Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY EL 2018 Dve prehry s Češkami 0:3, 1:3

Dve prehry s Češkami 0:3, 1:3

Bratislava 30. mája 2018 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky sa nedočkali víťazstva ani vo svojom štvrtom zápase v Zlatej Európskej lige. V Bratislave v stredu prehrali 1:3 s Českom. Zverenky Marca Fenoglia predtým podľahli dvakrát Bielorusku, v sobotu nestačili v Prahe na Češky.
Slovensko - Česko 1:3 (16, -15, -23, -18)
102 minút, rozhodovali: Kellenberger (Nem.), Schimpl (SR).
Slovensko: Drobňáková 3, Koseková 2, Abrhámová 3, Radosová 24, Krišková 3, liberá  Nikmonová a Doležajová (Herelová 8, Hudecová 6, Salanciová, Pencová 2, Pisteláková 5, Šunderlíková 4, Töröková). Tréner: M. Fenoglio.
Česká rep.: Kossányiová 13, Kopáčová, Purchartová 7, Valková 5, Mlejnková 21, liberá Dostálová a Chevalierová (Toufarová 6, Strušková 9, Holásková 3, Orvošová, Kopáčová). Tréner: Z. Pommer.

Slovenské hráčky vstúpili do zápasu výborne, získali prvý bod a neustále zvyšovali svoj náskok. V polovici prvého setu viedli 11:5. Tréner Češiek Pommer sa snažil skvelý rozbeh Sloveniek zabrzdiť dvomi oddychovými časmi, ale zverenky Marca Fenoglia pokračovali v dobrej hre. V prvom sete napokon triumfovali 25:16.
V druhom sete Češky od začiatku zlepšili svoju hru najmä na sieti. Dostali sa do vedenia a svoj náskok si udržiavali. V polovici setu mali Slovenky päťbodové manko, to sa postupne zvyšovalo, i keď nie rapídne. Češky však napokon oplatili súperkám prehru z prvého setu navlas rovnako, zvíťazili v ňom 25:16.
Aj úvod tretieho dejstva vyšiel lepšie Češkám. Od stavu 2:3 prišla ich päťbodová šnúra a tréner Fenoglio reagoval oddychovým časom. Jeho zverenkyne však na zlepšenú hru súpera nenachádzali recept ani naďalej a onedlho prehrávali už 7:15. V koncovke sa však Slovenky nadýchli k lepšiemu výkonu, set dokázali zdramatizovať, ale napokon v ňom podľahli o dva body.
Na začiatku štvrtého setu sa Slovenky ujali vedenia, postupne zvyšovali náskok až do stavu 6:1. Potom Češky opäť zlepšili hru na sieti, začali sa doťahovať a neskôr otočili stav vo svoj prospech na 12:11. Oba tímy sa potom ťahali o každý bod, ale záver zvládli lepšie zverenky Zdeňka Pommera.

Nikola Radosová, SR: "Veľmi dobre sme začali, ale druhý set sme zahrali zle. V treťom sme začali lepšie, ale nezvládli sme koncovku. Vo štvrtom sa to vyvíjalo dobre, ale opäť sme nezvládli záver. Ale rozhodujúci bol podľa mňa tretí set."
Romana Hudecová, SR: "Ja ani neviem, prečo sme prehrali. Zrejme sme sa zľakli toho, že môžeme vyhrať. Češky sa potom koncentrovali na prihrávku, mali sme problémy ubrániť ich na sieti."

Praha 26. mája 2018 (TASR)
Česko - Slovensko 3:0 (17, 20, 19)
74 minút, rozhodovali: Zacharovová (Rus.) a Cinatl (ČR).
Česká rep.: Kossányiová 19, Purchartová 5, Toufarová 10, Mlejnková 12, Strušková 6, Valková 2, liberá Dostálová a Chevalierová (Holásková 0, Orvošová 1, Kopáčová 1). Tréner: Z. Pommer.
Slovensko: Radosová 9, Herelová 4, Šunderlíková 3, Drobňáková 1, Pencová 6, Koseková 0, liberá Nikomová a Doležajová (Hudecová 6, Krišková 3, Töröková 2, Salanciová 1). Tréner: M. Fenoglio.

Do slovenskej zostavy sa vrátila univerzálka Šunderlíková, ktorá chýbala v Minsku pre maturitu. Češky mali raketový štart, keď viedli 5:1, ale slovenské volejbalistky sa po slabšom začiatku spamätali a Radosová znížila na 6:7. Potom upravila na 9:10 Šunderlíková, ale domáce hráčky pri podaní Kossányiovej odskočili na 14:9. Slovenky ešte znížili na 13:15, ale druhá polovica setu patrila jasne Češkám, ktoré výborne podávali a prvé dejstvo získali hladko 25:17.
V druhom začala na smeči Hudecová namiesto Drobňákovej. Lepší štart mali domáce volejbalistky, ktoré sa dostali do vedenia 8:4 a tréner Fenoglio siahol po zmene nahrávačiek. Na ihrisko prišla Töröková, keď vystriedala Kosekovú. Slovenky znížili na 6:9 po bloku kapitánky Pencovej, ale kvalitný servis Purchartovej dostal Češky opäť do komfortnej zóny - 15:7. Na ihrisko prišla Krišková namiesto Šunderlíkovej. Domáce hráčky si potom vybudovali obrovský náskok 22:13 a hoci Slovenky manko zmiernili, na obrat to nestačilo a druhý set prehrali 20:25.
Do tretieho setu poslal kouč Sloveniek zostavu, ktorá dohrala druhé dejstvo. Češky mali od začiatku navrch a za stavu 4:8 vystriedal kouč Sloveniek Radosovú za Salanciovú. Celý set mali domáce volejbalistky pod kontrolou, vyhrali ho 25:19 a tešili sa z tretieho víťazstva v treťom zápase.