Reprezentácia Aktuality

Aktuality

Motorček Fričová

29.4.2018 - Humenné

Karolína Fričová, smečiarka Slávie EU Bratislava, odchovankyňa Slávie. Kapitánka junioriek Slovenska.
Takto má vyzerať mladá hráčka podľa mojich predstáv. Pri rešpektovaní, že nie je Srbka, Chorvátka a Turkyňa, hoci Balkán by mohlo evokovať jej priezvisko, ale na ich pomery je asi trochu krátke.

Fričová výborne (umne) podáva, v budúcnosti musí byť na podaní oveľa oveľa (odkaz do šatne Slávie) odvážnejšia.
fricovaPo podaní Fričová hrá volejbal. Číta hru, stojí kde má, správne sa natáča, ak bude pri vyberaní lôpt ešte precíznejšia, bude to ok.
Fričová solídne prihráva s jedným vážnym nedostatkom, ale aj v tomto sa zlepšila. Po prihrávke  pravidelne aktívne nabieha na pipe a potom ak nedostane, tak ihneď vzorne vykrýva. Túto na seba naväzujúcu činnosť len tak ľahko u iných hráčov, hráčok nenájdete. Tieto dve aktivity sú lakmusovým papierikom lenivca a nelenivca. Kto nevykrýva, "nelieta" po celej ploche, nehrá. Ona je všade. Všimnite si. 
Fričová v útoku NEULIEVA, lebo si často píše s Mikšíkovou, ktorá už ulievať prestala. Kaja vo finále play off na Strabagu (prehra 2:3) hrala druhú polovicu zápasu, keď sa lámal chlieb výborne. Odvážne, na jej možnosti maximálne tvrdo. To isté hrá aj v reprezentácii junioriek. Ale - proti nej sú Turkyne a Chorvátky a tu už to pôsobí ako z cukru. Kaja musí do posilňovne. Ak chce. Všeobecne zosilnieť. Bude sa jej aspoň ľahšie tlačiť pri pôrode. 
Mám dojem, že Fričovej to skáče trošku menej. Ale lýtka sú celkom fajn. Aj chrbát sa zdá byť ok, stehná treba odmerať. Ak celkovo pridá na sile, výbušnosti a hlavne vytrvalosti v sile, tak nám vyrástla veľmi solídna hráčka.
Ja ju osobne nepoznám, ale cez vnem otca (veľkého fanúšika na bubnoch) tuším, že srdiečko je športové, že má ambície a túžbu byť dobrá. 
Bonusom je pre mňa fakt, že Kaja nemá tetovačky, namachlený ksicht, tuším, že má nechty v telovej farbe a hlavne NEAFEKTUJE. Skrátka nová slovenská hviezdička a treba si ju všímať stále viac. Je to podľa mojej mienky druhá najlepšia slovenská hráčka, hrajúca domácu extraligu. 

Ivan Husár pre www z Humennoho, z haly Jany Vaľľóóvej, ktorá to tu pochovala. Ale oni ju volia.

  

   

