Reprezentácia KADETKY Kvalifikácia na ME kadetiek 2018 - ročník 2002 a ml. Miškolc (HUN)

Kvalifikácia na ME kadetiek 2018 - ročník 2002 a ml. Miškolc (HUN)

Kadetky na ME nepostúpili

 

5. - 7.január 2018 - Miškolc (HUN)
Slovensko - Turecko 0:3 -18,-13,-15
Maďarsko - Portugalsko 3:0 13,8,21
Turecko - Portugalsko 3:0 17,14,12
Maďarsko - Slovensko 3:0 7,24,18
Slovensko - Portugalsko 1:3 -18,-21,24,-23
Maďarsko - Turecko 0:3 -14,-22,-12

TABUĽKA

Por. Štát V3 V2 V1 P1 P0 sety body
1. Turecko 3 - - - - 9:0 9
2. Maďarsko 2 - - 1 - 6:3 6
3. Portugalsko 1 - - - 2 3:7 3
4. Slovensko - - - - 3 1:9 0

                               KÚPTE SI RUKÁVNIKY VOLEJBAL.SK

Tréner Marek Mečiar pred kvalifikáciou: "Hneď na úvod nás čaká najväčší favorit skupiny - Turkyne. Chceme silného súpera potrápiť a radi by sme získali aspoň bod, ktorý môže byť v konečnom zúčtovaní kľúčový. Radi by sme získali štyri body z prvých dvoch zápasov. Počas trinástich mesiacov, čo som pri tíme, som nemyslel na nič iné, ako na postup. Nemôžem si dávať iný cieľ. Vieme, že z prvého miesta to bude náročné, ale zabojujeme o jednu z troch postupových miesteniek spomedzi druhých tímov. Na turnaj sme pripravení, počas štrnástich zrazov, ktoré sme absolvovali, sa medzi hráčkami vybudovali silné väzby, dievčatá tvoria veľmi dobrý kolektív a na kvalifikáciu sa tešia. Do Maďarska ideme s cieľom postúpiť na šampionát."

Po prvom záapse s Tureckom 0:3: "Súper veľmi dobre podával, celý zápas sme mali problém, o ktorom vieme a to je prihrávka. Keď chceme hrať v kombinácii dvoch vysokých smečiarok, tak máme problém, že jedna smečiarka neprihráva, ale celkom solídne útočí, naopak druhá prihráva, ale neútočí. S týmto sme sa trápili celý zápas a nedokázali sme túto situáciu vyriešiť. Potom prišlo k zmene, keď na ihrisko prišla namiesto Vajdovej na prihrávku Návratová, ale naša útočná sila bola potom nižšia. Na poste univerzálky nastúpila Dlhošová, ale tým, že je nízka, tak mala proti dobre postavenej a vysokej obrane veľký problém sa presadiť. Preto sme ju vystriedali a na ihrisko prišli Frolová v kombinácii s nahrávačkou Laučíkovou. Boli situácie, keď nám vychádzal servis, dokázali sme zatlačiť súpera a následne sme niečo aj ubránili, ale hrali sme stereotypne a pre negatívny príjem sme sa nedostali k hre stredom siete."

Po druhom stretnutí. S Maďarskom 0:3: "V prvom sete sme podali veľmi slabý výkon najmä na prihrávke, čo je náš kľúčový problém. Tým pádom sme sa nevedeli presadiť proti postavenej obrane súpera. V druhom sete sme konečne svojou prácou a zlepšeným servisom dostali domáce družstvo pod tlak, vychádzala nám aj obrana a protiútoky, ale bohužiaľ sme nezvládli koncovku, v ktorej sme mali setbalový útok na ruke, ale spravili sme individuálnu chybu. V treťom sete už hrali domáce uvoľnene a opäť nás dostali v jednej rotácii pod veľký tlak. Slabo sme prihrávali, tým pádom sme nemohli variabilne útočiť a obrana súpera to mala o to jednoduchšie. Maďarky si tretí set ustrážili a doviedli zápas z ich pohľadu do úspešného konca.

S Portugalskom 1:3: "Dnešný zápas sme odohrali s nízkou úrovňou prihrávky a s úsekmi setov, v ktorých sme nedokázali urobiť side-out. Po dvoch setoch sa prestriedala zostava a hra sa zlepšila, vyhrali sme set. Vo štvrtom sme doťahovali náskok súpera, no nakoniec sme prehrali koncovku a zápas 1:3."

"Nominácia Slovenska:
Nahrávačky: Laučíková (ŠŠK Bilíková Bratislava), Sivičeková (COP Nitra)
Smečiarky: Vajdová (ŠŠK Bilíková Bratislava), Kucserová (COP Nitra), Krčmáreková (VK ŠKM Liptovský Hrádok), Návratová (VM Senica)
Blokárky: Smiešková, Hrušecká (obe ŠŠK Bilíková Bratislava)
Univerzálky: Frolová (VIVUS Bratislava), Dlhošová (VK Kúpele Brusno)
Liberky: Balážová (COP Nitra), Nechojdomová (Bilíkova)
hlavný tréner - Meriač,
tímový manažér - Huba,
asistenti: Hric a Lanča,
fyzioterapeutka: Hocková,
štatistik: Dobiaš