Reprezentácia BEACH Dubovcová/Nestarcová o body na OH

Dubovcová/Nestarcová o body na OH

Bratislava 27. júla 2015 (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou sa od utorka predstavia na finálovom turnaji majstrovstiev Európy v rakúskom Klagenfurte. Na šampionáte, na ktorý sa prebojovalo najlepších 32 ženských družstiev, budú štartovať ako nasadené dvanástky.

      "Na turnaj sa tešíme. Hra dievčat má stúpajúcu tendenciu. Na uplynulých podujatiach sme vždy hrali dobre v skupine. Konečný výsledok záleží aj od šťastia vo vyraďovacej časti pavúka. Napríklad v Jokohame sme prehrali v play off s vicemajsterkami sveta," povedal pre TASR manažér dvojice a Natáliin otec Miloš Dubovec.
      V základnej E-skupine sa Slovenky najskôr stretnú s nórskou dvojicou Janne Kongshavnová, Victoria Faye Kjölbergová, v stredu ich čaká španielske duo Angela Lobatová-Herrerová, Paula Soria Gutierrezová. Na záver skupiny si zmerajú sily s favoritkami celého podujatia a turnajovými päťkami, ktorými sú Liliana Fernandezová-Steinerová a Elsa Baquerizová-MacMillanová. "So silnejším španielskym párom sa dobre poznáme, odohrali sme už niekoľko vzájomných zápasov. Nórska dvojica bude asi najschodnejšia, ale teraz už v nabitej konkurencii ľahký súper nie je. Povinnosťou je postup zo skupiny, najlepšie by bolo ju vyhrať. Najlepšie sme tu skončili na deviatom mieste, chceme to prekonať," dodal Dubovec. Víťaz skupiny postupuje priamo do 2. kola play off, v 1. kole sa predstavia tímy z druhých a tretích miest.
      Na turnaji sa bude bojovať aj o dôležité body do olympijskej kvalifikácie Rio 2016. "Chceme dosiahnuť čo najlepší výsledok lebo pôjde aj o olympiádu. Do renkingu sa počíta lepší rezultát z tohto a budúcoročného európskeho šampionátu. Teraz sme v rebríčku tak na hrane postupu a nepostupu. Čaká nás však ešte veľa turnajov a keďže - ako som povedal predtým - sa naša hra zlepšuje, tak verím v naplnenie nášho olympijského cieľa," nechal sa počuť Dubovec.

      ME v plážovom volejbale (program Sloveniek)
      E-skupina
      Dubovcová, Nestarcová (12-SR) - Kongshavnová, Kjölbergová (21-Nór.), utorok, 13.00 h
      Lobatová-Herrerová, Gutierrezová (28-Šp.) - Dubovcová, Nestarcová (12-SR), streda, 10.00 h
      Fernandezová-Steinerová, Baquerizová-MacMillanová (5-Šp.) - Dubovcová, Nestarcová (12-SR) - termín sa určí neskôr