Reprezentácia Aktuality

Aktuality

Cesta v hale do Tokia

11.7.2019

Olympijský turnaj v Tokiu (2020) bude hrať 12 tímov. Domáci Japonci, šiesti víťazi skupín a päť víťazov dodatkových kontinentálnych kvalifikácii.
Do úvodných turnajových duelov vstupuje najlepších 24 tímov z rebríčka FIVB k 1.1.2019
A: Brazília, Bulharsko, Egypt a Portoriko
B: USA, Belgicko, Holandsko, J.Kórea
C: Taliansko, Srbsko, Austrália, Kamerun
D: Poľsko, Slovinsko, Francúzsko, Tunis
E: Rusko, Irán, Kuba, Mexiko
F: Kanada, Argentína, Fínsko, Čína

ženy

A: Srbsko, Poľsko, Portoriko, Thajsko
B: Čína, Nemecko, Česká rep., Turecko
C: USA, Argentína, Bulharsko, Kazachstan
D: Brazília, Azerbajdžan, Dominik.rep., Kamerun
E: Rusko, J.Kórea, Kanada, Mexiko
F: Holandsko, Belgicko, Taliansko, Keňa

   

Ženy v príprave na EL v Maďarsku 1:1

Nyíregyháza 18. mája 2019 (TASR) - Slovenské volejbalistky prehrali v sobotu v maďarskej Nyíregyháze prvý z dvojice prípravných zápasov s domácou reprezentáciou 2:3, keď viedli už 2:0 na sety. Oba tímy sa stretnú v nedeľu ešte raz o 11.00 h.
Slovenky sa pripravujú na Zlatú európsku ligu, súťaž odštartujú na budúcu sobotu na Ukrajine. V A-skupine sa stretnú aj so Švédkami a Češkami, domáce duely odohrajú zverenkyne Marca Fenoglia rovnako ako muži v Nitre (1. 6.), Humennom (12. 6.) a Poprade (15. 6.).

Prípravný zápas žien - sobota

Maďarsko - Slovensko 3:2 (-21, -18, 24, 15, 23) - piaty set sa hral do 25

Slovensko: Radosová 6, Hrončeková 2, Pištěláková 15, Kostelanská 8, Herelová 16, B. Koseková 4, liberá Španková a Jančová (Kijaková 3, Ovečková 0, Palgutová 9, Hudecová 6, Szabóová 4, Šunderlíková 2).

Slovenky mali lepší vstup do zápasu a pri podaní Herelovej sa dostali do vedenia 11:6. Kvalitným servisom a obranou dostávali slovenské volejbalistky domáce pod tlak a nútili ich k chybám. Svoj náskok postupne zvýšili na 17:10. Slovenky vyhrali prvý set 25:21.  Aj úvod druhého setu patril slovenským volejbalistkám a za stavu 9:4 donútili domáceho trénera siahnuť k timeoutu. V polovici dejstva viedli Slovenky 16:10, keď sa presadila Pištěláková a neskôr po ese Hrončekovej bolo už 23:16. Druhé dejstvo vyhrali zverenkyne Marca Fenoglia 25:18. Do tretieho setu poslali slovenskí tréneri vymenenú zostavu. Na začiatkudejstva vyhrávali slovenské volejbalistky 5:2 a 6:4. Maďarky otočili na 10:8, ale Slovenky pri podaní Ovečkovej získali sériu bodov a dostali sa do vedenia 13:10. Po šikovnej ulievke Hudecovej bolo 18:14 pre Slovensko a potom Šunderlíková upravila na 19:16. Maďarky však v koncovke vyrovnali na 22:22 a napokon vyhrali set 26:24. Štvrtý set patril Maďarkám, ktoré ho vyhrali hladko 25:15 a rozhodnúť musel piaty set. Ten sa hral netradične do 25 a domáce ho vyhrali 25:23.

nedeľa:

Maďarsko - Slovensko 0:3 (-21, -20, -16) - dodatkový set 18:25

Slovensko: Radosová 6, Hrončeková 11, Pištěláková 14, Kostelanská 7, Szabóová 7, B. Koseková 0, liberá Španková a Jančová (Ovečková 5, Palgutová 2, Hudecová 10, Šunderlíková 11, Kijaková 1). Tréner: M. Fenoglio

   

