Reprezentácia BEACH Po ME v Klagenfurte

Po ME v Klagenfurte

Bratislava 4. augusta 2015 (TASR) - Sklamanie zo štvrtého miesta a nezískanej medaily slovenské plážové volejbalistky Natáliu Dubovcovú a Dominiku Nestarcovú už prebolelo. Svoje konečné umiestnenie na európskom šampionáte v rakúskom Klagenfurte s odstupom času hodnotili ako veľký úspech.
      "Hneď po zápase o bronz sme mali aj slzičky v očiach. Ale teraz s odstupom času si myslím, že je veľký úspech, že Slovensko bolo prvýkrát v semifinále majstrovstiev Európy. Keď budeme hrať takto aj naďalej, tak o účasť na olympiáde v Riu sa nebojím," vyznala sa na utorkovom stretnutí s médiami Dubovcová.

V Klagenfurte sa Slovenky senzačne prebojovali až do semifinále. Najskôr v 2. kole play off vyradili úradujúce kontinentálne šampiónky a jednotky turnaja Holanďanky Meppelinkovú s Van Ierselovou a potom aj švajčiarske duo Goričancová, Hüberliová. "Postupom času, ako sme hrali v základnej skupine, to bolo veľmi dobré. Keď sme vyradili majsterky Európy, tak sme si povedali, že vyradíme aj vicemajsterky. A zvládli sme to," dodala Nestarcová.
      V záverečný deň sa však už slovenským jednotkám nedarilo podľa predstáv. V semifinále prehrali s nasadenými štvorkami, nemeckou dvojicou Ludwigová, Walkenhorstová a v súboji o bronz nestačili na poľský tandem Kolosinská, Brzosteková. "Poľky sme predtým na turnajoch zdolali päťkrát za sebou. Treba však povedať, že všetky súboje s nimi boli viac ako vyrovnané. Žiaľ, v sobotu mali navrch ony. Na druhej strane, zdolali sme ich na grandslame v Moskve a za ten výsledok nám do olympijskej kvalifikácie pribudlo viac bodov.
      Ak by sa o postupe na OH 2016 rozhodovalo teraz, Slovenky by mali účasť na brazílskej olympiáde istú. Do konca sezóny ich čaká už len niekoľko turnajov, na ktorých chcú získať dôležité body do kvalifikačného renkingu. "Budúci týždeň nás čaká národný šampionát v Senci. Následne máme na programe grandslamové turnaje, jeden je v Long Beach a druhý v Poľsku. Potom sa uvidí koľko budeme mať bodov v renkingu a podľa toho sa rozhodneme, či ešte absolvujeme nejaké Open turnaje," naznačila najbližšie plány Nestarcová.
      Národný šampionát v plážovom volejbale sa uskutoční 15. a 16. augusta v Senci. Dubovcová s Nestarcovou na ňom zabojujú o svoj šiesty titul majsteriek SR.