Reprezentácia Aktuality

Aktuality

Halanda odpálil Palguta

kravarik430.5.2017 - PKO. Čo sa dalo čakať, stalo sa. Muži z kvalifikácie nepostúpili priamo na MS 2018 a pôjdu "iba" do baráže. Postup z baráže je však veľmi obtiažny a tak nekompetentná Správna rada SVF (nezvolení zástupcovia) odpálila zodpovedného trénera mužov Miroslava Palguta. Nahradí ho doterajší asistent Andrej Kravárik.

Boco ako hralo družstvo v Holandsku, zle?

Nie.

Aká bola klíma?

Medzi hráčmi a realizačným tímom, či navzájom? Super.

Asistenta si vyberieš, alebo ti ho určia?

Zvolím.

Čo ešte dodáš?

Je to osud. Normálna pohoda. Nemám momentálne žiadne vízie, treba sa koncentrovať na Svetovú ligu a potom na baráž o postup na MS. Nič viac. Dvakrát som túto pozíciu  odmietol, do tretice som to vzal.

Boco díky.

Ivan Husár, VKP Bratislava

informácia z agentúry: Bratislava 30. mája 2017 (TASR) -  "Nebolo to jednoduché rozhodnutie. Zvažovali sme všetky pozitívne aj negatívne stránky a napokon sme dospeli k záveru, že pre ďalšie napredovanie tímu je zmena kľúčová a družstvo potrebuje nový impulz. Dôvodom zmeny boli nepresvedčivé výkony nášho tímu v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta v Holandsku. Športová verejnosť pravdepodobne vníma postup do baráže ako úspech, ale treba si uvedomiť, že z 3. kola kvalifikácie je cesta na šampionát oveľa náročnejšia. V Holandsku sme bohužiaľ po slabšom vstupe do turnaja nevyužili núkajúcu sa príležitosť na priamy postup. Hneď po kvalifikácii nás čaká Svetová liga, potom v júli baráž o postup na majstrovstvá sveta a v auguste majstrovstvá Európy. Je to veľmi náročný program a pri súčasnom vedení sme nevideli možnosť ďalšieho progresu tímu. Družstvo preberie Andrej Kravárik, ktorý bude mať ťažkú úlohu, ale veríme, že ju zvládne. Má bohaté hráčske skúsenosti, v reprezentácii pôsobil pri troch tréneroch ako asistent a myslíme si, že je pripravený prebrať úlohu hlavného kouča. S Andrejom sa sústredíme na dva najbližšie ciele a to je uspieť vo Svetovej lige a pokúsiť sa o postup z veľmi ťažkej skupiny 3. kola kvalifikácie majstrovstiev sveta. Potom nám vznikne priestor na prehodnotenie pôsobenia tímu a rozhodneme sa ako ďalej. Chystáme aj ďalšie zmeny v realizačnom tíme a jeho posilnenie o ďalších členov. Trénerovi Miroslavovi Palgutovi ďakujeme za prácu, ktorú odviedol pri reprezentácii a želáme mu veľa úspechov," povedal prezident SVF Ľubor Halanda.

Pripomeňme si, čo povedal Halanda pred rokom.

   

Priame postupy na MS 2018

28.5.2017

Priame postupy na MS 2018 si vybojovali družstvá, ktoré vyhrali skupiny. V zátvorke je druhý, ktorý ide do baráže.
muži: Francúzsko (Nemecko), Holandsko (Slovensko), Slovinsko (Belgicko), Rusko (Estónsko), Srbsko (Bielorusko), Fínsko (Španielsko)

ženy: Srbsko (Ceská rep.), ostatné skupiny sa hrajú nasledujúci týždeň

 

 

   

Ženy začali prípravu

Bratislava 15. mája 2017 (TASR) - Slovenskú volejbalovú reprezentáciu žien čaká počas nasledujúcich týždňov bohatý program. V máji sa zverenkyne trénera Mareka Rojka predstavia na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá sveta 2018 v Poľsku. V júni majú Slovenky na programe dva turnaje Európskej ligy, v ktorej budú obhajovať striebro z minulého premiérového ročníka tejto súťaže.