Slováci v príprave v Estónsku 1:1

Rakvere 17. a 18.mája2019 (TASR) - Slovenskí volejbalisti prehrali v piatkovom prípravnom stretnutí v estónskom Rakvere s domácou reprezentáciou 0:3. Na súpera nestačili ani v dodatkovom sete. Zverenci trénera Andreja Kravárika odohrajú druhý duel s úradujúcimi šampiónmi Zlatej európskej ligy v sobotu o 16.00 h.
Zápasy s Estónskom sú pre Slovákov prípravou na boje v A-skupine Zlatej EL, ktorá sa začne už na budúci víkend. Slovenskí reprezentanti odštartujú svoje účinkovanie v nedeľu 26. mája v Belgicku, potom v stredu nastúpia v Lotyšsku a prvýkrát sa pred domácimi fanúšikmi predstavia v sobotu 1. júna v Nitre proti Turecku. Doma ešte nastúpia v stredu 12. júna proti Lotyšsku a v sobotu 15. júna v Poprade proti Belgicku.
Prípravný zápas mužov - piatok:
Estónsko - Slovensko 3:0 (21, 20, 24) - dodatkový set 25:22

Estónsko: Kollo 10, Aganits 6, Pulk 13, Keel 3, Raadik 11, Treial 8, libero Maar. Tréner: G. Cretu.
Slovensko: Ondrovič 5, Zaťko 1, Gavenda 16, Kyjanica 4, Kriško 12, Lux 5, liberá Kubš a Vitko (J. Kováč 2, Lamanec 1, F. Palgut 0). Tréner: A. Kravárik.

V prvom sete Slováci držali so súperom krok len do jeho polovice. Potom Estónci pridali a vyhrali prvé dejstvo 25:20. Slováci v druhom sete vyrovnali pri servise Luxa z 13:17 na 17:17, ale potom získali estónski volejbalisti štyri body za sebou, vyhrávali 21:17 a to rozhodlo. Druhý set vyhrali domáci 25:21. V treťom sete držali zverenci Andreja Kravárika s domácimi krok až do koncovky. Síce prehrávali 21:23, ale kapitán Kriško esom vyrovnal na 23:23. Estónci však napokon získali koncovku pre seba, tretí set vyhrali 26:24 a celý duel 3:0. V dodatkovom štvrtom sete, v ktorom si reprezentačný debut odkrútil blokár Ján Jendrejčák, vyhrali domáci volejbalisti 25:22.

sobota:

Estónsko - Slovensko 0:3 (-31, -12, -22) - dodatkový set 19:25

Estónsko: Tamme 8, Treial 5, Tammemaa 12, Raadik 8, Aganits 2, Viiber 1, liberá Maar a Kaibald (Kollo 2, Varblane 1, Tammearu 3, Naaber 3, Keel 0)
Slovensko: Pavelka 11, J. Kováč 6, Gavenda 13, Kriško 7, Ondrovič 10, Zaťko 6, libero Kubš (F. Palgut 0, Lamanec 2, Firkaľ 0, Lux 5).

Slováci mali dobrý vstup (9:5), ale Estónci vyrovnali (15:15) a pred koncovkou viedli 23:19. Kapitán Kriško však potiahol na servise a Slováci zmazali manko (24:24). V dramatickom závere mali najskôr dva setbaly domáci, potom dva Slováci a jeden opäť Estónci, ale bez úspechu (28:28). Následne Kravárikovi zverenci dostali ďalšie štyri príležitosti, využili celkovo šiesty setbal (33:31).
V druhej časti slovenský tím predviedol uragán - po dobrom začiatku (6:1) Pavelka esom zvýšil na 13:5, o chvíľu bol náskok desaťbodový (16:6) a debutant Pavelka napokon esom jednoznačný set aj ukončil - 25:12. Do tretieho setu poslal tréner Kravárik na smečiarsky post Luxa namiesto Kriška. Úvod vyšiel lepšie domácim (10:5), ale Lux bodmi prispel k obratu (13:12). Slováci dobre útočili a v závere získal brejk - 21:19. O chvíľu sa dostali k trom mečbalom a prvý na príjme využil Gavenda - 25:22.

