Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY ME 2017 ME sa blížia - ženy chcú postup zo skupiny

ME sa blížia - ženy chcú postup zo skupiny

Bratislava 8. augusta 2019 (TASR) - Bratislava privíta o dva týždne kontinentálny volejbalový šampionát žien. Slovenky pred jeho začiatkom čakajú ešte štyri prípravné zápasy. Zverenky Marca Fenoglia sa na ME predstavia po desiatich rokoch a celkovo po štvrtý raz. Organizátori veria, že šampionát prinesie športový i spoločenský úspech.
Slovenky štartovali na ME v rokoch 2003, 2007 a 2009. Na tohtoročný šampionát sa pripravujú od začiatku júla. V Nitre sa stretli s Chorvátskom a Maďarskom. S balkánskym súperom zaknihovali tri prehry, nad Maďarkami raz triumfovali. Práve pred záverečným súbojom proti Maďarsku oznámil tréner Fenoglio záverečnú 14-člennú nomináciu. Je v nej aj blokárka Veronika Hrončeková, ktorá štartovala na ME v rokoch 2007 a 2009, zvyšných trinásť volejbalistiek čaká debut.
V základnej D-skupine sa Slovenky stretnú s Ruskom, Nemeckom, Bieloruskom, Španielskom a Švajčiarskom. Zvyšné skupiny sa odohrajú v Ankare, Lodži a Budapešti, pričom v Turecku šampionát vyvrcholí. "Ešte nie sme na sto percent pripravení, čaká nás ešte generálka. Ale dievčatá tvrdo pracujú. Máme silnú skupinu, ale verím, že sa nám podarí naplniť cieľ, ktorým je postup," povedal Fenoglio na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave.
Hráčky sa na domáci šampionát tešia. "Cítime už, že sa to blíži. Ľudia nám začínajú písať, informujú sa. Tešíme sa a sme vďačné, že jedna zo skupín bude v Bratislave. Verím, že postúpime zo skupiny," uviedla kapitánka tímu Barbora Koseková.
Prezident Slovenskej volejbalovej federácie Martin Kraščenič verí, že Slovensko bude vzorným organizátorom. V Bratislave niekoľko dní strávi aj prezident Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) Aleksandar Boričič. "Veľmi sa teším na výsledky a atmosféru šampionátu. Slovenský volejbal oslavuje svoju storočnicu a som presvedčený, že ME budú krásny darček pre celé Slovensko." Na tohtoročný šampionát je pripravených niekoľko inovácií, organizátori pripravili pre fanúšikov niekoľko lahôdok. "Mnoho vecí sa vyvíjalo spoločne s ostatnými krajinami, ktoré ME organizujú. Bude to unikátny šampionát. Verím, že  my k nemu prispejeme rovnakou mierou. Máme pripravených niekoľko inovácií. Od marca sa predávajú vstupenky, predaj nám enormne rastie. Na prvý zápas máme vypredaných 1800 vstupeniek, verím, že nárast bude pokračovať spolu s výkonmi našich dievčat," uviedol riaditeľ turnaja Tomáš Singer a dodal: "Pred šampionátom budeme pripravení štyri dni vopred, aby sme si mohli všetko vyskúšať. Niektoré prvky na šampionáte použijú po prvý raz. Z Bratislavy sa budú zápasy vysielať do 38 krajín sveta, všetky zápasy odvysiela RTVS. O zábavu sa budú starať rakúski dídžeji, ktorí sú známi po celom svete. Skvelá bude aj audiovizuálna šou, bude ju robiť spoločnosť, ktorá je najlepšia na svete. Otvárací ceremoniál sa bude niesť v znamení oslavy storočnice slovenského volejbalu. Pre fanúšikov sme pripravili fanzónu priamo v hale, diváci tak môžu zostať vnútri, čaká na nich pútavý program."
Nominácia žien na ME 2019 v Bratislave:
Nahrávačky: Barbora Koseková, Lenka Ovečková
Smečiarky: Nikola Radosová, Romana Hudecová, Mária Kostelanská, Karolína Fričová Blokárky: Jaroslava Pencová, Nina Herelová, Veronika Hrončeková, Sandra Szabóová
Univerzálky: Karin Palgutová, Miroslava Kijaková
Liberky: Skarleta Jančová, Michaela Španková
Team manager: Slavomír Huba Tréner: Marco Fenoglio, asistent trénera a kondičný tréner: Stefano Micoli, asistent trénera: Michal Mašek, štatistik: Tomáš Samsely, fyzioterapeut: Jacek Bentkowski
piatok 23. augusta: 14.30 h Bielorusko - Rusko, 17.00 h Švajčiarsko - Nemecko, 20.00 h SLOVENSKO - Španielsko
sobota 24. augusta: 17.30 h Nemecko - Španielsko, 20.00 h Švajčiarsko - SLOVENSKO
nedeľa 25. augusta: 17.30 h Rusko - Švajčiarsko, 20.00 h Španielsko - Bielorusko
pondelok 26. augusta: 17.30 h Nemecko - Rusko, 20.00 h SLOVENSKO - Bielorusko
utorok 27. augusta: 17.30 h Španielsko - Švajčiarsko, 20.00 h Nemecko - SLOVENSKO
streda 28. augusta: 17.30 Rusko - Španielsko, 20.00 Nemecko - Bielorusko
štvrtok 29. augusta: 15.30 h SLOVENSKO - Rusko, 18.00 h Švajčiarsko - Bielorusko
1. septembra: osemfinále (Ankara/Tur., Lodž/Poľ., Budapešť/Maď., Bratislava)
4. septembra: štvrťfinále (Ankara/Tur., Lodž/Poľ.)
7. septembra: semifinále (Ankara/Tur.)
8. septembra: finále, o 3. miesto (Ankara/Tur.)