Novým trénerom žien Talian Fenoglio

Bratislava 27. februára 2018 (TASR) - Novým trénerom slovenskej volejbalovej reprezentácie žien sa stal Talian Marco Fenoglio. Štyridsaťsedemročný kouč podpísal s vedením Slovenskej volejbalovej federácie zmluvu na dva roky. V Bratislave to v utorok na tlačovej konferencii oznámil prezident SVF Martin Kraščenič.
Súvisiaci obrázokFenoglio prebral žezlo po Marekovi Rojkovi, ktorý tím viedol od roku 2013. Na Slovensko sa vracia druhýkrát, v rokoch 2009 až 2011 pôsobil ako asistent krajana Emanuela Zaniniho pri mužskej reprezentácii. Fenoglio je momentálne trénerom talianskeho prvoligového klubu Nordmeccanica Modena. V minulej sezóne doviedol tím Igor volley Novara k majstrovskému titulu v prestížnej talianskej Serie A1, vďaka čomu získal druhýkrát v kariére ocenenie pre najlepšieho tréner roka 2017. Na lavičke tímu Foppapedretti Bergamo získal v roku 2006 taliansky titul a o rok neskôr triumf v prestížnej Lige majstrov.
Na Apeninskom polostrove pôsobil vo viacerých kluboch v pozícii hlavného trénera, asistenta, ale aj kondičného trénera. Bohaté skúsenosti má aj ako tréner mužských tímov. Na medzinárodnej úrovni bol asistentom slovenskej aj nemeckej mužskej reprezentácie a pri talianskom národnom tíme pôsobil v rokoch 1999 až 2002 ako kondičný tréner. "Keď prišla ponuka zo Slovenska, neváhal som ani sekundu. Pri mužskej reprezentácii som v rokoch 2009 až 2011 zažil veľmi dobré a úspešné obdobie, na čo rád spomínam. Mám na Slovensku veľa kamarátov, poznám dobre ľudí z federácie, s ktorou sa mi veľmi dobre spolupracovalo a preto som sa hneď rozhodol, že ponuku prijmem," povedal Fenoglio.
Taliansky tréner po úspechoch na klubovej úrovni túži preraziť aj v reprezentácii. "Verím, že dosiahnem úspech aj na medzinárodnej úrovni. Ďakujem vedeniu Slovenskej volejbalovej federácie za príležitosť. Družstvo zatiaľ dôkladne nepoznám, ale dostal som informácie o hráčkach a pomaly si študujem podrobnosti o tíme. Pripomína mi to situáciu, keď prišiel Emanuele Zanini k mužskej reprezentácii Slovenska. Začínali sme na bode nula, ale postupne sme sa prepracovali k úspechom. Verím, že so ženskou reprezentáciou to bude podobné," dodal Fenoglio.
Zloženie realizačného tímu zatiaľ nie je známe, nový tréner však už pozná program zápasov. Je do neho zaradená aj zlatá Európska liga. "V príprave na zlatú Európsku ligu bude veľmi málo času, absolvujeme približne dva týždne tréningu a začína sa súťaž. V prvom rade musím zostaviť 13 až 14 členný tím a uvidíme ako sa nám bude dariť. Našimi súpermi budú silné tímy Česko, Bielorusko a Španielsko, nebude to jednoduché, ale pokúsime sa uhrať čo najlepšie výsledky."
Nový tréner by chcel formovať tím už aj na ME v roku 2019, Slovensko bude jedným zo spoluorganizátorov kontinentálneho šampionátu. "ME budú pre nás o to prestížnejšie, že sa uskutočnia na Slovensku. Ja som taký, že sa nechcem len zúčastniť, ale vždy sa snažím vyhrať. Vieme, že to nebude jednoduché, pretože dobré výsledky chcú dosahovať aj naši súperi, ale spravíme všetko pre to, aby sme na domácich majstrovstvách Európy uspeli," uviedol Fenoglio.
Európska volejbalová konfederácia (CEV) v piatok definitívne potvrdila Slovensko za jedného zo štyroch organizátorov ME žien v roku 2019. Záverečný turnaj sa okrem SR uskutoční na prelome augusta a septembra aj v Turecku, kde sa bude hrať aj finále, v Poľsku a v Maďarsku. "Vnímam to viac emočne, pretože je to veľký úspech aj na diplomatickom poli, že sa nám podarilo pritiahnuť takéto podujatie na Slovensko. Podarilo sa to aj vďaka dobrým ohlasom na predošlé organizácie v juniorských kategóriách. Máme ambície usporiadať na Slovensku aj MS v niektorej z juniorských kategórií a neskôr aj seniorskej. Ale to je plán na možno dobu desiatich rokov," povedal pre TASR Kraščenič, ktorý vzápätí priznal, že pri angažovaní Fenoglia rozhodol aj fakt, aby ženskú reprezentáciu v príprave na šampionát viedlo zvučné meno. "Budeme na neho vytvárať prirodzený tlak. Ale potrebuje sa najskôr zorientovať a zhodnotiť kvalitu a výkonnosť. Potom si cieľ určíme spoločne. Ale musíme sa reálne postaviť k stavu, v akom sme."
Rozhovor na portáli osporte.sk

