupiny (Rumunsko, Španielsko, Rakúsko). Na budúcoročný turnaj európskej kvalifikácie v tureckom Izmire (30. apríla - 7. mája) sa kvalifikuje len víťaz, ktorý vzíde z finálového súboja 13. novembra.
      Tréner slovenskej ženskej reprezentácie Miroslav Čada si je vedomý náročnej úlohy a je realistom. "Samozrejme, Rusky dostali turnaj ako najväčší favorit," povedal pred utorňajším odletom pre TASR a pokračoval: "Nepredpokladá sa, že by v domácom prostredí zaváhali a sú to aj najväčšie favoritky na triumf v Londýne, alebo kandidátky aspoň na jednu z medailí. V tomto smere je to v Kaliningrade jasné dané. Čo sa týka ďalších súperov si myslím, že ak sa nám bude dariť môžeme odohrať vyrovnané zápasy, alebo vyhrať s hocikým, no rovnako tak aj prehrať. Lebo okrem Rakúska, sú tam všetko vyrovnaní súperi, sú tam účastníci ME Španielsko a Rumunsko. Pre nás by boli veľkým úspechom dve víťazstvá, ale aj keby bolo len jedno, bol by to pre nás v tejto fáze úspech."
      Záverečnú prípravu absolvovala 14 hráčok v Bojniciach, kde sa podľa trénera venovali už len zohrávaniu. Po tomto krátkom sústredení Miroslav Čada rozhodol, že do Kaliningradu nepocestujú blokárka Simona Kóšová (Slávia EU Bratislava) a liberka Dominika Valachová (Doprastav Bratislava).
      nominácia do Kaliningradu:
      nahrávačky: Monika Smáková (Prostějov), Ivana Zburová (Schwechat/Rak.)
      smečiarky a univerzálne hráčky: Ivana Bramborová (Pavia/Tal.), Martina Noseková (Olympiakos Pireus/Gr.), Erika Salanciová, Miroslava Kuciaková (obe Slávia EU Bratislava), Nikola Radosová (Schwechat/Rak.), Solange Soaresová (Prostějov)
      blokárky: Lucia Hatinová (Schwechat/Rak.), Veronika Hrončeková (Prostějov), Jaroslava Pencová (Doprastav Bratislava)
      liberka: Lucia Nikmonová (COP Nitra)
      program:
      A-podskupina:
      streda 9. novembra:
      17.00 Rusko - Slovensko
      štvrtok 10. novembra:
      17.00 Belgicko - Rusko
      piatok 11. novembra:
      17.00 Slovensko - Belgicko

      B-podskupina:
      streda 9. novembra:
      14.30 Rumunsko - Rakúsko
      štvrtok 10. novembra:
      14.30 Španielsko - Rumunsko
      piatok 11. novembra:
      14.30 Rakúsko - Španielsko

      semifinále:
      sobota 12. novembra:
      14.30 1B - 2A
      17.00 1A - 2B

      nedeľa 13. novembra:
      finále: 16.00