Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY EL 2018 Dve prehry s Bieloruskami 2:3, 0:3

Dve prehry s Bieloruskami 2:3, 0:3

Minsk 23. mája 2018 (TASR) – Slovenské volejbalové reprezentantky sa nedočkali víťazstva ani vo svojom druhom zápase C-skupiny Zlatej Európskej ligy. Zverenky trénera Marca Fenoglia podľahli v Minsku domácim Bieloruskám hladko 0:3.
Bielorusko - Slovensko 3:0 (23, 19, 20)
73 minút, rozhodovali: Simičová (Srb.) a Asipčik (Biel.), 970 divákov
Bielorusko: Šašová 5, Markevičová 8, Barysevičová 11, Kasciučyková 2, Hryškevičová 11, Stoliarová 6, liberá Pauliukouskajaová a Hanijevová (Kananovičová 0, Seryková 9)
Slovensko: Radosová 16, Herelová 5, Salanciová 6, Hudecová 6, Pencová 3, Koseková 1, libero Nikmonová (Drobňáková 1, Pištěláková 1, Töröková 1)

Slovenky nastúpili na poste univerzálky so Salanciovej, na ďalších pozíciách bola zostava rovnaká ako v sobotu v Poprade. Bielorusky v úvode viedli 3:0, potom 6:3 a v polovici setu 16:13. Napriek tomu mali slovenské volejbalistky šancu vyhrať prvý set. Pri podaní Radosovej otočili zo 17:21 na 23:21, ale koncovku zvládli lepšie domáce hráčky a úvodné dejstvo získali v pomere 25:23.
V druhom sete sa Slovenky dostali po ese Radosovej do vedenia 13:12, ale v ďalšom priebehu dominovali domáce reprezentantky. Vybudovali si troj-štvorbodový náskok a už ho nepustili. Bielorusko vyhralo druhý set 25:19.
Na začiatku tretieho setu vyhrávali slovenské volejbalistky 6:3, ale Bielorusky manko rýchlo zmazali a pokračovalo sa bod po bode. Nádej svitla po tom, ako slovenské volejbalistky vyrovnali na 18:18. Koncovku však vôbec nezvládli, bieloruské volejbalistky vyhrali set 25:20 a celý duel 3:0.

Poprad 19. mája 2018 (TASR)

Slovensko - Bielorusko 2:3 (-24, 18, -24, 21, -8)
135 minút. Rozhodovali: Simonovič (Srb.) a Schimpl (SR), 700 divákov.
Slovensko: Pencová 9, Töröková 0, Radosová 18, Herelová 12, Krišková 3, Hudecová 20, libero Nikmonová (Koseková 1, Pištěláková 1, Šunderlíková 22, Drobňáková 0). Tréner: M. Fenoglio.