   

Kravárik pokračuje, Rojko koniec

22.11.2017 - postrehli sme

 

Zmluvy s trénermi reprezentácii mužov a žien boli platné do konca októbra 2017.
Reprezentačné rady mužov a žien si sadli a povedali. S Kravárikom pokračujeme, Rojko koniec. Správna rada SVF kroky RR schválila. Verejnosť sa opäť raz nedozvedela v čítanom texte analýzy trénerov. Licenčné semináre túto tému nemali. Ticho po pěšinke.

Reprezentčná rada mužov: Marek Prokeš - predseda RR - športový riaditeľ SVF - diletant,Tomáš Singer - člen - diletant, Vladimír Přidal - člen, Ľuboslav Šalata - člen, Martin Pipa - člen - asistent Kravárika

Reprezentčná rad žien: Marek Prokeš - predseda RR - športový riaditeľ SVF - diletant, Tomáš Singer - člen - diletnat na druhú, Vladimír Hančík - člen, Vladimír Přidal - člen, Ľuboš Červeň - člen, Tomáš Varga - člen

 

   

ME 2019 budú v štyroch štátoch

Krakov 1. septembra 2017 (TASR) - Majstrovstvá Európy vo volejbale mužov a žien sa v roku 2019 prvýkrát v histórii uskutočnia v štyroch krajinách a na záverečnom turnaji bude štartovať rekordný počet 24 tímov. V piatok to oficiálne potvrdil XXXVIII. Kongres Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) v dejisku práve prebiehajúcich ME mužov v poľskom Krakove.
Mužské majstrovstvá Európy 2019 zorganizujú od 13. do 29. septembra Francúzsko, Slovinsko, Belgicko a Holandsko s tým, že finálová časť sa uskutoční vo Francúzsku. Na turnaj sa kvalifikuje 12 najlepších tímov (vrátane štyroch organizátorov) z práve prebiehajúcich ME v Poľsku. Keďže Holandsko zo skupiny nepostúpilo a skončí horšie ako dvanáste, kvalifikáciu na budúci šampionát si zaistí elitná jedenástka plus Holandsko. Slováci skončili v Poľsku na 15. mieste a na ME 2019 musia hrať kvalifikáciu, ktorá sa začne už v januári 2018 v novom formáte. Čítať celý článok

   

Slováci 26. v rebríčku FIVB

Bratislava 1. augusta 2017 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti figurujú v najnovšom rebríčku Svetovej volejbalovej federácie (FIVB) na 26. priečke, čo je vôbec najlepšie umiestnenie v histórii. Doteraz najvyššie boli v roku 2011, keď im patrilo 27. miesto.
Slováci majú na konte 30 bodov a oproti predchádzajúcemu rebríčku sa posunuli o tri miesta vyššie. V ňom sa zarátavali umiestnenia zo Svetovej ligy 2017, olympijských hier 2016, Svetového pohára 2015 a majstrovstiev sveta 2014.
Presne polovicu z tridsiatich bodov získali slovenskí volejbalisti za umiestnenie v tohtoročnej Svetovej lige. Zverenci Andreja Kravárika obsadili v 2. divízii 7. miesto a celkovo 19.
Na záverečnom turnaji ME budú Slováci štartovať šiestykrát za sebou a deviaty celkovo. Najlepší výsledok dosiahli v roku 2011, keď na šampionáte v Rakúsku a Česku obsadili 5. miesto.

Aktuálny rebríček FIVB: 1. (1.) Brazília 315, 2. (2.) USA 270, 3. (2.) Poľsko 262, 4. (4.) Taliansko 240, 4. (5.) Rusko 240, 6. (8.) Kanada 172, 7. (6.) Argentína 168, 8. (7.) Irán 157, 9. (9.) Francúzsko 150, 10. (11.) Nemecko 90, .... 26. (29.) SLOVENSKO 30.