   

Žreb ME 2019 žien - dobrá skupina

Istanbul 23. januára 2019 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky budú hrať na ME 2019 v základnej D-skupine v Bratislave proti Rusku, Nemecku, Bielorusku, Španielsku a Švajčiarsku. Rozhodol o tom stredajší žreb v tureckom Istanbule. Kontinentálny šampionát sa od 23. augusta do 8. septembra uskutoční v Turecku, Poľsku, Maďarsku a prvýkrát v histórii aj na Slovensku.
ME sa premiérovo uskutočnia v štyroch krajinách a po prvý raz s 24 účastníkmi. Počas žrebu vznikli štyri šesťčlenné skupiny. Slovenky, ktoré sa na ME predstavia po desiatich rokoch a celkovo po štvrtý raz (2003, 2007, 2009, 2019), sú hostiteľkami D-skupiny. Turkyne budú bojovať v "áčku", Poľky v "béčku" a Maďarky v "céčku". Krajiny rozdelili do košov podľa európskeho rebríčka, ktorý bol aktuálny pred štartom kvalifikácie. V 1. koši bolo Srbsko, Rusko, Taliansko a Holandsko, v 2. koši Nemecko, Belgicko, Bulharsko a Chorvátsko a v 3. koši Bielorusko, Ukrajina, Azerbajdžan a Francúzsko. Vo výkonnostne nižších košoch boli Rumunsko, Španielsko, Fínsko a Portugalsko (4. kôš), resp. Švajčiarsko, Slovinsko, Grécko a Estónsko (5. kôš).
Šampionát odohrajú v štyroch mestách: Ankare, Lodži, Budapešti a Bratislave. V šesťčlenných skupinách absolvuje každé družstvo päť súbojov, štyria najlepší z každej skupiny postúpia do osemfinále, ktorým sa začne vyraďovacia fáza. Každá krajina hostí dva osemfinálové zápasy, štvrťfinále odohrajú v Turecku a Poľsku, semifinále a zápasy o medaily v Ankare.
Nováčikmi šampionátu sú Portugalčanky a Estónky, z popredných krajín rebríčka chýba len desiate Česko. Slovenky v predchádzajúcich troch kvalifikáciách (2013, 2015, 2017) neboli ďaleko od postupu na šampionát, ich púť sa skončila tesne pred úspechom - až v baráži. V Bratislave ich koncom augusta čaká návrat medzi elitu.

A-skupina (Turecko): Turecko, Srbsko, Bulharsko, Francúzsko, Fínsko, Grécko
B-skupina (Poľsko): Poľsko, Taliansko, Belgicko, Ukrajina, Portugalsko, Slovinsko
C-skupina (Maďarsko): Maďarsko, Holandsko, Chorvátsko, Azerbajdžan, Rumunsko, Estónsko
D-skupina (Slovensko): SLOVENSKO, Rusko, Nemecko, Bielorusko, Španielsko, Švajčiarsko
Marco Fenoglio, tréner SR: "Myslím si, že je to dobrá skupina. Samozrejme, vedeli sme, že nás čaká jeden z najsilnejších tímov na svete - Taliansko, Holandsko, Srbsko alebo Rusko, dostali sme Rusko. Som však presvedčený, že proti ostatným tímom v skupine môžeme bojovať. Súperov poznáme celkom dobre, vlani sme v Zlatej európskej lige čelili Španielsku aj Bielorusku. Opakujem, skupina je dobrá, no musíme bojovať - to je však na majstrovstvách Európy samozrejmosť a nevyhnutnosť. Ak sa chcete dostať ďalej, musíte hrať na vysokej úrovni. Pre mňa je česť viesť slovenský národný tím na domácom šampionáte. Som presvedčený, že to bude úžasné. Na Slovensku som dávnejšie strávil nejaký čas pri mužskej a vlani už aj ženskej reprezentácii, v domácom prostredí sa môžeme spoľahnúť na vynikajúcich fanúšikov. Máme možnosť odohrať skvelé zápasy, máme výborný tím a mnoho priaznivcov, ktorí milujú volejbal. Teším sa na fantastický šampionát!"
Jaroslava Pencová, blokárka a kapitánka SR: "Jasným favoritom našej skupiny je Rusko, silné bude aj Nemecko. Zvyšné družstvá sú vyrovnané, proti Bielorusku a Španielsku to budú zrejme najdôležitejšie zápasy, tie musíme vyhrať, ak chceme postúpiť do osemfinále."
Nikola Radosová, smečiarka SR: "So skupinou som spokojná, myslím si, že žreb je veľmi prijateľný. Dve družstvá sú veľkí favoriti a s ostatnými sa dá bojovať. Španielsko a Bielorusko sú nám výkonnostne podobné družstvá. Myslím si, že s nimi sa budeme musieť pobiť o dve miestenky do osemfinále."
Barbora Koseková, nahrávačka SR: "Myslím si, že z prvého a druhého koša si veľmi nenavyberáme. Tam musíme ísť do každého zápasu naplno a užiť si to. Z tretieho koša sme mohli dostať aj prijateľnejšieho súpera, napríklad Francúzsko, ale aj Bielorusky sme už dokázali zdolať, takže to bude iba o nás. Proti Španielsku sme mali dobré výsledky v Európskej lige, takže by sme si mali na ne veriť. Švajčiarsko musí byť pre nás povinná jazda. Dnes su už ľahkého súpera nevyberieme, ale tešíme sa, že ME organizujeme, zápasy pred domácimi fanúšikmi budú pre nás veľkou motiváciou."
Nina Herelová, blokárka SR: "Myslím si, že naše šance na postup z tejto skupiny sú reálne. Samozrejme, favoritmi na vedúcu pozíciu sú Rusko a Nemecko, i keď v nemeckej reprezentácii prišlo v poslednom období k omladeniu. Uvidíme, v akom zložení prídu na šampionát. Dôležité budú súboje s Bieloruskami a Španielkami, s ktorými sme sa už konfrontovali v Európskej lige. Švajčiarsko ako družstvo a ani hráčky veľmi nepoznám, podľa informácií by mali byť zdolateľným súperom, no, samozrejme, nikoho nesmieme podceniť. Dôležitá bude naša forma a nastavenie v hlavách pred domácimi fanúšikmi. Verím, že nás príde podporiť veľa ľudí a my sa im odvďačíme dobrými výkonmi."