Úvod zápasu patril Bieloruskám, ktoré sa pri podaní Šašovej ujali vedenia 6:0. Slovenky sa trápili na prihrávke, tým pádom aj v útoku a hosťujúce hráčky zvýšili náskok na 12:4. Domáce volejbalistky potom pridali a pri servise Hudecovej znížili na 8:12. V druhej polovici setu sa slovenské volejbalistky zlepšili a Hudecová s Radosovou znížili na 15:19. Po bloku Pencovej bolo už len 17:20. Potom pri servise Abrhámovej zmenšili Slovenky manko na dva body a dostali sa do hry o zisk setu - 20:22. Aj ďalšia lopta patrila Slovenkám - Radosová pekným diagonálnym servisom upravila na 21:22. V koncovke odvrátili Slovenky dva setbaly a vyrovnali na 24:24, set však napokon vyhrali Bielorusky 26:24.
Začiatok druhého setu bol vyrovnaný, potom sa ale dostali do vedenia 11:8 Bielorusky. Slovenkám pomohol príchod Šunderlíkovej, po ktorej ulievke domáce vyhrávali 12:11 a neskôr pri podaní Kosekovej zvýšili už na 17:14. Záver setu zvládli Slovenky výborne a vyhrali ho 25:18, keď posledné slovo mala Radosová.
Tréner Fenoglio ostal verný zostave, ktorá otočila druhý set. Na nahrávke Koseková, na poste univerzálky Šunderlíková, na smeči Hudecová a Radosová a na bloku Pencová s Herelovou. Prvá polovica setu bola vyrovnaná - 10:10. Po Herelovej bloku bolo 12:10, ale Bielorusky vďaka výbornej obrane na sieti otočili na 14:12 vo svoj prospech. Rovnakou mincou však odpovedali aj Slovenky a vyrovnali na 14:14. Za stavu 14:17 prišla na ihrisko Drobňáková namiesto Hudecovej. V koncovke vyrovnali Slovenky z 20:24 na 24:24, ale set napokon ukončili Bielorusky esom, vyhrali ho 26:24 a dostali sa do vedenia 2:1.
V polovici štvrtého setu získali Bielorusky štvorbodový náskok 15:11, ale Slovenky zapli a pri podaní Abrhámovej otočili na 17:16, keď sa z jednonožky presadila Herelová. Po krásnej kombinácii Kosekovej s Hudecovou vyhrávali slovenské reprezentantky 18:17 a set gradoval. Po bloku Herelovej zvýšili Slovenky na 20:18. Potom sa z doskoku nádherne presadila Radosová a bolo 23:20. Radosová mala aj posledné slovo v tomto sete, ktorý Slovenky vyhrali 25:20 a vyrovnali na 2:2.
Úvod tajbrejku vyšiel lepšie Bieloruskám, ktoré viedli 3:0 a 6:2. Strany sa točili za stavu 8:3 pre Bielorusko. Hosťujúce hráčky napokon vyhrali piaty set 15:8 a tešili sa z víťazstva.

Marco Fenoglio, tréner SR: "Som sklamaný, pretože sme mohli vyhrať. V piatom sete sme však spravili chyby a súper bol lepší. V zápase sme bojovali, som spokojný s prístupom dievčat, ale prehra ma veľmi mrzí. Počas zápasu sme robili zmeny v zostave, vyskúšali sme až tri korektorky. Napokon sa najviac chytila Karin Šunderlíková, som za ňu veľmi rád. Je to budúcnosť nášho volejbalu. Hrala veľmi dobre. Som rád, že sme bojovali, škoda, že sme prehrali, ale myslím, že sme na dobrej ceste."
Karin Šunderlíková, korektorka: "Hralo sa mi dnes dobre po tom, ako som prišla na ihrisko. Škoda koncoviek, ktoré sme pokazili, keby sme ich zvládli, tak sa zápas mohol vyvíjať inak. Verím, že v Bielorusku zvíťazíme. Nebudem síce pri tom, pretože maturujem a do Minska nepocestujem, ale budem dievčatám držať palce. Myslím, že Bielorusky mali dnes viac šťastia, my sme spravili o niečo viac chýb. Musíme sa z toho poučiť."
Nikola Radosová, smečiarka: "V prvom sete sme boli nervózne, čo sa podpísalo pod zlý začiatok. Bol to prvý súťažný zápas, začali sme s novou nahrávačkou a to sa možno pod ten úvod podpísalo. Som rada, že sme sa do zápasu dostali a bolo to lepšie. Škoda koncoviek, pretože sme to bojovnosťou dotiahli, ale potom nám tam padli ľahšie lopty. Sme na začiatku súťaže a verím, že sa budeme zlepšovať. Verím, že keď spravíme menej chýb a budeme hrať o niečo lepšie, tak môžeme v Minsku v stredu vyhrať."
Romana Hudecová, smečiarka: "Mrzí ma, že sme to nedotiahli do víťazného konca. Na zápas sme boli pripravené dobre a snažili sme sa robiť to, čo sme mali. Bojovali sme o každú loptu, dotiahli sme aj veľké manko do tesných koncoviek, len škoda, že nevyšli. V každom sete sme sa museli na súpera doťahovať a to je s takým súperom ťažšie. Musíme sa viac koncentrovať a nedopustiť, aby si súper vypracoval náskok. Výsledok aj hra naznačuje, že v Minsku im môžeme prehru vrátiť, len sa musíme vyvarovať chýb. Sama veľmi neverím, že som v základnej zostave reprezentácie, pred nedávnom by som tomu neverila. Som za to vďačná a spravím všetko pre to, aby som šancu využila."