Reprezentácia BEACH MS 2019 - Hamburg (GER)

MS 2019 - Hamburg (GER)

Dubovcová so Štrbovou 17.

Majstrovstvá sveta - Hamburg (GER) - od 28.júna 2019
skupina
Dubovcová/Štrbová - Lahtiová/Parkkinenová (FIN) 2:0 19,11
Dubovcová/Štrbová - Barbara/Fernanda (BRA) 0:2 -15,-13 
Dubovcová/Štrbová - Revueltová/Orellanová (MEX) 2:0  16,9
1/16 finále
Dubovcová/Štrbová - Betschartová/Hüberliova (SUI) 1:2  12,-16,-14
17.miesto - 7 000 USD
muži na MS neštartujú

Hamburg 3. júla 2019 (TASR) - Slovenské reprezentantky v lážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová vypadli na majstrovstvách sveta v Hamburgu v šestnásťfinále. Nad ich sily boli v stredu turnajové šestnástky Nina Betschartová a Tanja Hüberliová zo Švajčiarska, ktorým podľahli v trojsetovej dráme 1:2 (16, -16, -14).
Rozhodujúci set vyhrali Švajčiarky 16:14. Dubovcová so Štrbovou predtým odvrátili štyri mečbaly, keď z 10:14 vyrovnali na 14:14. Koncovka ale už patrila ich súperkám, ktoré postúpili do osemfinále. Slovenky spoločne s ostatnými zdolanými dvojicami zo šestnásťfinále obsadia v konečnom poradí šampionátu 17. miesto.
Natália Dubovcová: "V tejto chvíli je to veľké sklamanie, žreb bol hrateľný. Bolo to mimoriadne tesné a prehra v tajbrejku o dva body na takomto turnaji bude ešte dlho mrzieť. V prvom sete sme ich zatlačili podaním, keď sa trochu dostali do hry, prišli od nás ďalšie esá. V druhom sete však prišlo niekoľko našich chýb, súperky sa nadýchli a začali hrať lepšie. Tajbrejk je naozaj lotéria, kľúčové bolo vyhrať druhý set. V tajbrejku sme verili až do konca, že sa to otočí a keď sme vyrovnali na 14:14, myslela som si, že sa nám podarí podobný obrat ako včera Argentínčankám proti Fínkam. Žiaľ, nevyšlo to." 
Andrea Štrbová: "Teraz sme smutné, chýbal kúsok. Bojovali sme do konca, ani za stavu 10:14 sme si ani na okamih nepripustili, že by sme mohli prehrať. Žiaľ, nevyšlo to, aj to prináša šport. Švajčiarky zatlačili servisom oveľa viac ako my, aj keď celkovo nás ničím veľmi neprekvapili. Hrali to, čo sme očakávali. Premiérový šampionát však napriek tejto prehre budem celkovo určite hodnotiť pozitívne."

Hamburg 2. júla 2019 (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová postúpili na majstrovstvách sveta v Hamburgu do šesťnásťfinále. 
V utorňajšom záverečnom zápase L-skupiny zvíťazili nad Mexičankami Marthou Revueltovou a Zairou Orellanovou 2:0 (16, 9) a v tabuľke obsadili druhé miesto. Prvenstvo si zabezpečili Brazílčanky Bárbara Seixasová De Freitasová a Fernanda Alvesová, ktoré uspeli nad Slovenkami v pondelok.
Popoludňajší žreb rozhodol, že súperkami Sloveniek v šesťnásťfinále budú turnajové šestnástky Nina Betschartová a Tanja Hüberliová zo Švajčiarska. Súboj je na programe v stredu o 14.00 h. Betschartová spolu s jednou z najvyšších hráčok na okruhu Hüberliovou (190 cm) sa predstavili v základnej H-skupine, rovnako ako Slovenky vybojovali dve víťazstvá a obsadili 2. priečku.
Natália Dubovcová: "Tento zápas bol o nás. V prvom sete sme spravili pár vlastných chýb, v druhom sme sa upokojili. Museli sme potvrdiť rolu favorita, v druhom sete už nervozita opadla a splnili sme plán. Na začiatku druhého setu mi tam padlo pár es, chytili sme dobrý rytmus, podarilo sa nám viac aj ubrániť a zložiť a druhý set bol oveľa lepší. Som rada, že nás nechali hrať v dlhom, keďže trochu fúkalo a poprchávalo, aj keď to neboli žiadne hrozné podmienky. Teším sa, že sme z pozície trojok v skupine preskočili Fínky a vyhli sme sa večernému zápasu o postup."
Andrea Štrbová: "Som šťastná, že sme vyhrali a potvrdili sme rolu favoritiek. Prvý set bol z našej strany ešte trochu rozpačitý, predsa len, byť favoritom nie je jednoduché, ale zvládli sme to. Druhý set už bol pokojnejší a odrazilo sa to aj na výsledku. V tomto chladnejšom počasí sa mi hralo dobre, mám to radšej než štyridsať stupňov a teplo na odpadnutie.
"Hamburg 28. júna 2019 (TASR) Po voľnom víkende Slovenky v pondelok nastúpia proti Brazílčankám (15.00) a v utorok proti Mexičankám (10.00). Do šestnásťfinále priamo postúpia prvé dve dvojice z každej z dvanástich skupín plus štyri najlepšie z tretích miest, zostávajúca osmička z tretích priečok bude bojovať o zvyšné štyri miestenky do play off.

