Reprezentácia KADETKY Zápasy kadetiek v Miláne od T.Friča

Zápasy kadetiek v Miláne od T.Friča

12.1.2017 - Postrehy zo stretnutí našich dievčat (Bielorusko, Izrael a Taliansko) nám bude posielať priamo z Milána otec Kaji Fričovej Tomáš, známa to persóna od vášnivého bubnovania na každom zápase Slávie EU Bratislava.

T.Fric

nedeľa 15.1. 2016 - Taliansko 0:3
Budem stručný. Prekvapenie sa bohužiaľ nekonalo. Prvy set sme zo začiatku držali krok so súperom. Potom prišli presne tie chyby, ktoré som spomínal. Talianky nám odskočili na rozdiel piatich bodov a tento náskok viac menej udržali až do konca setu, ktorý skončil 18:25.
Ďalší priebeh už netreba veľmi popisovať. Samozrejme odohrali sme pár pekných výmen, ale Talianky hrali svoju hru a výsledky ďalších dvoch setov hovoria za všetko. 15:25 a 11:25. Ešte musíme trochu potrénovať...

sobota 14.1. - Izrael 3:0            KÚPTE SI RUKÁVNIKY

Dnes to proti Izraelu bola skôr povinná jazda a bolo by asi sklamaním, ak by sme nášho súpera nezdolali 3:0.
Prvý set sa nám, rovnako ako včera, darilo súpera od začiatku držať dobrým servisom od siete a prakticky sme ho nepustili do hry. Od začiatku sme si vytvorili slušný náskok a až do konca setu sme ho udržali. 25:15.
Druhý set sme nezačali dobre a prakticky vďaka našim chybám sme izraelským dievčatám dovolili hrať vyrovnanú partiu. Dokonca sme ich pustili do trojbodového vedenia 10:13. Od tohto stavu sme postupne stratu doťahovali. Pri druhom technickom time out viedol ešte Izrael 15:16, no opäť sa nám podarilo kvalitným servisom podarilo set otočiť na 20:16. Naše kočky prestali robiť chyby a set sme s prehľadom doviedli do víťazného konca. 25:18.
Tretie dejstvo bolo od začiatku v našej réžii, keď sme za stavu 4:0 donútili izraelského trénera zobrať prvý time. Náš náskok sme pomaly zveľaďovali až do stavu 14:6. Potom prišlo pár chýb na našej strane.  Na toto si musíme najmä proti kvalitným súperom dávať pozor. Ľahko ich takto púšťame do hry a zbytočne si komplikujeme ďalší vývoj. To však nebol scenár posledného dejstva. Od tohto stavu sme opäť dobre servovali, prestali chybovať a set a celý zápas doviedli do víťazného konca 25:12.

Piatok 13. - Bielorusko 2:3

Ak by som mal napísať stručný sumár: prvé dva sety sme Bielorusky zaskočili razantným a pomerne bezchybným servisom, vytvorili sme si pomerne pohodlný náskok, ktorý sa nám darilo udržiavať, resp. ak aj Bielorusky zatlačili a už už to vyzeralo na otočenie, naše vytiahli opäť nejaký dobrý zákrok, vzali sme im servis a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu do koncoviek oboch prvých setov a pohodlne sme ich vyhrali.
V treťom sete sme začali kopiť nezmyselné chyby, a ani to nebolo o lepšej hre súpera, viac o počte našich nevynútených chýb (servis, útok, sieť). A tu sme založili ohník nádeje u súpera, ktorý nás v ďalšom sete prevalcoval a do piateho setu sme už išli so sklopenou hlavou. Škoda tretieho setu tam sa rozhodlo. Bielorusky mali výškovú prevahu a v ďalšom priebehu ju dokonale využili.       Riadky, ktoré nasledujú nebudú možno úplne presné, snažil som sa mapovať dejstvo medzi povzbudzovanim a pauzami v priebehu hry.
Prvý set: servis Bielorusko zobrali sme im prvý bod, potom asi sedem es dala Jelínkova, následne pokazila na 8:1. Postupne sme však náskok stratili a v ďalšom priebehu sme sa doťahovali skoro bod po bode, chyby na našej alebo na súperovej strane na príjme...   Dobrým servisom sme v závere odskočili a set sme získali na našu stranu.
Druhý set: nezačali sme ho dobre, chyby na útoku, potom úspešný blok BLR. Úspešný útok my. 3:3 séria chýb, 5:9, servis alebo na útoku... Našimi chybami 6:10, 8:11, dobrý servis my 12:11. Karolína otáčala servisom až do 14 :12 pre nás. 15:12 my útok. Chyby na podaní na oboch stranách - 20:18, zase úspešným podaním 22:18, 24:18, nasledobvala naša séria nepodarených útokov 24:21, setbol servis bielorusiek do autu. Na sety vedieme sety 2:0.  Tretí set: chyby na začiatku setu, útok väčšinou do autu, prehravame 3:6, potom Karča smeč 5:7, kazia sa podania, vlastne chyby 6:10, Karča eso 8:10, útok 9:10, opäť chyby na našej strane, eso Bielorusko 9:14, dva naše neúspešné smeče. Zablokovali sme 14:15, opäť dve naše chyby 14:17, 15:20 dvojstriedanie my, plus eso BLR 15:21 , nepresadili sme sa v útoku, plus Ela chyba 15:24, 16:25.
Štvrtý set: my servis, chyba v poli 0:1, súper eso. 0:3, eso BLR 0:4, 1:4 útok, chyba servis 1:6, 2:7, 2:8, 2:9 chyba za chybou. Vlastnými chybami prehrávame pasáž 3:11. Úspešná ulievka BLR nahrávačky,už je 5:15. V tomto sete sme posrali všetko, čo sa dalo, úplne 9:25.
Ideme do tie-breaku.
5 set: vedieme 2:1, vlastné chyby 2:5, bielorusky, 5:8, striedanie strán... Nezmyselné chyby v útoku, ulievame, ale aj to zle.... Koniec prehrali sme.

Výsledky z K ME v Miláne