piatok 23. augusta: Bielorusko - Rusko, SLOVENSKO - Španielsko, Švajčiarsko - Nemecko
sobota 24. augusta: Nemecko - Španielsko, Švajčiarsko - SLOVENSKO
nedeľa 25. augusta: Rusko - Švajčiarsko, Španielsko - Bielorusko
pondelok 26. augusta: Nemecko - Rusko, SLOVENSKO - Bielorusko
utorok 27. augusta: Nemecko - SLOVENSKO, Španielsko - Švajčiarsko
streda 28. augusta: Nemecko - Bielorusko, Rusko - Španielsko
štvrtok 29. augusta: SLOVENSKO - Rusko, Švajčiarsko - Bielorusko
(poradie zápasov jednotlivých dní aj časy začiatkov stretnutí upresnia neskôr)
23. - 29. 8.: zápasy v základných skupinách (Ankara/Tur., Lodž/Poľ., Budapešť/Maď., Bratislava)
1. 9.: osemfinále (Ankara/Tur., Lodž/Poľ., Budapešť/Maď., Bratislava)
4. 9.: štvrťfinále (Ankara/Tur., Lodž/Poľ.)
7. 9.: semifinále (Ankara/Tur.)
8. 9.: finále, o 3. miesto (Ankara/Tur.)

   

Žreb ME mužov

Brusel 16. januára 2019 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti budú hrať na ME (12. - 29. septembra) v B-skupine v Belgicku. Okrem domácej reprezentácie sa strenú so Srbskom, Nemeckom, Španielskom a Rakúskom. Rozhodol o tom stredajší žreb v belgickom Bruseli.
Hostiteľmi ME sú okrem Belgicka aj Francúzsko, Slovinsko a Holandsko. Žreb v bruselskom Atómiu určil štyri šesťčlenné skupiny. Slováci, ktorí sa na ME predstavia po siedmy raz v sérii a celkovo jubilejný desiatykrát, figurovali v 3. výkonnostnom koši spoločne s Estóncami, Turkami a Portugalčanmi. Krajiny rozdelili do košov podľa európskeho rebríčka, ktorý bol aktuálny pred štartom kvalifikácie. Pred žrebom bolo jasné, že sa v skupine nemôžu stretnúť finalisti uplynulého európskeho šampionátu Rusko a Nemecko.

