Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY ME 2017 Prvá baráž 0:3 hladko

Prvá baráž 0:3 hladko

Jablonec 1. októbra 23016 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky neuspeli v prvom zápase 3. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017, keď v sobotu prehrali v Jablonci nad Nisou s domácim Českom 0:3. Odveta je na programe v stredu 5. októbra o 17.00 v Poprade. Slovenky na postup musia vyhrať 3:0, alebo 3:1 a následne uspieť aj v zlatom sete do 15.

1. zápas 3. kola kvalifikácie ME žien 2017 (na odvety):
Česko - Slovensko 3:0 (14, 20, 15)  - štatistika
80 minút. Rozhodovali: Eva (Maď.) a Boulanger (Belg.), 1 000 divákov.
Česká rep.: Kossányiová, Purchartová, Havlíčová, Mlejnková, Trnková, Smutná, libero Dostálová (Hodanová)
Slovensko: Radosová, Hrončeková, Crkoňová, Drobňáková, Pencová, Koseková, libero Valachová (Dudová, Kubová, Salanciová, Šmitalová, Kuciaková)

VOLEJBALOVÉ ZÁPISY A3 - A4 NA NOVÚ SEZÓNU

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim volejbalistkám, ktoré viedli 6:3 a po dvoch esách Trnkovej 9:5. Slovenky sa ťažko presadzovali v útoku a náskok domácich narástol na päť bodov - 11:6. Po bloku Purchartovej vyhrávali Češky už 14:8 a potvrdzovali lepší vstup do zápasu. Domáce hráčky dobre bránili a presadzovali sa z kontier, po jednej z nich vyhrávali už 18:11. Češky vyhrali prvý set hladko 25:14, keď ho esom ukončila nahrávačka Smutná.
Domáce hráčky viedli na začiatku druhého setu 5:1 a na ihrisko prišla Kubová namiesto Crkoňovej. Slovenkám sa vôbec nedarilo a po útoku kapitánky Havlíčkovej prehrávali už 1:8. Pri podaní Kubovej znížili slovenské volejbalistky na 5:8, ale Češky si dobrou hrou opäť vypracovali sedembodový náskok - 14:7. Slovenky vďaka úspešnému dvojbloku Hrončeková, Kubová znížili na 10:14 a ešte bojoval o nádej v tomto sete. Tá svitla ešte viac po bloku Drobňákovej a Slovenky prehrávali už len 14:16. V koncovke Slovenky mohutne doťahovali a po ese Radosovej znížili na 20:21. Češky však obrat nedovolili a druhý set získali v pomere 25:20.
Tretí set začali domáce raketovo - v úvode viedli 4:0 a neskôr 10:1. Češky mali situáciu na ihrisku v rukách a nedovolili súperovi návrat do zápasu. Pred koncovkou viedli domáce 17:8. Češky vyhrali tretí set 25:15 a celý duel hladko 3:0.

Zdeněk Pommer ml., tréner ČR: "Som veľmi rád, že to dopadlo takýmto výsledkom, boli sme veľmi koncentrovaní a je vidieť, že keď družstvo funguje spolu, tak pracuje veľmi dobre. Sme za toto víťazstvo veľmi radi, ale musíme ešte spraviť konečný krok v stredu na Slovensku."
Aneta Havlíčková, kapitánka ČR: "Každý zápas je úplne iný, dnes sme to zvládli veľmi dobre. Záverečný duel však môže byť opäť úplne iný, určite sa nebudeme môcť spoľahnúť na domáce publikum, o to viac sa budeme musieť zomknúť, aby sme dokázali udržať koncentráciu celý zápas, zvíťaziť a postúpiť."
Marek Rojko, tréner Slovenska: "Myslím, že Češky mali pod kontrolou celý zápas, my sme nehrali náš štandard. Pri takej zlej, dokonca až katastrofálnej úspešnosti útoku, akú sme mali dnes, je veľmi zložité až nemožné vyhrať, zvlášť keď sme ani poriadne nedokázali ubrániť útok Češiek."
Jaroslava Pencová, kapitánka Slovenska: "Češky hrali omnoho rýchlejšie a my sme ich vôbec nedokázali ubrániť. Do ďalšieho zápasu teda budeme musieť jednoznačne zlepšiť obranu na sieti a tiež útok. Jediné, v čom sme sa Češkám vyrovnali, bola prihrávka, ale tá je na nič, keď nedokážete skladať loptu v útoku."