Reprezentácia HISTÓRIA / MEVZA Tesne po rozdelení Československa

Tesne po rozdelení Československa

1993
ME mužov vo Fínsku hralo poslednýkrát Československo spolu, vedené trénerom P.Kalným s piatimi Slovákmi v zostave. Kravárik, Nemec, Migra, Chrtiansky, Goga

Obsadilo ôsme miesto. Komický bol posledný zápas na ME. Hráči mali informácie o tom, že nástupníctvo u mužov preberie družstvo Slovenska a u žien družstvo Čiech. Vzhľadom k tomu, že sedem družstiev priamo postupovalo na ďalšie ME, nikto sa netrhal, aby náhodou tomu druhému v budúcnosti nejako výrazne pomohol.

Ženy mali poslednú spoločnú Európu v Čechách, skončili druhé, v zostave na ME žiadna Slovenka nehrala.

Posledný veľmi solídny mládežnícky výsledok dosiahli v Argentíne na MS 20 v československom družstev Látečka, Vavrek, Procházka a Jankovič.
V tomto roku už začali svoje účinkovanie novo sa tvoriace slovenské reprezentačné družstvá. Prvým reprezentačným trénerom mužov bol Ivan Husár (VKP Bratislava) a žien Ľubomír Halanda (Slávia UK Bratislava)

Veľký boj sa odohrával na športovo-diplomatickom poli. Vtedajší prezident SVF Dušan Mešár všetky súboje prehral. Nič nezdedil. Ani nasadzovanie v ďalšom období v súťažiach FIVB, CEV, ani materiál, nič. Len sa prizeral vývoju, ako ho českí bratia vo všetkom opigali.

Históriu priebežne dopĺňame, ak máte nejaké faktické pripomienky, fotografie, zašlite nám to na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.