Čítať celý článok
   

Pred žrebom ME mužov a žien

12.1.2019

V stredu 16.1.2019 sa budú žrebovať ME mužov a žien 2019
Takéto sú koše mužov. ME od 13.septembra 2019
1. - usporiadatelia - FRA, NED, SLO, BEL
2. - top level: RUS, ITA, POL, SRB
3. - za nimi: BUL, CZE, FIN, GER
4. - tesne za: SLOVENSKO, EST, TUR, ESP,

5. - zbytky: POR, UKR, MNE, GRE

6. - na koniec: BLR, MCD, AUT, ROM

Ženské - od 23.augusta 2019

1. - usporiadatelia - SVK, HUN, POL, TUR
2. - top level: RUS, ITA, NED, SRB
3. - za nimi: BUL, GER, BEL, CRO
4. - tesne za: BLR, AZB, UKR, FRA

5. - zbytky: ROM, ESP, SLO, FIN

6. - na koniec: POR, SUI, GRE, EST

   

Príprava mužov v Rakúsku 2:3, 3:0

Steinbrunn 29. decembra 2018 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v sobotu v prvom z dvojice prípravných zápasov v Steinbrunne s domácim Rakúskom 2:3. Slováci mohli ísť do vedenia 2:1, ale v treťom sete nevyužili náskok 23:20 a hoci vyrovnali na 2:2, v piatom dejstve ťahali za kratší koniec.
Tréner Andrej Kravárik šetril dvojicu z poľskej ligy, kapitána Emanuela Kohúta a Marcela Luxa, ktorí hrali v piatok vzájomný zápas v lige a k reprezentačnému tímu sa pripojili až v sobotu priamo v Rakúsku. Druhý zápas je v Steinbrunne na programe v nedeľu opäť o 18.00.

Rakúsko - Slovensko 3:2 (23, -18, 26, -22, 11)
Rakúsko: Wohlfahrtstätter 10, Thaller 0, Menner 12, Jurkovics 6, Zass 29, Landfahrer 7, libero Kroiss (Schmiedbauer 0, Tusch 1, M. Berger 0, Grabmüller 4, Murauer 4). Tréner: M. Warm.
Slovensko: Ludha 6, Zaťko 2, Paták 17, Krajčovič 14, Michalovič 9, Kriško 12, liberovia Kubš a Vitko (Jančura 0, Mlynarčík 8, Ihnát 9, Mačuha 0). Tréner: A. Kravárik.

Steinbrunn 30. decembra 2018 (TASR) Slováci narozdiel od sobotňajšej tesnej prehry 2:3 nastúpili v druhom prípravnom stretnutí s Rakúskom v najsilnejšom zložení už aj s kapitánom Emanuelom Kohútom a na palubovke mali navrch od začiatku do konca. V priebehu tretej časti poslal tréner SR Andrej Kravárik na ihrisko aj hráčov z lavičky. Slováci uspeli aj v dodatkovom sete (25:20).
Zápasy s Rakúskom boli pre slovenských volejbalistov poslednou previerkou pred záverom kvalifikácie ME 2019. V predposlednom stretnutí C-skupiny privítajú v sobotu 5. januára od 15.30 h v Nitre priebežného lídra skupiny Čiernu Horu (live na DIGI Sport, vstupenky TU) a kvalifikáciu zavŕšia v stredu 9. januára na Islande (21.00 h SEČ). Na ME 2019 vo Francúzsku, Belgicku, Holandsku a Slovinsku sa predstaví rekordný počet 24 krajín. Z kvalifikácie postúpia na šampionát víťazi siedmich skupín a kvinteto s najlepšou bilanciou z druhých priečok. Keďže dve skupiny sú iba trojčlenné, v konečnom hodnotení "druhých" sa nebudú brať do úvahy výsledky proti tímom, ktoré skončia na posledných miestach v štvorčlenných skupinách. Slováci na ME nechýbali od roku 2007, bojujú teda o siedmu účasť v sérii a celkovo jubilejný desiaty štart na najvyššom kontinentálnom fóre.
Rakúsko - Slovensko 0:3 (-22, -19, -15) - dodatkový set 20:25
Rakúsko: Thaller 0, Menner 8, Jurkovics 8, Zass 19, Landfahrer 3, Grabmüller 6, liberá Kroiss a Ringseis (Schmiedbauer 1, Tusch 0). Tréner: M. Warm.
Slovensko: Kriško 5, Kohút 8, Zaťko 4, Paták 12, Krajčovič 7, Michalovič 14, liberá Kubš a M. Vitko (Ihnát 0, Ludha 1, Lux 7, Jančura 0, Mlynarčík 1). Tréner: A. Kravárik.