   

Halanda opakovane ignoruje ním vytvorené orgány.

 • 30.5.2017 - Halanda si opakovane robí, čo chce. Motívy môže mať rôzne.
  Drahos s GejzomJe to vladár a nikto mu do ničoho kecať nebude (ani Monky na obr.).
  Je napálený na trénera Palguta, lebo mu nevzal do reprezentácie syna. (pozn. www - ak ho vzal vtedy, mal aj dnes. Tomáš sa zlepšil).
 • Je úplne opantaný mocou a vôbec ho nezaujímajú jeho vlastné nastavenia, jeho vlastné organizačné štruktúry.
  Je to jávista. Já já já jenom já. Najradšej by to trénoval sám, ale popri funkciách na SVF, SOV, CEV, FIVB si zatiaľ nevie nájsť na takú hovadinu, akou je jeho volejbal, čas.
  Je ovplyvňovaný najväčším diletantom vo svojom okolí - viceprezidentom pre marketing Singerom.
 • SVF má Halandom, Singerom a Veleckým vytvorený orgán. Ten orgán sa volá odborná komisia. Tá odborná skupina štyroch pánov (v ženskej rade sú šiesti) sa volá Reprezentačná rada SVF a je odborným poradným orgánom športového riaditeľa SVF - Mareka Prokeša. Táto "zbytočná" komisia má o.i. aj toto poslanie:
 • - vypracováva a navrhuje systém získavania, zberu, analýzy a rozpracovania poznatkov z moderného volejbalového tréningu a hernej činnosti volejbalových družstiev, ako aj spôsoby a formy ich prenosu do činnosti reprezentačných družstiev a popredných volejbalových klubov v spolupráci s Radou pre vzdelávanie trénerov a metodiku (RVTM)
 • - hodnotí a analyzuje činnosť a výsledky jednotlivých reprezentačných družstiev a navrhuje závery pre činnosť v ďalšom období
 • - navrhuje kandidátov na funkcie reprezentačných trénerov, na ich vymenovanie do funkcie ako aj k návrhu na odvolanie trénerov z funcie zodpovedných trénerov reprezentačných družstiev, resp. zabezpečuje výberové konanie.
 • SR SVF by mala podľa tohto tragikomického systému počkať na vyjadrenia, návrhy odborného úseku a konať.
 • Ing. Halanda sa rozhodol odpáliť hlavného trénera mužov M.Palguta, ale RR mužskej zložky k tomuto pálčivému bodu nezasadla. Rovnako ako v mnohých iných situáciách. Napríklad vtedy - kliknite napríklad sem.

Ivan Husár, VKP Bratislava

   

Halanda odpálil Palguta

kravarik430.5.2017 - PKO. Čo sa dalo čakať, stalo sa. Muži z kvalifikácie nepostúpili priamo na MS 2018 a pôjdu "iba" do baráže. Postup z baráže je však veľmi obtiažny a tak nekompetentná Správna rada SVF (nezvolení zástupcovia) odpálila zodpovedného trénera mužov Miroslava Palguta. Nahradí ho doterajší asistent Andrej Kravárik.

Boco ako hralo družstvo v Holandsku, zle?

Nie.

Aká bola klíma?

Medzi hráčmi a realizačným tímom, či navzájom? Super.

Asistenta si vyberieš, alebo ti ho určia?

Zvolím.

Čo ešte dodáš?

Je to osud. Normálna pohoda. Nemám momentálne žiadne vízie, treba sa koncentrovať na Svetovú ligu a potom na baráž o postup na MS. Nič viac. Dvakrát som túto pozíciu  odmietol, do tretice som to vzal.

Boco díky.

