Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY ME 2017 Odveta baráže v Poprade 2:3.

Odveta baráže v Poprade 2:3.

5.10.2016 - Poprad - odveta baráže.

Slovensko po prehre v prvom dvojstretnutí baráže v Jablonci n.Nisou 0:3 nedotiahlo v popradskej odvete úsilie do zlatého setu, ktorý by sa hral v prípade slovenského víťazstva 3:0, resp. 3:1.
Dôležitý prvý set získali Češky, ktoré v rozhodujúcich útokoch pritlačili o niečo viac ako naše dievčatá. Veľmi solídne sme celé stretnutie prihrávali podanie súpera, nahrávačka Koseková solídne distribuovala. Rozhodujúce lopty v útoku naše dievčatá zvolili zahrať jemne. Nepadlo. 26:28.
Neupadli sme na duchu, museli sme hrať o ME s plným rizikom, obzvlášť Radosovej taká hra dávala krídla. V útoku sa vyrovnala a miestami aj predčila český útok. Ak sa jej kolegyňa na smečiarskom poste Kucjaková neuchýlila k ulievkovým manévrom, ale tvrdo a razantne útočila, dostávali sme sa nad súpera celkom bez problémov. 25:19.
Rovnaký priebeh mal aj tretí set. mali sme stále navrch, ale keď prišlo na lámanie chleba, opäť dve tri lopty z útoku skončili veľmi jednoducho na rukách brániacich hráčok. Ich opora v útoku, korektorka Havlíčková ulievku nepozná, bum bum bum 23:25. Koniec. Postup na ME sa odkladá. Ďalej by sa hrať nemalo, ale hralo sa 3:2.

Slovensko - česká rep. 3:2 (-26,19,-23,22,10)              - štatistika
Rozhodovali: Georgijev (Bul.) a Szabo (Maď.), 950 divákov.
Slovensko:
Koseková, Kubová, Hrončeková, Kuciaková, Pencová, Radošová, Koseková libero Valachová (Dudová, Crkoňová)
Česká rep.:
Kossányiová, Purchartová, Havlíčková, Mlejnková, Trnková, Smutná, libero Dostálová (Hodanová, Vincourová, Toufarová, Nachmilnerová, Kojdová).

(hu)