   

Kravárik chce postup

Nitra 26. decembra 2018 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti v stredu na 2. sviatok vianočný začali v Nitre prípravu na blížiaci sa januárový záver kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019. Trénerovi SR Andrejovi Kravárikovi sa v súlade s plánom hlásilo napoludnie 11 hráčov.
"Tomáš Kriško príde z Argentíny dnes v noci, Emo Kohút s Marcelom Luxom, ktorých v piatok večer čaká vzájomný súboj v poľskej PlusLige, sa pripoja k družstvu v sobotu pred prípravnými stretnutiami v Rakúsku," povedal športový riaditeľ Slovenskej volejbalovej federácie Marek Rojko  a doplnil: "Julo Firkaľ sa zapojí do prípravy v stredu 2. januára, Samuel Goč s Lukášom Kyjanicom v nedeľu 6. januára, teda po dueli proti Čiernej Hore a pred odletom na Island." Čítať celý článok

   

Nominácia mužov na kvalifikáciu o ME 2019

Bratislava 4. júla 2018 (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Andrej Kravárik oznámil širšiu 16-člennú nomináciu na augustové zápasy v C-skupine kvalifikácie ME 2019. V porovnaní s májovými a júnovými stretnutiami v Zlatej európskej lige sa do mužstva vrátilo viacero skúsených hráčov, jediný absolútny nováčik na seniorskej úrovni je blokár VK Prievidza Filip Mačuha. Úvodný zraz je na programe v pondelok 9. júla v Liptovskom Jáne.
Spomedzi hráčov, ktorí reprezentovali v premiérovej Zlatej európskej lige, je opäť v kádri Jančura, Paták, Kriško, Firkaľ, Ihnát, Kohút, Mlynarčík, Vitko. Nové tváre pre túto fázu reprezentačnej sezóny sú nahrávač Juraj Zaťko, smečiar Marcel Lux, blokári Peter Ondrovič, Šimon Krajčovič a Filip Mačuha, korektori Peter Michalovič a Filip Gavenda a libero Matej Kubš. Medzi náhradníkmi sa ocitli Filip Palgut, Michal Petráš aj Martin Turis. Zo zdravotných a osobných dôvodov tentoraz chýbajú smečiar Tomáš Halanda, blokár Radoslav Prešinský, univerzál Milan Bencz a libero Ľuboš Nemec.
Slováci v Zlatej európskej lige bojovali v A-skupine, v konkurencii Estónska, Belgicka a Švédska s bilanciou jedno víťazstvo, päť prehier obsadili posledné 4. miesto, celkovo v tejto súťaži skončili na predposlednej 11. pozícii. Po niekoľkotýždňovej prestávke na Kravárikových zverencov čaká príprava na augustový úvod kvalifikácie. Odohrajú sedem prípravných duelov: dva proti Kamerunčanom (27. a 28. júla v Poprade), tri v estónskom Rakvere proti domácemu výberu (2. - 4. augusta) a dva proti Rakúšanom (10. a 11. augusta v Nitre).
Majstrovstvá Európy 2019 sa uskutočnia v štyroch krajinách - Francúzsku, Belgicku, Holandsku a Slovinsku a budú s rekordným počtom 24 účastníkov. Formát kvalifikácie prešiel úpravami, namiesto turnajov sa družstvá stretnú systémom každý s každým doma aj vonku. Úvodné štyri kolá sa odohrajú v auguste, zostávajúce dve v januári 2019. Slováci, ktorí sú súčasťou ME nepretržite od roku 2007, si v C-skupine kvalifikácie zmerajú sily s výbermi Čiernej Hory, Moldavska a Islandu. Na šampionát preniknú víťazi siedmich skupín a kvinteto s najlepšou bilanciou z druhých priečok.
Slováci ako favoriti C-skupiny vstúpia do boja o ME v stredu 15. augusta v Nitre zápasom proti Islanďanom (18.00 h). O štyri dni sa predstavia v čiernohorskom meste Bar (20.15 h). Nasledovať budú dva duely proti Moldavsku - 22. augusta v Nitre (18.00 h) a 26. augusta v Kišiňove (16.00 h SELČ).
Domáce stretnutia SR odvysiela Digi Sport, prenosy prinesie tiež internetová televízia laola1.tv. V úvode januára na slovenských volejbalistov ešte čaká domáci zápas proti Čiernej Hore (5. alebo 6. januára) a derniéra na Islande (9. januára).