Natália Dubovcová: "V prvom zápase išlo o veľa a bol ťažký, teraz sa nám bude o čosi ľahšie dýchať. Fínky sú v rebríčku vyššie než my, víťazstvo je naozaj veľké. Určite je to výrazný krok k splneniu základného cieľa, ktorým je postup zo skupiny. Trénerka pripravila výbornú taktiku, Andrea tiež hrala výborne a vyšlo nám veľa vecí. Prvý set bol veľmi o podaní a o príjme, lietalo to veľmi prudko. Vedeli sme, že je potrebné ustáť tlak a neskôr to pôjde. V druhom sete sme nesmeli poľaviť, lebo súper sa môže chytiť kedykoľvek. Ďakujeme za podporu, Slovákov bolo počuť viac než Fínov."
Andrea Štrbová: "Víťazstvo na úvod je výborné, nič viac sme si nemohli priať. Dobre sme sa pripravili a veci nám vychádzali. Na oboch stranách sa to dosť odvíjalo od servisu. Súperky sme prinútili hrať to, čo sme potrebovali. V druhom sete sme eliminovali vlastné chyby, preto bol výsledok jednoznačnejší. A moja premiéra na MS? Počas rozcvičky som bola v pokoji, no po prvom hvizde rozhodcu sa mi trochu rozbúchalo srdce. Po prvej otočke to však opadlo."

Hamburg, 1.7.2019: Slovenky napriek prehre s brazílskym párom v druhom stretnutí skupiny majú v boji o postup v rukách naďalej veľmi dobré karty - ak v utorok v záverečnom zápase v skupine zvíťazia nad Mexičankami Revueltovou a Orellanovou (10.00 h), v šestnásťfinále play-off medzi najlepšou tridsaťdvojkou nebudú chýbať. Informoval web SVF. 
Majsterke sveta z roku 2015 Bárbare a vicemajsterke z rovnakého šampionátu Fernande sa podarila odplata za nedávnu prehru - v máji na domácej pôde v Itapeme prehrali na turnaji World Tour s Natáliou a Andreou 0:2 (-16, -18). Tridsaťdvaročná Bárbara má v zbierke aj striebro z domácich olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro.

Andrea Štrbová: "Prehru z Itapemy nám Brazílčanky vrátili aj s úrokmi. Mali nás dobre prečítané, vedeli, čo budú na nás hrať a vychádzalo im to. My sme ich tiež mali prečítané, ale neubránili sme to, čo sme mali. V druhom sete nás už zatlačili a boli sme bez šance. Dnes vyhrali taktickú bitku, lepšie zvládli aj nepredvídateľný vietor, v ktorom sme sa my s údermi trápili. Z tejto prehry sa oklepeme, Brazílčanky boli favoritky a my sme mohli len prekvapiť. Chceli sme vyhrať aj dnes, takže prehra bolí, ale zajtra je nový deň. Mexičanky musíme zatlačiť hneď od začiatku, bude to viac o našej hre. Verím, že budeme hrať dobre, bez chýb a zvíťazíme."
Bárbara (BRA): "Sme radi, že nám vyšlo všetko, na čo sme sa pripravovali. Vieme, že Slovenky sú veľmi dobrý tím, naposledy sme im podľahli. Dnes sme museli do toho dať všetko, byť maximálne koncentrované, a to sa podarilo. Na šampionáte chceme každý zápas odohrať čo najlepšie. Ak sa nám to podarí, môžeme dosiahnuť dobrý výsledok, napríklad aj zlato."
Fernanda (BRA): "Samozrejme, na šampionáte snívame o zlatých medailách. Ideme však krok za krokom, postupne. Vieme, že v každom zápase potrebujeme podať maximálny výkon, len tak môžeme byť úspešné."