Čítať celý článok
   

Prvá nominácia mužov

Bratislava 25. apríla 2017 (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Miroslav Palgut oznámil širšiu nomináciu na úvodnú časť sezóny, v ktorej Slovákov čaká kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta 2018 (23.-28. mája v Holandsku) a následne Svetová liga s úvodným turnajom v Poprade (2.-4. júna).
      Prípravu na novú sezónu odštartujú slovenskí volejbalisti 2. mája v Púchove, kam Palgut pozve 16 hráčov. "S niektorými hráčmi absolvujeme minikemp už od tohto utorka do štvrtka v Myjave. Ide o hráčov, ktorým sa skončila sezóna skôr, aby sa dostali trochu do tempa. Do Myjavy prídu Bencz, Ondrovič, Gavenda, Ogurčák a Palgut," povedal kormidelník slovenskej reprezentácie, ktorý musel už do 21. apríla oznámiť 21-člennú nomináciu na Svetovú ligu a do 3. mája musí tento zoznam zúžiť na 18 mien. "Skladáme tím na dve akcie. Prvou je kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta a potom Svetová liga. V zozname je preto viac mien," dodal Palgut. Čítať celý článok

   

Rojko predĺžil kontrakt

Bratislava 1. decembra 2016 (TASR) - Trénerom slovenskej volejbalovej reprezentácie žien zostáva Marek Rojko. Slovenská volejbalová federácia (SVF) predĺžila s 39-ročným kormidelníkom zmluvu o ďalšie dva roky.
      "Reprezentačná rada sa podrobne zaoberala vystúpením ženskej reprezentácie za posledné obdobie. Analyzovala sa účasť v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2017, na ktoré sme nepostúpili až po barážovej prehre s Českom a vystúpenie v Európskej lige, kde sme pri premiére získali striebro. Na základe tejto analýzy reprezentačná rada odporučila správnej rade predĺženie kontraktu s trénerom Rojkom o ďalšie dva roky. Myslím si, že to bol dobrý návrh, ktorý bol následne aj v správnej rade schválený. Tréner Rojko má plnú dôveru a veríme, že pod jeho taktovkou náš tím na majstrovstvách Európy v roku 2019 nebude chýbať," povedal prezident SVF Ľubor Halanda. Čítať celý článok

   

Poliaci menia trénera

16.10.2016 - Polský volejbalový zväz bude meniť reprezentačného trénera. Po Francúzovi Stephanovi Antigovi prevezme bielo-červených tréner jeden z kandidátov Ferdinando De Giorgi (ITA - 1961), Radostin Stojčev (BUL - 1969), alebo Daniel Castellani (ARG - 1961). 

   

Rebríček FIVB (16. a 33.)

Bratislava 19. júla 2016 (TASR) - Slovenská volejbalová reprezentácia mužov sa v aktuálnom rebríčku medzinárodnej federácie FIVB nachádza na 28. mieste a oproti októbrovému vydaniu sa tak posunula o sedem priečok vyššie. Lídrami poradia sú stále Brazílčania. Na čele rebríčka ženských reprezentácií sú pred olympijskými hrami v Riu de Janeiro reprezentantky USA, Slovenky sú naďalej na 33. pozícii. Čítať celý článok

   

Halandovo vyjadrenie k výberu trénera

17.3.2016 Bratislava (TASR) - Zmeny pravidiel v najvyššej talianskej súťaži sa výrazne dotli aj slovenského volejbalu. Tréner Alberto Giuliani nemôže súčasne viesť Piacenzu aj slovenskú reprezentáciu a vedenie Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) preto muselo konať. Hlavným reprezentačným trénerom sa nedávno stal Miroslav Palgut. Dlhoročný reprezentačný asistent bol pre vedenie slovenského volejbalu logickou voľbou a stojí pred ním niekoľko nesmelých cieľov.

Čítať celý článok
   

Trénerom mužskej reprezentácie Miroslav Palgut

palgutBratislava 9. marca 2016 (TASR) - Novým trénerom slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie sa stal Miroslav Palgut (50). Jeho asistentom bude Andrej Kravárik, ktorý pôsobil v tejto funkcii aj v bývalom realizačnom tíme. Palgut vystriedal Taliana Giulianiho. Ten viedol Slovensko na októbrových majstrovstvách Európy, ale ďalej nemôže pokračovať pri reprezentácii pre klubové povinnosti v najvyššej talianskej súťaži.

Čítať celý článok
   

Nemec ukončil reprezentačnú kariéru

martin nemec clanok12.1.2016 - mail z Južnej Kórei

 
Po mnohých rokoch služby pre Slovenský národný tím oficiálne deklarujem svoje rozhodnutie ukončiť moju reprezentačnú činnosť z rodinných dôvodov.
Budem pripravený slúžiť v budúcnosti opäť s radosťou a svojím srdcom na programe Slovenského národného tímu ako tréner alebo manažér, pokiaľ mi to podmienky dovolia.
Chcem Slovenskej volejbalovej federácii, rodine a spoločnosti poďakovať za všetky cenné spomienky, ktoré sme spolu prežili počas posledných 14 rokov.
Verím, že nová generácia privedie slovenský volejbal na oveľa lepšiu úroveň a ja budem na to hrdý.
Veľmi vám ďakujem vopred za pochopenie.
S úctou,
Martin Nemec

   

Stránka 2 z 7

<<ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec>>