Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY MS 2018 Pred kvalifikáciou na MS

Pred kvalifikáciou na MS

 Bratislava 21. mája 2017 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky budú od utorka do nedele (23.-28. mája) bojovať o postup na majstrovstvá sveta 2018. 
V Rumunsku sme si v dvoch priateľských dueloch vyskúšali aj striedanie libera. Španková, ktorá má výbornú formu, chodila na príjem a Valachovú sme stavali do obrany. Osvedčilo sa nám to a pokiaľ sa nič dramaticky nezmení, budeme to takto robiť aj v kvalifikácii," povedal tréner slovenského tímu Marek Rojko. 
"Vzhľadom na to, že máme na pozícii univerzála všetko nové hráčky, rozhodli sme sa cestovať s tromi univerzálmi a tromi blokárkami. Doma ostáva Száboová, ktorá sa ale k družstvu opäť pripojí po kvalifikácii v príprave na Európsku Ligu. Taktiež po kvalifikácii odíde rehabilitovať do Nemecka Radosová a nahradí ju v družstve Kuciaková."
Z kvalifikácie na MS postúpi víťaz skupiny a družstvo umiestnené na druhom mieste ešte bude o účasť na šampionáte bojovať v 3. kole kvalifikácie (22.-27. august 2017).
Nominácia Slovenska na kvalifikáciu MS vo Varšave (23.-28. mája): 
Nahrávačky: Barbora Koseková (VK KP Brno, ČR), Lucia Sedláčková (VK Slávia EU Bratislava) 
Smečiarky: Nikola Radosová (CSM Bukurešť, Rum.), Dominika Drobňáková (Pays D'Aix Venelles Volley-Ball, Fr.), Erika Salanciová (VK KP Brno, ČR), Karin Palgutová (Lugano Volley, Švajč.) 
Blokárky: Jaroslava Pencová (BKS Bielsko-Biala/Poľ.), Michaela Abrhámová (St. Raphael, Fr.), Nina Herelová (VK AGEL Prostějov, ČR) 
Korektorky: Romana Krišková (University of Wisconsin, USA), Nikola Pišteláková, Karin Šunderlíková (obe VK Slávia EU Bratislava) 
Liberky: Dominika Valachová (Vandoeuvre Nancy, Fr.) Michaela Španková (Volley project UKF Nitra)