Širšia 16-členná nominácia slovenskej volejbalovej reprezentácie na augustové zápasy v C-skupine kvalifikácie ME 2019:
Nahrávači: Juraj Zaťko (bez klubu), Martin Jančura (VK Prievidza)
Smečiari: Matej Paták (Chaumont/FRA), Tomáš Kriško (VKP / UNTREF Vóley/ARG), Marcel Lux (Olsztyn/POL), Július Firkaľ (Düren/GER), Jakub Ihnát (VK Prievidza)
Blokári: Emanuel Kohút (GKS Katovice/Poľ.), Peter Ondrovič (VK Jihostroj České Budějovice/ČR), Šimon Krajčovič (VK Lvi Praha/ČR), Filip Mačuha (VK Prievidza)
Korektori: Peter Michalovič (Nantes Rezé/FRA), Peter Mlynarčík (VK Prievidza), Filip Gavenda (Netzhoppers/GER)
Liberovia: Matej Kubš (bez klubu), Marián Vitko (bez klubu)

Realizačný tím:
Tréner: Andrej Kravárik, asistenti trénera: Martin Pipa, Roman Kašša, kondičný tréner: Miroslav Vavák, fyzioterapeut: Tomasz Rusin, štatistik: Daniel Bruch, team manager: Ján Uhlárik

Náhradníci:
Nahrávači: Filip Palgut (Giesen/GER), Samuel Goč (Trenčín)
Smečiari: Martin Pavelka (bez klubu), Michal Petráš (Friedrichshafen/GER)
Blokári: Marek Ludha (VK Prievidza), Lukáš Kyjanica, Ján Jendrejčák (obaja COP Trenčín)
Libero: Martin Turis (bez klubu)

Program reprezentácie pred začiatkom kvalifikácie:
pondelok 9. júla - piatok 20. júla: príprava v Liptovskom Jáne
utorok 24. júla: zraz v Poprade
piatok 27. júla: prípravný zápas Slovensko - Kamerun (Poprad, 18.00)
sobota 28. júla: prípravný zápas Slovensko - Kamerun (Poprad, 18.00)
streda 1. augusta: odlet do Estónska
štvrtok 2. augusta: prípravný zápas Estónsko - Slovensko (Rakvere)
piatok 3. augusta: prípravný zápas Estónsko - Slovensko (Rakvere)
sobota 4. augusta: prípravný zápas Estónsko - Slovensko (Rakvere)
utorok 7. augusta: zraz v Nitre
piatok 10. augusta: prípravný zápas Slovensko - Rakúsko (Nitra, 18.00)
sobota 11. augusta: prípravný zápas Slovensko - Rakúsko (Nitra, 18.00)

Program SR v C-skupine kvalifikácie:
streda 15. augusta: Slovensko - Island (Nitra, 18.00)
nedeľa 19. augusta: Čierna Hora - Slovensko (Bar, 20.15)
streda 22. augusta: Slovensko - Moldavsko (Nitra, 18.00)
nedeľa 26. augusta: Moldavsko - Slovensko (Kišiňov-Ciorescu, 16.00)
sobota 5. januára/nedeľa 6. januára 2019: Slovensko - Čierna Hora
streda 9. januára 2019: Island - Slovensko

   

Diviš objavil Ameriku

máj 2018 - /http://www.volejbalcb.cz/
Pred 520 rokmi Kryštof vyrazil a objavil. Ing. Diviš, šéf budějovického volejbalu tiež objavoval a vyrážal. Citujeme:
"Co se týká nahrávače Filipa Palguta, tak jsem byl asi nejvíce zklamán. Čekal jsem, že bude mít chuť po vítězství. Nahrávač je hlavní motor týmu a musí určovat charakter hry, ale byl málo agresivní. Nedokázal reagovat na situace, kdy je družstvo pod tlakem. I přesto, že jsme s ním měli ještě smlouvu, tak jsme ji ukončili. Podle mého názoru musí změnit charakter projevu. Musí chtít vyhrát za každou cenu. Pro tým je nesmírně důležité, aby si smečaři a univerzál s nahrávačem herně sedli. To byl hlavní důvod, proč jsme s ním ukončili smlouvu."

poznámka www. Filip Palgut nikdy nikde nemal pri hre volejbal chuť po víťazstvách. Nebude ju mať ani v reprezentačnom drese Slovenska.

   

Stránka 1 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>