Ivan Husár, VKP Bratislava

informácia z agentúry: Bratislava 30. mája 2017 (TASR) -  "Nebolo to jednoduché rozhodnutie. Zvažovali sme všetky pozitívne aj negatívne stránky a napokon sme dospeli k záveru, že pre ďalšie napredovanie tímu je zmena kľúčová a družstvo potrebuje nový impulz. Dôvodom zmeny boli nepresvedčivé výkony nášho tímu v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta v Holandsku. Športová verejnosť pravdepodobne vníma postup do baráže ako úspech, ale treba si uvedomiť, že z 3. kola kvalifikácie je cesta na šampionát oveľa náročnejšia. V Holandsku sme bohužiaľ po slabšom vstupe do turnaja nevyužili núkajúcu sa príležitosť na priamy postup. Hneď po kvalifikácii nás čaká Svetová liga, potom v júli baráž o postup na majstrovstvá sveta a v auguste majstrovstvá Európy. Je to veľmi náročný program a pri súčasnom vedení sme nevideli možnosť ďalšieho progresu tímu. Družstvo preberie Andrej Kravárik, ktorý bude mať ťažkú úlohu, ale veríme, že ju zvládne. Má bohaté hráčske skúsenosti, v reprezentácii pôsobil pri troch tréneroch ako asistent a myslíme si, že je pripravený prebrať úlohu hlavného kouča. S Andrejom sa sústredíme na dva najbližšie ciele a to je uspieť vo Svetovej lige a pokúsiť sa o postup z veľmi ťažkej skupiny 3. kola kvalifikácie majstrovstiev sveta. Potom nám vznikne priestor na prehodnotenie pôsobenia tímu a rozhodneme sa ako ďalej. Chystáme aj ďalšie zmeny v realizačnom tíme a jeho posilnenie o ďalších členov. Trénerovi Miroslavovi Palgutovi ďakujeme za prácu, ktorú odviedol pri reprezentácii a želáme mu veľa úspechov," povedal prezident SVF Ľubor Halanda.

Pripomeňme si, čo povedal Halanda pred rokom.

   

Priame postupy na MS 2018

28.5.2017

Priame postupy na MS 2018 si vybojovali družstvá, ktoré vyhrali skupiny. V zátvorke je druhý, ktorý ide do baráže.
muži: Francúzsko (Nemecko), Holandsko (Slovensko), Slovinsko (Belgicko), Rusko (Estónsko), Srbsko (Bielorusko), Fínsko (Španielsko)

ženy: Srbsko (Ceská rep.), ostatné skupiny sa hrajú nasledujúci týždeň

 

 

   

Ženy začali prípravu

Bratislava 15. mája 2017 (TASR) - Slovenskú volejbalovú reprezentáciu žien čaká počas nasledujúcich týždňov bohatý program. V máji sa zverenkyne trénera Mareka Rojka predstavia na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá sveta 2018 v Poľsku. V júni majú Slovenky na programe dva turnaje Európskej ligy, v ktorej budú obhajovať striebro z minulého premiérového ročníka tejto súťaže.

Čítať celý článok
   

Prvá nominácia mužov

Bratislava 25. apríla 2017 (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Miroslav Palgut oznámil širšiu nomináciu na úvodnú časť sezóny, v ktorej Slovákov čaká kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta 2018 (23.-28. mája v Holandsku) a následne Svetová liga s úvodným turnajom v Poprade (2.-4. júna).
      Prípravu na novú sezónu odštartujú slovenskí volejbalisti 2. mája v Púchove, kam Palgut pozve 16 hráčov. "S niektorými hráčmi absolvujeme minikemp už od tohto utorka do štvrtka v Myjave. Ide o hráčov, ktorým sa skončila sezóna skôr, aby sa dostali trochu do tempa. Do Myjavy prídu Bencz, Ondrovič, Gavenda, Ogurčák a Palgut," povedal kormidelník slovenskej reprezentácie, ktorý musel už do 21. apríla oznámiť 21-člennú nomináciu na Svetovú ligu a do 3. mája musí tento zoznam zúžiť na 18 mien. "Skladáme tím na dve akcie. Prvou je kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta a potom Svetová liga. V zozname je preto viac mien," dodal Palgut. Čítať celý článok

   

Stránka 2 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>